Série, mezi našimi hráči a těmi z Vimperku, dospěla až do třetího zápasu, který měl rozhodnout o tom, kdo postoupí do semifinále a kdo se bude moc věnovat už jen nehokejovým aktivitám. Oba předešlé zápasy, byly neuvěřitelně vyrovnané a tak se od tohoto rozhodujícího zápasu, nedalo očekávat nic jiného. Již půl hodiny před samotným zápasem, se začalo plnit hlediště a konečná návštěva 963 je důkazem toho, že Strakonice jsou město hokeje!

Samotné utkání mělo slabší rozjezd a bylo vidět na obou mužstvech, že nechtějí udělat chybu. Do zajímavého zakončení se v páté minutě dostal David Kovář, ale Podskalský v bráně zůstal nepřekonán. V té samé minutě se do šance dostal Jakub Švec, a jelikož si ihned své zakončení sám dojel, brankář hostů nemohl ihned rozehrát. Ano, i tato „maličkost“ je v play off nesmírně důležitá, nenechat soupeře ani na chvilku odpočinout a stále mu tzv. šlapat na paty. Poté přišla sedmá minuta… Hostům se povedlo perfektně vykombinovat naše hráče a samotný Paule, se před brankou nespletl – 0:1. Ovšem hostující radost, trvala přesně třináct vteřin. Vimperští hráči, kteří ještě možná vnímali spíše oslavné chorály svých fanoušků, udělali chybu, čehož dokázal využít velezkušený Martin Všetečka, který přihrál Václavu Paškovi a ten, se v samostatném úniku nemýlil – 1:1. U Václava Paška, je nutno dodat, že to byl třetí gól ve třetím zápase, proti Vimperku. V polovině první třetiny, se do zajímavého zakončení dostal hostující Binder, ale Kuba Myslivec, byl připraven. Posledních pět minut první třetiny, byli hosté lepší a jen zásluhou Kuby Myslivce, zůstalo skóre vyrovnané. Začátek druhé třetiny, byl opět spíše opatrnější a tak první obrovská šance, skončila rovnou gólem. Spolupráce dvou Jakubů (Švece a Kopence), vyústila v přihrávku na Patrika Šebestu, a ten poslal naše mužstvo do vedení – 2:1. Vyrovnat se hostům povedlo v početní výhodě, kdy měli přesilovku pět, proti třem a po nešťastném střídání našich hráčů, se dostal do úniku Paule a svým druhým gólem, opět srovnal skóre – 2:2. Vedení na naší stranu, strhnul opět Patrik Šebesta, který využil přihrávky Lukáše Hrubého – 3:2. Ovšem hosté se nevzdávali a o chvíli později se jim opět povedlo vyrovnat, zásluhou Bojer – 3:3. Tímto výsledkem, skončila i druhá třetina. Třetí periodu zahájili lépe hosté, kteří dokázali hned v samém začátku, využít další početní výhodu a obrátili skóre ve svůj prospěch zásluhou Švarce – 3:4. O rychlou odpověď se snažil Lukáš Bednařík, ale jeho šanci, vychytal Podskalský. Ovšem, Lukáš Bednařík si o pár minut později zopakoval svojí spolupráci s Martinem Všetečkou, z minulého zápasu a opět se mu jí povedlo využít ve vyrovnávací gól – 4:4. Tento vyrovnávací gól, polil naše hráče živou vodou a hosty naopak utlumil. Naši hráči začali soupeře svírat a v zajímavých šancích se ocitl Jakub Švec a hlavně šance v předposlední minutě, kterou měl na holi Lukáš Bednařík, volala po gólu. Nestalo se, a tak se šlo do prodloužení. Jak typické pro tuto sérii, že? 🙂 Prodloužení, které bylo napínavější, než je celá česká extraliga i s play off dohromady, nakonec rozhodl jeden z nejzkušenějších Strakonických hráčů, stálice naší obrany, David Kovář, který vyslal na Podskalského střelu, která nebyla úplně rychlá, nebyla úplně umístěná, ale padla tam! A to bývá v hokeji nejdůležitější. Končí tak série, která byla neuvěřitelně vyrovnaná, všechny tři zápasy byly velice napínavé a nejednomu fanouškovi, jistě přibyl nějaký ten šedý vlas navíc.

Článek bych rád ukončil tou nejpodstatnější informací. V pátek od 19hod se představíme na domácím ledě proti Vajgaru Jindřichův Hradec, který sice skončil v základní části na posledním osmém postupovém místě, ale podcenění není rozhodně na místě a to i proto, že se těmto hráčům (z města rumu:-) ) povedlo vyřadit suverénního lídra soutěže a to Slavoj Český Krumlov. Nečeká nás nic jednoduchého, ale už v této sérii, jsme se přesvědčili o tom, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ…

Celkové hodnocení trenéra Milana Řehoře

Určitě jsme velmi spokojení, už kvůli těm lidem, kteří přišli. Ve všední den, skoro „plnej dům“, byla skvělá atmosféra. Nejprve jsme to docela podělali, nakonec jsme to zlomili, takže i pro naše diváky, nakonec velice atraktivní… Celkově jsme měli docela dobrý začátek, udělali jsme nějaké změny v sestavě, k Růžovi jsme dali dva mladý hráče, takže jsme to trošku proházeli, ze začátku to neslo ovoce, že jsme je přehrávali, ale dlouho jsme se nemohli gólově prosadit, ale to už je taková stálice letošní sezóny. Povedlo se po prvním inkasovaném gólu rychle vyrovnat, což bylo dobře. Rozdíl byl v zahrávání přesilových her, protože zatímco my jsme nedokázali využít dvě přesilovky pět, proti třem, tak Vimperk z přesilové hry udeřil dvakrát. Když už jsme se dostali do vedení, tak jsme jej nedokázali dlouho udržet, což nám také moc nepomohlo. Když už zápas dospěl do prodloužení, tak jsem hlavně nabádal hráče, aby nedávali slepé přihrávky, aby se snažili spíš držet kotouč, protože jedno propadnutí mohlo znamenat konec sezóny. Naštěstí to tam spadlo Kovimu (David Kovář – pozn. redakce), kterej patří k těm zkušenějším obráncům. Celé čtvrtfinále mělo pak skvělou úroveň a troufl bych si ty zápasy nazvat předčasným finále. Uvidíme jak teď bude vypadat semifinále proti Vajgaru, určitě nebude o víkendu ani jednou Martin Všetečka, ale mohu prozradit, že by to chtěl zkusit Martin Müller, který se léčil po zranění, takže uvidíme, jak to celé dopadne.

Nejen své dvě trefy, okomentoval střelec Patrik Šebesta

Patriku, přispěl jsi dvěma góly k postupu do semifinále, takže spokojenost? 

P.Š. Určitě spokojenost, jsem rád, že se mi povedlo dvakrát skórovat.

Zápas měl infarktový průběh (aspoň pro fanoušky), jak jste to prožívali na střídačce?

P.Š. Prožívala jsme to dost, hlavně to prodloužení, když pak v nás vypukla ta radost z postupu.

Mohl bys krátce popsat své dva góly?

P.Š. První byl takový šťastný, když se to ke mně spíš náhodně po nahození odrazilo k bráně a já do toho jen plácnul a padlo to tam. Druhý jsem našlápnul s pukem a přebruslil jsem beky a zasunul za beton gólmana.

V pátek opět hokej, tobě toto tempo vyhovuje, že?

P.Š. Mně osobně určitě ano, ale ta zápasová vytíženost je teď velká a únava je znát.

Jak vidíš naše šance proti Vajgaru?

P.Š. Myslím, že když budeme hrát jako tým, tak věřím,

HC Strakonice – HC Vimperk 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)
Branky: 7. Pašek (M. Všetečka), 29. P. Šebesta (Kopenec, J. Švec), 36. P. Šebesta (L. Hrubý), 52. L. Bednařík (M. Všetečka), 64. D. Kovář – 7. Paule (J. Hanzal, Bojer), 32. Paule (J. Hanzal, Chaloupka), 36. Bojer, 41. Švarc (J. Hanzal) 
Rozhodčí: Horáček, Kraval – P. Šimánek, Jan Lang 
Vyloučení: 6:5, navíc Mikeš (Strakonice) 10 minut 
Využití: 0:2 
V oslabení: 1:0 
Diváků: 963 
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, L. Hrubý, D. Kovář, M. Hrubý, M. Všetečka – P. Šebesta, T. Růžička, Ruda, Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, J. Švec, Křenek, Mikeš (44. – 54. Jiřinec). Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar. 
HC Vimperk: Podskalský – Janásek, Chaloupka, Chval, J. Předota, O. Předota, Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Hanzal, Paule, M. Novotný, M. Přibyl, Binder. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota. 
Hrálo se 6. března 2019.