Po nepopulární letní přípravě na suchu, máš za sebou první trénink na ledě. Splnil tvé očekávání?

L.K. Já jsem nepopulární přípravu na suchu s A teamem neabsolvoval (úsměv), protože jsem měl na starost mladší žáky, ale na ledovou plochu se těší asi každý hokejista a každý trenér, takže bych řekl, že na první trénink, to bylo velice slušné…

Jak jsi byl spokojený s účastí hráčů na prvním tréninku?

L.K. Popravdě řečeno jsem počítal s trošku větší účastí, ale dost se podle mého projevil fakt, že je teď období dovolených, jsou prázdniny atd…

Každý trenér má nějaký svůj rukopis. Chystáš tedy něco nového oproti posledním sezónám?

L.K. Tak určitě. Chtěl bych se zaměřit hodně na technickou práci s pukem na malém prostoru, takže nepočítáme s tím, že tréninky by měly být primárně jen o fyzických drilech. Je třeba mít na paměti, že hokej se neustále zrychluje, čili bych rád do tréninku zavedl hlavně práci s pukem, tak aby to bavilo ty hráče. Když se budou hráči bavit hokejem, přenesou tu pozitivní energii poté i na diváky, což je naším přáním a cílem.

Jak to vypadá se změnou v kádru. Máme dva hráče na zkoušce v druholigovém Písku, jak to vypadá s případnými posilami, či se budou zapojovat spíše junioři?

L.K. Tak posily jsou určitě v jednání. Jména bych zatím nerad říkal, abych něco nezakřikl (úsměv). Je pravda, že zapojovat mladé hráče z juniorky je pozitivní a pokud ti hráči budou mít správný přístup, určitě budou mít šanci se do A teamu dostat. Pro tyhle kluky je strašně dobře, když si tzv. „sáhnou“ na ten dospělý hokej a v tomto bychom rádi navázali na práci předchozí trenérské dvojice.

V minulosti jsi také trénoval A team v Milevsku a chvíli také v Božeticích, tak jak na tato angažmá vzpomínáš?

L.K. Nejprve jsem chvíli trénoval v Božeticích, kde to byla spíše taková výpomoc. V Milevsku jsem začal u A teamu pracovat jako asistent tehdy, když Milevsko sestoupilo do Krajské ligy a jelikož se tam dostalo dost juniorů z Božetic, které jsem v té době trénoval, nějak z toho vyplynulo to, že jsem v Milevsku nakonec trénoval A team tři roky, poté už jako hlavní trenér.

V tom případě pro tebe bude velice pikantní, hned první přípravný zápas, že? (První přípravné utkání odehrají naši hráči 17.8. v Milevsku, proti domácímu týmu – pozn. redakce)

L.K. Tak to nepopírám (smích). Je pravda, že každý trenér chce vyhrávat. Ať už se to týká mladších výběrů, které jsem už loňskou sezónu ve Strakonicích vedl, tak letos A teamu, tak proti Milevsku to bude vždy specifické, ale nebojím se toho a naopak se na tato utkání již speciálně těším (úsměv).

Co se týká přípravných zápasů, těšíš se na ně, či máš raději hráče pohromadě na tréninku?

L.K. Ne, to v žádném případě. Čím víc se bude hrát přípravných zápasů, tím to bude lepší. I samotným hráčům dá určitě více přípravný zápas, než trénink. A je jedno, zda se jedná o přípravný zápas proti týmu z Krajské ligy, z II. ligy, či z Juniorské ligy. Čím více zápasů, tím lépe pro nás i pro hráče.

Kromě A teamu máš na starost také mladší žáky, tak pojďme na závěr zhodnotit letní přípravu  mladších žáků.

L.K. Tak je třeba říct, že já jsem nejprve primárně počítal s tím, že budu trénovat mladší žáky, čili bych nechtěl, aby to vyznělo tak, že když jsem převzal A team, tak mladší žáci budou na nějaké druhé koleji (důrazně), ale přišel jsem do Strakonic trénovat, čili když jsem byl výborem osloven, abych pomohl i A teamu, tak jsem neváhal, protože to byla obrovská výzva. Zpět ale k mladším žákům. Co mám informace, tak se tady za posledních pár let, vystřídalo u mladších žáků spoustu trenérů, a já bych toto rád změnil. Musíme si uvědomit, že ani pro ty malé hokejisty to není jednoduché, když si mají každý rok zvykat na nějaký nový koncept, čili bych byl rád, aby se to na pár let ustálilo a začalo se opravdu pracovat koncepčně. Pravda je, že na první trénink dorazilo 8 dětí + brankář, což je počet docela šílený, ale je pravda, že opět svojí roli hrají dovolené a prázdniny, čili na sezónu počítám tak s 15 hráči, což by měl být počet adekvátní.