V letošní sezóně budeš trénovat výběr starších žáků, jak se těšíš na tuto novou výzvu?

M.H. Určitě se moc těším. Kluky znám už z dřívějška, vedl jsem je v 6. třídě. Jen mi prozatím mrzí nižší účast na tréninkách, která je zapříčiněná menším počtem hráčů. Docela perlička je, že v tuto chvíli nemáme ani gólmana, ale přesto neztrácíme pozitivní přístup a na novou sezónu se s hráči moc těšíme.

S výběrem starších žáků jsi již zahájil také přípravu na ledě, nicméně rád bych se ještě ohlédl za tzv. „suchou přípravou“, byl jsi s jejím průběhem spokojen?

M.H. Suchá příprava probíhala velice dobře, trénovali jsme čtyřikrát týdně, hráči makali, takže tuto část přípravy beru velice pozitivně. Jak jsem již říkal v té první odpovědi, zatím je největší problém počet dětí, ale již v tuto chvíli mám k dispozici 9 -10 hráčů a tréninky mohou vypadat jinak a mít kvalitu.

Na co budeš klást při svých trénincích největší důraz?

M.H. Určitě bychom se chtěli zaměřit na techniku bruslení, obratnost a dravost, ovšem musí se vše dělat tak, aby to děti hlavně bavilo.

Myslíš, že je něco, co českému hokeji – hlavně tomu mládežnickému, chybí?

M.H. Myslím, že to možná bude vypadat jako klišé, ale nejvíce asi chybí dětem chuť do hokeje. Takový ten zápal, s kterým jsme na ty tréninky chodili dřív my. Také to asi souvisí s většími možnostmi využití, které dnes děti mají. Prostě chuť dělat ten hokej, či jakýkoliv sport. Myslím si, že je určitý problém, co se týká kompetencí. Rozhodně nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale pokud si budou rozhodovat rodiče o tom, který trenér má trénovat jejich dítě, a pod jiným hrát nebudou a radši půjdou do jiného klubu, tak to není úplně dobré pro klub, ve kterém vyrůstali.

Kromě trénování starších žáků, budeš pokračovat i jako hráč A teamu, máš tedy nějakého koníčka, kterým si budeš „čistit hlavu“, abys nebyl hokejem přesycen? 🙂

M.H. Do minulé sezóny jsem hrál za TJ Dražejov 1.B třídu, ovšem po sezóně jsem prozatím musel pověsit kopačky na hřebík, kvůli špatným vazům v kotníku, ale v Dražejově jsem zůstal a začal vypomáhat a připravovat pro hráče kondiční tréninky. Spolupracuji taktéž s trenérem Dražejova panem Marouškem, tak že jsem pořád v kontaktu i s fotbalem, za což jsem velmi rád. Jinak samozřejmě občas zajdu s přáteli na kávu a pivko (úsměv).

Jako velmi zkušeného hráče a srdcaře A teamu, se Tě musím také zeptat, jak se těšíš na novou sezónu z pozice hráče a jaké cíle si kladete, pro novou sezónu?

M.H. Cíle ve Strakonicích jsou vždycky vysoké, což odpovídá historii klubu. Nějaké změny v kádru jsou. Pokud klukům vyjde hostování v Písku (Lukáš Bednařík, Josef Štrobl), bude to asi veliké oslabení, ale jinak ten kádr zůstal pohromadě. Myslím si, že bychom mohli navázat na poslední slušné úspěchy, které se v posledních sezónách povedly. Příprava už probíhá první týden na ledě. I když letos nebudeme mít tak široký kádr jako dřív, tak o to víc bychom to mohli uhrát jako tým. Také doufám, že si to v hlavě srovná Pavel Samohejl, přestane dělat, že nemá do hokeje chuť a vrátí se do týmu!