Máme za sebou dvě čtvrtfinálová utkání proti týmu HC Vimperk. Stav po dvou utkáních je nerozhodný 1:1. V obou zápasech došlo na prodloužení, respektive samostatné nájezdy. Obě utkání skončila po základní hrací době 3:3. Veškeré indicie tedy ukazují, že jde o vyrovnanou sérii, jejíž rozuzlení bude známo ve středu večer. V prvním utkání hraném v pátek ve Strakonicích, měli po většinu zápasu navrch domácí hokejisté. Byli aktivnější a snažili se v přehuštěném pásmu vypracovávat si střelecké pozice, které v řadě případech končili na dobře chytajícím gólmanovi hostí. Hosté z minima využili maximum a z několika úniků dokázali vstřelit 3 branky a 3x tak držet otěže zápasu ve svých rukách. Náš tým neustále dotahoval, ale předvedenou hrou si dokázal vynutit prodloužení, ve kterém rozhodl. Zápas byl specifický třemi nájezdy, které jakoby předznamenaly koncovku nedělního utkání, přičemž autorem jediného gólu z trestného střílení byl Lukáš Bednařík na 1:1. Utkání jsme si stejně jako v neděli komplikovali sami. Hosté těží zejména z přehušťování prostorů a díky fyzické převaze a většímu důrazu u mantinelů výrazně komplikují naším hokejistům možnost prosadit se. Páteční utkání bylo chudé na vyloučení, což prospělo hře obou týmů a diváci tak do posledních chvil viděli zajímavou podívanou. Vše gradovalo před koncem třetí třetiny, kdy byl vyloučen jeden z našich hráčů. Bylo jasné, že do prodloužení budeme vstupovat v oslabení. Během něj jsme se však dokázali dostat do úniku, ze kterého nakonec vzešlo trestné střílení, ke kterému se postavil Martin Všetečka. Po vzoru posledního nájezdu z minulé sezóny rozmíchal kotouč, ovšem zakončení úspěšné nebylo. Utkání se nám však i přes neproměněný nájezd podařilo v prodloužení rozhodnout zásluhou Patrika Šebesty. 

První krok byl učiněn, druhý však ještě musí následovat. Vimperk musel, my jsme mohli. Do nedělního druhého utkání jsme vstoupili lépe a hned ve 4. minutě jsme se díky povedeném zakončení Lukáše Bednaříka dostali do vedení 1:0. Do té doby mohlo být utkání 3:3 a nikdo by se nemohl divit. Oba gólmani měli plné ruce a nohy práce a díky skvělému Kubovi Myslivcovi jsme stále měli šanci na úspěch. Bohužel pro nás se do postupného tlaku začali dostávat domácí, kterým se díky dvěma slepeným brankám ze 13. a 14. minuty podařilo rychle obrátit zápas ve svůj prospěch. Postupně jsme polevili a takřka přestali bruslit (někteří hráči spíše levitovali, či vzpomínali na dětská léta strávená na veřejném bruslení). Vrcholem povolené koncentrace byl gól domácích na 3:1. Poté jsme se snažili dostat do hry, ale neúspěšně. Rozhodujícím faktorem bylo vyloučení vimperských na konci 2. třetiny okořeněné o 10-ti minutový trest pro domácího kapitána Předotu. Do třetí třetiny jsme již nastoupili včas (trochu nepochopitelně jsme o první pauze zaspali a na začátku druhé třetiny jsme obdrželi 2 minutový trest za pozdních příchod) a nahecovaní. Výkon ve třetí třetině byl úplně jiný. Čerstvý vítr přinesl do hry střídající Tomáš Křenek. Hned ve 42. minutě jsme vstřelili kontaktní gól opět z hole Lukáše Bednaříka. Domácí byli naši aktivní hrou zaskočeni a za polovinu hřiště se dostávali sporadicky, často si pomáhali zakázanými uvolněními a vyrovnání bylo naspadnutí. Po 10-ti minutách od vyrovnávací branky propukl kotel hostí v jásot. Václav Pašek vyrovnal na 3:3 a většina strakonických fanoušků věřila v obrat. 

Utkání nakonec doplulo do prodloužení, kde vimperští měli ke konci výhodu přesilové hry, ale Kuba byl opět na svém místě a i díky obětavým pádům našich hráčů se domácím vsítit branku nepodařilo.

V nájezdové loterii byl lepší Vimperk. Gólman Podskalský nás vychytal (branka pouze z hole Venci Paška), dvěma přesnými zásahy do horní poloviny branky si po začátku 5. série připsal Vimperk druhé vítězství.

Neúspěšnými exekutory byli Bednařík, Ruda, Hrubý a Samohejl.

Rozhodující utkání bude na programu ve středu v 19:00, takže jak tato zápletka dopadne?

Ohlas trenéra Stanislava Kašpara, na první utkání čtvrtfinále.

Trenére, první mise splněna, porazili jste Vimperk, takže spokojenost?

S.K. No samozřejmě. Pokud se vyhraje první utkání play off, tak je vždycky spokojenost. Bylo to nakonec až v prodloužení, ale vítězství se počítá a historie se neptá.

Třikrát se muselo skóre dotahovat, čím to podle vás bylo?

S.K. Darovanými chybami. My jsme jim dnes, darovali dva góly. Co k tomu více říct.

Také tam byla dvě neproměněná trestná střílení, co k tomuto říct?

S.K. Nedá se dvakrát zkoušet na jednoho gólmana stejné zakončení. Bedýnka (Lukáš Bednařík – pozn. redakce), zkoušel druhý jinak, nepovedl se, to se stane. Potom si Vimperk tak trochu vymodlil také nájezd, takže trestné jeli. My už jsme potom v prodloužení zkoušeli Všéťu (Martin Všetečka – pozn. redakce), protože ten umí hezky vystřelit, ale gólman potvrdil své kvality, protože dnes tu pochytal hodně šancí.

Bylo to utkání plné soubojů, takže se musím zeptat. Je tam nějaké zranění?

S.K. Tak nevím jak to bude se mnou, dostal jsem do žeber, takže nevím… Jak vylítl ten puk na střídačku, tak jsem jí koupil (smích). Bylo to krátce před koncem třetí třetiny, když už jsem psal trojice na prodloužení, tak jsem zaslechl „bacha“ a už jsem jí měl… No, tak to jen tak pro odlehčení. Jinak zranění v kádru nemáme zaplaťpánbůh hlášené žádné.

Ohlas Lukáše Bednaříka, dvougólového střelce z odvetného utkání. 

Jaké pocity člověk má, když vstřelí v play off dva góly a přesto to nestačí na vítězství?

 

L.B. Žádná prohra není příjemná, natož v play-off kde hrajete derby proti Vimperku. Samozřejmě to zamrzí, ale nikde není psáno, že i já jsem nemohl dát více gólů

Jelikož většina strakonických fanoušků, měla branku, kam jsi vsítil své dva góly hodně daleko, mohl bys je prosím popsat?

L.B. První gól vzniknul vyhraním buly v našem obranném pásmu, kde se chopil puku Všéťa (Martin Všetečka – pozn. redakce), a ten mě vyslal krásnou nahrávkou vzduchem, abych jel sám na gólmana, zakončení jsem cpal mezi nohy a naštěstí se ujalo. Druhý gól se nám povedlo využít přesilovku, kdy jsem si puk opět vyměnil se Všéťou, ten mi odtáhl bránícího hráče, a já jsem už nic nevymýšlel a trefil jsem to nad lapačku domácího brankáře.

Výkon ve třetí třetině, byl diametrálně odlišný, než v prvních dvou. Kde bys viděl největší příčinu? L.B. Za mě osobně jsme se to snažili s pár klukama a trenéry trošku pobláznit v šatně, což se asi i povedlo. Dali jsme i hned v první minutě třetí části gól a už se nám dýchalo lépe, ale za mě pouze ve třetí třetině, jsme hráli jako mužstvo, které chce udělat úspěch, přišel občas nějaký hit, zblokováni střely a to je přesně to, co si musíme přenést do rozhodujícího utkání.

Kulisa, byla chvílemi hodně bouřlivá, a když fandili oba kotle, byl to opravdu hukot, vnímal jsi to při hře?

L.B. Dnes byli naši fanoušci bohužel v menšině, i tak bych jim chtěl poděkovat za to, že jezdí a podporují nás. Když se fandí slušně, je to krásný, vimperští trubači, jsou pro mě taky super zážitek. Ale při hře to nevnímám.

Tato série se rozlouskne ve středečním zápase, oba zápasy byly neuvěřitelně vyrovnané, co ty osobně čekáš od zápasu?

L.B. Zápas o všechno. Já pevně věřím, že k tomu přistoupíme na 110 % odpovědně a odhodlaně. Bude to řežba, Vimperk zatáhne střední pásmo, a bude čekat na odražené puky do brejku. My všichni do jednoho, se musíme přizpůsobit týmu a hrát obětavý hokej a šance nám z toho vyplynou. A samozřejmě jdeme vyhrát!

1. čtvrtfinále

HC Strakonice – HC Vimperk 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)
Branky: 17. Bednařík TS, 26. M. Hrubý (Pašek, Všetečka), 31. Ruda (Růžička, Švec), 63. Šebesta (Dlouhý) – 3. Sitter (Paule, Bojer), 25. Binder (M. Novotný), 29. Suchánek  (Chaloupka). 
Rozhodčí: Poskočil, Čáp – Bělohlav ml., Jan Lang. 
Vyloučení: 3:3, navíc Mikeš (Strakonice) 10 minut. 
Využití: 1:2. 
Diváků: 720. 
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, M. Všetečka, M. Hrubý – Dlouhý, Mikeš, P. Šebesta, Samohejl (30. J. Švec), T. Růžička, Ruda, L. Bednařík, P. Řehoř, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar. 

2. čtvrtfinále

HC Vimperk – HC Strakonice 4:3 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)
Góly a nahrávky:13. J. Hanzal (Paule), 14. Švarc (J. Hanzal), 29. Bojer (J. Předota, Paule), rozh. nájezd J. Hanzal – 4. L. Bednařík (M. Všetečka, P. Řehoř), 42. L. Bednařík (M. Všetečka), 52. Pašek (P. Řehoř). 
Rozhodčí: Hamr, Horáček – J. Macháček, P. Šimánek. 
Vyloučení: 7:6, navíc J. Předota (Vimperk) 10 minut. 
Využití: 0:1. 
V oslabení: 1:0. 
Diváků: 500. 
HC Vimperk: Podskalský – Janásek, Chaloupka, Chmel, J. Předota, O. Předota, Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Hanzal, Paule, M. Novotný, M. Přibyl, Binder. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota. 
HC Strakonice: Myslivec – D. Papež, Kopenec, D. Kovář, L. Hrubý, M. Hrubý, M. Všetečka – J. Švec, Mikeš, P. Šebesta, Samohejl (41. Křenek), T. Růžička, Ruda, P. Řehoř, L. Bednařík, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar. 
Hrálo se 3. března 2019. 
Stav série: 1:1.