V letošní sezóně budete trénovat výběr mladšího dorostu, jak se na tuto novou roli těšíte?

J.Š. Těším se, dosud jsem trénoval pouze žákovské kategorie a vnímám to také, jako určitý posun v mé trenérské kariéře.

Je podle Vás velký rozdíl mezi hokejem „dorosteneckým“ a tím „žákovským“? V čem podle Vás jsou největší rozdíly?

J.Š. Rozdíl tam určitě je. V žákovském hokeji je kladen důraz na dovednosti a techniku bruslení a v dorosteneckém a juniorském hokeji se k tomu přidává důraz na sílu a kondici.

Jak jste spokojen se „suchou přípravou“ a jak moc už jste se s hráči těšil na led?

J.Š. Suchá příprava dopadla podle mých představ. Částečně í díky práci mého syna Patrika, který vnesl do tréninků své letité zkušenosti, které získal působením v dorosteneckých a juniorských extraligových týmech. Na led se všichni těšíme, jako ostatně na začátku každé nové sezóny.

Jak to vypadá s hráčským kádrem, bude se lišit oproti tomu loňskému?

J.Š. Z loňského dorostu mi díky bývalému trenérovi zbyli tři hráči. Buď pod ním skončili, nebo odešli jinam. Tým jsme složili dohromady a pouze díky výjimce osmi mladších hráčů, kterou nám povolil svaz ledního hokeje. Tito mladší žáci jsou tytéž, které jsem dosud trénoval v žákovské lize.

V sezóně Vás opět čeká mnoho zajímavých soubojů, ať už jde o regionální derby s Pískem, či zápasy proti Motoru „B, či DDM, z Českých Budějovic. Jak vidíte šance mužstva a na jakých příčkách, byste se rád s mužstvem pohyboval?

J.Š. I přesto, jak jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, že máme velmi mladý tým, jsme s kluky odhodlaní vybojovat co nejvíce utkání v základní skupině. Zkusíme postoupit do té lepší skupiny, kde chceme hrát s nejlepšími týmy o postup do extraligy dorostu. Bude to velmi těžké, ale máme v týmu hodně šikovných, nadějných mladých hráčů v čele s výborným brankářem. Samozřejmě budu rád, pokud nám pomůžou i hráči z loňského týmu.