V páteční podvečer se rozběhlo semifinále krajské ligy mužů v ledním hokeji. Po základní části druhé Strakonice přivítaly na svém ledě ve Vertiv aréně hokejisty Vajgaru Jindřichův Hradec, kteří skončili na sedmé příčce. Strakonice po zvládnutém čtvrtfinále proti Vimperku měli jen den a půl na odpočinek, což se projevilo zejména v první třetině, kdy pohyb našeho týmu nebyl ideální. Nakonec jsme se rozbruslili a zařadili výkon na vyšší obrátky. Hokejisté Vajgaru využili 5 dnů volna k odpočinku, neboť jejich čtvrtfinálová série proti Krumlovu skončila již v neděli v poměru 2:0 ku jejich prospěchu.

Zápas začal opatrně. Naši hráči si museli zvyknout na úplně jinou hru, než kterou se prezentoval Vimperk. Utkání nebylo tolik svázáno taktikou soupeře, který by hrál převážně na brejky a betonoval střední pásmo. V hledišti rovněž vládla uvolněnější atmosféra, o kterou se solidně staraly oba fanouškovské tábory. Po úvodním oťukávání se zápas rozběhl do solidního tempa. Místy se hrál totální hokej ve stylu “nahoru – dolu”. Oba brankáři drželi šance svých mužstev nad vodou. Obě mužstva si vytvořila řadu šancí, které však zůstali nevyužity. V zápase jsme dvakrát tahali za kratší konec, ale na stav 0:1 a 1:2 jsme vždy dokázali odpovědět. V poslední desetiminutovce to vypadalo, že zápas rozhodně remízou neskončí. Oba týmy měli šance na to zápas rozhodnout v 60 minutách. Trochu více práce přeci jenom měl hostující gólman Jágr, který předvedl řadu famózních zákroků. Jeho zkušenosti z vyšších soutěží jsou neoddiskutovatelné a kvalita opravdu vysoká. V případě, kdy nedokázal zasáhnout, pomohla mu branková konstrukce – např. po střele Kopence, kterou zastavila až horní tyčka. Kdo by čekal, že 4 utkání Strakonic po sobě skončí opět nerozhodným výsledkem po základní části. V prodloužení jsme si během prvních dvou minut vypracovali dvě 100 % šance na rozhodnutí, ale Patrik Šebesta ani Marek Hrubý nedokázali Jágra v brance Vajgaru překonat. Odpověď hostí na tyto příležitosti nedal dlouho čekat a při signalizovaném vyloučení pečetil po kombinaci hostů do poloodkryté klece Ota Lazorišák. Utkání bylo vyrovnané a vyhrál šťastnější tým. V neděli jedeme k druhému zápasu do Jindřichova Hradce a všichni doufáme, že toto utkání nebude naše poslední v tomto ročníku Krajské ligy. Za zmínku stojí rovněž vyzdvihnutí výkonu Patrika Šebesty, který svou rychlostí a agilnosti slušně provětrával obranu hostí.

 

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly a nahrávky: 16. P. Šebesta (T. Růžička, J. Švec), 47. P. Šebesta (L. Hrubý, J. Švec) – 13. D. Košťál (Popelka), 32. R. Procházka (D. Košťál), 62. Lazorišák (J. Mazanec). 
Rozhodčí: Šperl, T. Svoboda – Knor, Němec. 
Vyloučení: 3:3. 
Využití: 0:1. 
Diváků: 584. 
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, D. Škoda, M. Hrubý – Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, P. Šebesta, T. Růžička, J. Švec, Křenek, Mikeš, Ruda. Trenéři Milan Řehoř a Pavel Hejl. 
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Chmel, Jon, R. Procházka, T. Tržil – M. Stach, Lazorišák, J. Mazanec, Havelka, D. Košťál, J. Heřmánek, V. Tržil, Kalvas, Gurka, Mat. Jindra. Trenéři Zdeněk Ondřej a David Mihulka st. 
Hrálo se 8. března 2019. 
Stav série: 0:1.