V sobotu 9.3. 2019, odehráli Strakoničtí hokejisté 1. třídy svůj první domácí zápas se Slavojem Český Krumlov. Pěkně zaplněná tribuna se mohla potěšit uměním malých hokejistů a bouřlivě své hráče podporovat, fandit a tleskat. Odehrály se dva zápasy zakončené nájezdy všech hráčů. V obou utkáních byl úspěšnější Český Krumlov, který musel být pro zdravotní absenci posílen o 3 Strakonické hráče. Dominik, Honza a Daník tak zažili svůj první životní přestup a jsem moc rád, že si utkání užili i na straně soupeře a předvedli, jak mají rádi hokej v jakémkoli dresu. Strakoničtí nastoupili v A týmu v brance s Alexem a dvěma trojicemi hráčů červení – Kuba, Ondra a Matouš a žlutí – Viktor, Ondra a Tom. Pod vedením Marka Hrubého pak statečně bojovali a srdnatě bránili a vstřelili i branku. Strakonický B tým nastoupil v brance s dobře chytajícím Štěpánem a dvěma čtveřicemi. Modrou čtveřici tvořil Marek, Kubík, Filip a Libuška. V zelené čtveřici hráli Sebík, Prokop, Toník a svůj první zápas odehrál Michal. Trenérem byl František Burda mladší. Oba Strakonické týmy podaly snaživý výkon na hranici svých natrénovaných možností a dovedností. Krumlov byl v některých činnostech lepší, ale radost a zápal do hry byl oboustranný. ” Je vidět, že máme co dohánět, zvláště ve střelbě a trochu i obratnosti a taktice, ale to je dobře, protože se máme s kým porovnávat, koho dohánět a od koho se učit. Hlavně je vidět jak se kluci zlepšují každý den a jak po takovém zápase dostanou nový náboj a elán do trénování. Máme i hodně předškoláků, a je dobře, že chtějí hrát, i když je vidět jak jsou ještě menší.” Libuška i všichni kluci předvádějí snaživé výkony a brzy přijde odměna v podobě více branek v síti soupeřů a s tím i první výhry. V závěrečných nájezdech jsme si užili více branek a společnou radost. Zvláště ta Marečkova střela přes beton Krumlovského brankáře byla povedená. Ještě nás letos čeká jeden zápas a věříme, že budeme opět lepší a úspěšnější.

Informoval: František Burda