Po pátečním zápase, z kterého si hráči Vajgaru odvezli vítězství, se očekávala další bitva s velkým “B”. Na slušně zaplněném stadionu v Jindřichově Hradci, se skutečně taková bitva odehrála a z vítězství se nakonec radovali domácí, kteří tímto výsledkem, stvrdili postup do finále. Ale pojďme popořadě. Utkání začalo ve velmi rychlém tempu a první velkou šanci si hned ve druhé minutě vypracoval domácí Košťál, který ovšem v samostatném úniku neuspěl. Domácí hráči byli v začátku utkání velice aktivní, ale další šance neproměnil postupně Popelka, Lazorišák a opět Košťál. Ve dvanácté minutě se do veliké šance dostali naši hráči, ale domácí brankář Jágr, měl skvěle postavenou branku, a tak střela skončila pouze na tyčce domácí branky. Šance střídala šanci, ale v první třetině již gól nepadl. Nutno ještě podotknouti, že v poslední minutě první třetiny, byl vyloučen Kuba Kopenec do konce utkání, za faul který byl, ovšem jestli byl tak likvidační, aby za něj padl trest do konce utkání, to těžko soudit… Domácí tak vstoupili do druhé třetiny s vidinou dlouhé přesilovky, ale Kuba Myslivec v bráně se činil a nepustil za svá záda žádný z kotoučů. Postupně se ovšem naši hráči dostávali do tempa a několikrát prověřili brankaře Jágra, ovšem ten působil v bráně velice klidným dojmem. A tak udeřili domácí, kteří dokázali využít početní výhodu dvou hráčů a zásluhou kanonýra Lazorišáka se ujali vedení – 1:0. Poté měli opět další šance naši hráči, ale skvěle chytající brankář Jágr, dělal čest tomuto hokejovému jménu a držel domácí ve vedení. To mohl navýšit Havelka, který ujel v oslabení, ale Kuba Myslivec, měl lapačku připravenou. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny, měli domácí výhodu přesilové hry, kterou ovšem nedokázali využít. Chuť si tedy spravili až těsně po skončení, kdy se puku ujal Tržil a navýšil skóre – 2:0. Ovšem tím druhá třetina neskončila. V samém závěru (čas 39:56), se na brankovišti nejlépe orientoval Marek Hrubý, který dokázal vyškrábnout kotouč a poté jej dopravit za záda domácího gólmana – 2:1. Třetí třetinu odstartovali naši hráči náporem, který krátce po začátku třetiny dokázal využít David Škoda, který se nebál jít před bránu kde si našel vyražený kotouč a dotlačil jej za gólmana Jágra – 2:2. Toto byla ledová sprcha pro domácí, kteří se z tohoto šoku nemohli chvíli vzpamatovat a otěže zápasu tak převzali naši hráči. Ovšem přišlo další vyloučení v našich řadách a domácí výhodou přesilové hry nepohrdli a po kombinaci se dokázal prosadit Procházka – 3:2. Domácí se po tomto vedoucím gólu zatáhli do obrany a zkušeně bránili střední pásmo. Také je třeba říct, že se utkání celkem vyostřilo, což ovšem k bojům v play-off neodmyslitelně patří. Naši hráči dostali necelých pět minut před koncem příležitost hrát přesilovou hru, ovšem přesilové hry jsou v letošní sezóně naší slabší stránkou. Bohužel se tato statistika už nevylepšila, a tak se z konečného vítězství radovali domácí. Nezbývá, než jim pogratulovat a popřát do finále hodně štěstí. 

Co říct závěrem? Sezóna sice skončila, ale opět jsme se při ní dočkali skvělých okamžiků, které si budeme minimálně do srpna přehrávat v paměti. Proč do srpna? Protože již na přelomu srpna a září se dočkáme prvních přátelských zápasů našeho A mužstva. Závěrem bych chtěl dodat, že v příštích dnech, se objeví na stránkách velký rozhovor s trenérem Milanem Řehořem, kde budeme bilancovat, bavit se o budoucnosti, ale dojde i na nějakou tu “veselou historku z natáčení”. Máte se tedy na co těšit i v příštích dnech, týdnech a měsících. 

Sice se nepostoupilo, přesto, sezónu budeš hodnotit asi kladně, že?

D.K. Sezóna se vyvíjela celkem dobře, skončili jsme na 3. místě, což není vůbec špatné. Ale je škoda, že jsme nenavázali na loňskou sezónu a neobhájili titul. A i když jsme věděli, že se nám nedařilo jako v loňské sezóně, chtěli jsme dosáhnout co nejlepšího úspěchu. Už jsme to neměli jednoduché v prvním kole play-off s Vimperkem, byli na nás perfektně připravení, nám to sebralo hodně sil a přišla i zranění, ale dokázali jsme je v předčasném finále porazit. Ačkoliv Vajgar byl horším soupeřem, tak nám utnul cestu za obhajobou gólman Jágr.

Mě osobně strašně mrzí, že rozlučka neproběhla doma, už kvůli skvělým lidem, kteří na vás celou sezónu chodili, vidíš to taky tak?

D.K. Je škoda, že jsme to alespoň nevrátili ještě domů, protože by si fanoušci zasloužili velké poděkování za celosezonní podporu i s play-off . Je to velká škoda, ale bohužel

Když se podívám na tuto sérii, byla neuvěřitelně vyrovnaná, co podle tebe rozhodlo?

D.K. Byly vyrovnané obě série play-off. S Vajgarem rozhodla naše zbytečná vyloučení, ve kterých jsme inkasovali a nenašli recept na brankáře Jágra.

Ty jsi během sezóny bojoval několikrát se zraněním, bude stačit pauza na doléčení všech šrámů?

D.K. Na to abych vše doléčil, bych se musel nechat zasádrovat . Teď už je skoro vše doléčené, kromě nataženého „přitahovače“ (tříslo), které jsem si natáhl v prvním zápase s Vajgarem a druhy hrál pod injekcí. Nechtěl jsem v tom kluky nechat.

Vypadá to na finále Veselí x Vajgar, komu bys to přál a kdo myslíš, že krajskou ligu vyhraje?

D.K. Jojo už je to tak. Veselí nemam moc rad, takže za ty skvěle výkony gólmana Jágra, to budu přát Vajgaru, ať jim to vychytá.

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 
30. Lazorišák (Mazanec, Košťál), 39. Tržil (Kalvas), 49. Procházka (Lazorišák, Popelka) – 40. M. Hrubý (Švec), 41. Škoda (Křenek) 
Rozhodčí: Trnka, Horáček – J. Macháček, Zelenka. 
Vyloučení: 6:5, navíc Kopenec (Strakonice) 5 minut + do konce. 
Využití: 1:0
Diváků: 565 
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, T. Tržil, R. Procházka, Chmel – V. Tržil, Lazorišák, J. Mazanec, M. Stach, D. Košťál, J. Heřmánek, Havelka, Kalvas, Gurka. Trenéři Zdeněk Ondřej, David Mihulka st. a Peter Pucher st. 
HC Strakonice: Myslivec – D. Škoda, L. Hrubý, D. Kovář, M. Hrubý, Kopenec, D. Papež – Ruda, Mikeš, Křenek, J. Švec, T. Růžička, P. Šebesta, Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, od 21. navíc Jiřinec a M. Müller. Trenér Milan Řehoř.