Do startu play off, zbývá několik hodin a náš web přináší rozhovor s jedním s útočníků – Pavlem Samohejlem. S Pavlem jsme si povídali nejen o blížícím se play off, ale zabrousili jsme i do historie…

Pavle, ve čtvrtfinále play off na nás vyšel Vimperk. To obzvláště tebe muselo potěšit, že?

P.S. Tak já jsem si určitě Vimperk v duchu přál, a když jsem viděl před posledním kolem ty soupeře, které by na nás mohli vyjít, tak jsem tomu začal i věřit, že by to mohlo klapnout. Nakonec to vyšlo, za což jsem moc rád a myslím, že by to mohla být velice zajímavá série.

Tak, pro ne úplně obeznámené fanoušky, to pojďme trošku rozvést, proč, je to pro tebe, tak zajímavé utkání.

P.S. Já z Vimperku pocházím, znám ten zimák úplně perfektně i díky tomu, jak mě tam otec už od školky vodil a ve Vimperku jsem trénoval skoro ve všech kategoriích, proto už se opravdu moc těším a doufám, že vše dopadne k naší spokojenosti (úsměv).

Ty už ve Strakonicích působíš druhou sezónu. Obzvláště rád jistě vzpomínáš na první vzájemné utkání, které jsi odehrál v dresu Strakonic, kdy jsi nasázel ve Vimperku pět branek a stal jsi se hvězdou utkání. Máš něco podobného schováno i na letošní play off? 🙂

P.S. (úsměv) No tak doufám, že ano a že něco podobného přijde v tento správný okamžik. Samozřejmě vzpomínám na to rád, bylo to moc hezké, zvlášť, když to vlastně bylo poprvé po osmi letech, kdy jsem stál ve Vimperku na ledě a hned jako soupeř, rovnou to tam tak hezky napadalo… No, ale musím i přiznat, že to bylo velmi emotivní a v člověku probíhá několik pocitů najednou.

V letošní sezóně platilo při utkání s Vimperkem pravidlo, že se výhodou stalo domácí prostředí. První měření sil skončilo u nás výhrou 4:2, kdežto ve Vimperku jsme byli u porážky 3:4. Myslíš, že se z těchto utkání dá něco odvodit, nebo to v play off budou uplně jiné zápasy?

P.S. No tak především musíme změnit hru my sami, aby už si to konečně letos pořádně sedlo a hráli jsme stejným stylem jako loni, což nakonec vedlo k celkovému vítězství. Jinak tyto zápasy sami o sobě jsou vždy velmi vyhecované, jsou brány jako derby, teď je to navíc ještě vyšperkováno o to, že to jsou zápasy v play off, takže očekávám ještě větší divočinu, než bývá v takovýchto zápasech v základní části. Kdybych měl ale udělat nějaký závěr, tak si myslím, že máme co se týká, kvality kádru lepší tým a měli bychom postoupit.

Probíhá už s některými hráči z Vimperku nějaká hecovačka? Ať už přes telefon, sociální sítě a tak?

P.S. Tak zatím jediný s kým jsem si zatím psal, tak je brankář Radek Podskalský, který je momentálně ve stavu zraněných, takže jsem ho trochu popichoval, aby se uzdravil a abych mu mohl dát v brance nějakého góla (úsměv). Takže zatím pouze s Radkem probíhá takové to hecování, ale ještě je do zápasu čas…

Pojďme využít toho, že znáš jak Vimperskou kabinu, tak i tu Strakonickou, takže bych tě poprosil o nějaké porovnání. Zvláště pro člověka, který se do kabiny nedostane, by to mohlo být zajímavé.

P.S. No, tak já jsem se dostal do Vimperku, do té áčkové kabiny před třemi lety, a musím říct, že vesměs ty klucí tam jsou pořád stejný, až na drobné změny. Musím tady ještě zmínit takovou drobnou zajímavost a to je, že mi alespoň z vlastního pohledu připadá, že ve Vimperku se toto utkání spíše řeší, že to slovo „derby“ tam padá častěji, a že to celkově hráči Vimperku více tzv. „žerou“, kdežto hráči ve Strakonicích jsou takový více v klidu a tolik toto derby neprožívají. Což může být ve výsledku spíše ku prospěchu věci.

Dobrá a pojďme ještě k těm tzv. pikantnostem :-). Můžeš trošku ještě srovnat kabiny, co se týká kolektivu, co můžeš porovnat?

P.S. Ale jo (úsměv), tak já si hlavně myslím, že ve Vimperku jsou starší hráči, kteří už mají z velké části rodiny, takže každý už má spíše svůj život, v čemž je ta naše strakonická kabina úplně jiná, protože i když jsou tu hráči, kteří již rodiny mají, tak přece jen tu převládají hráči, kteří ještě tu rodinu založenou nemají, takže mají čas i na více utužování party (smích) a tím i ta kabina, může držet lépe pohromadě.

Za svojí hokejovou kariéru už jsi toho zažil určitě hodně. Máš nějakou tzv. „vtipnou historku z natáčení“ o kterou by ses chtěl podělit s veřejností a hokejovými fanoušky? 🙂

P.S. Tak pokud bych měl vzpomenout, tak mi napadá jedna historka, kterou jsem zažil s Davidem Pastrňákem, který teď hraje za Boston v NHL. Měl jsem to štěstí, že jsem si s Davidem mohl zahrát v mládežnické reprezentaci a pamatuji si, že když jsme byli v reprezentaci na soustředění, tak jsme spolu chodili nakupovat do supermarketu a David si vždy kupoval mandarinky v plechovce, žvýkačky a točený sýr a tento nákupní plán, mu vystačil na celý týden (smích). Mandarinky, žvýkačky a sýr… :-))).

Narazil jsi na velmi zajímavé jméno – David Pastrňák. I když už je to nějaký rok zpět, jste spolu ještě v kontaktu, napíšete si?

P.S. Tak v kontaktu jsme byli, ještě když začal nastupovat v NHL, ale teď už si myslím, že má úplně jiné starosti, které s tím kolotočem v NHL souvisí. Takže určitě nemá čas na nějaké dopisování, ale troufám si tvrdit, že jsme stále kamarádi a vždycky jsme spolu byli za dobře.

Další téma se nabízí samo. Reprezentace… Ty jsi působil v reprezentaci do 16 a 17 let. Jak bys popsal pro ne-hokejistu, nebo člověka, který nemá to štěstí, aby se do reprezentační kabiny podíval, reprezentační kabinu, zda platí ať už je to v mládežnické kategorii – reprezentace – profi?

P.S. Tak určitě. Je to prostě kabina národního mužstva a podle toho vše kolem vypadá. Přesně si vzpomínám, že vždy když jsme tam přijeli, tak v té kabině měl prostě každý ten hráč svojí jmenovku, přesně vše připravené, od dresu počínaje, všechno prostě v komínkách vyskládané. Takže ano, určitě tam funguje i v těchto mládežnických reprezentací stoprocentní komfort a ty kluci se musí soustředit pouze na hokej, což si myslím, že je správně a odpovídá to tedy dobrému jménu reprezentace.  

Pojďme se tedy od reprezentačních vzpomínek vrátit zpět do krajsko-ligové přítomnosti a zkusme rozebrat jednotlivé dvojice play off, protože i ty jsou velice zajímavé. Pokud bys chtěl, můžeš si i zatipovat. Tak začněme dvojicí Český Krumlov – Jindřichův Hradec. Je to utkání jasného vítěze základní části s týmem, který bojoval o účast v play off, do posledního kola.

P.S. V první řadě bych chtěl říct, že si nemyslím, že by Jindřichův Hradec předváděl takový hokej, aby skončil až na osmém místě. Mohli klidně skončit třeba i v horní polovině tabulky, ale tak ono celkově jak se říká, play off je jiná soutěž a musím se přiznat, že Jindřichův Hradec, je v tuto chvíli pro mě, mírným favoritem.

Další dvojice Veselí – Soběslav. K Veselí bych si dovolil jen krátkou poznámku, oba ty zápasy v základní části byli pro naše fanoušky skvělé, protože se vám povedlo v obou případech Veselí porazit (což ve výsledku rozhodlo o lepší výchozí pozici pro play off – pozn. redakce), přesto jinak Veselí předvádělo zajímavý hokej a zahrálo i překvapivě dobré výsledky. Naproti tomu Soběslav, která se prezentuje stylem hokeje, který je pro soupeře velice nepříjemný…

P.S. Myslím, že tato série bude hodně vyrovnaná, dokonce bych se ani nedivil, kdyby se rozhodovalo ve třech zápasech, ale ve výsledku si myslím, že by mohla mít navrch Soběslav. Povedlo se jim posílit, přišel tam Adam Přibyl, který hrál také v Motoru a ta jeho přítomnost Soběslavi pomáhá, ta hra se s jeho přítomností zvedla, takže opět půjdu proti tabulkovému postavení a myslím, že by mohla postoupit Soběslav.

Třetí dvojici tvoří Hluboká nad Vltavou s Milevskem. Hluboká měla zajímavou pasáž sezóny, kdy suverénně drtila soupeře a sbírala pravidelně body, teď v posledních zápasech přišel malinko útlum. Naproti tomu stojí Milevsko, které má ve svých řadách, také mnoho zajímavých hráčů, tak co tady?

P.S. Tak papírově si myslím, že by mělo postoupit Milevsko, ale tím, že začíná Hluboká doma a hraje na tom svém specifickém hřišti a ještě navíc v základní části doma Milevsko porazila… No myslím, že tohle bude také série, kde se bude dle mého rozhodovat ve třech zápasech, a myslím, že k postupu dokráčí nakonec Hluboká, která má výhodu v tom svém specifickém domácím prostředí.

Jako poslední jsem nechal z našeho pohledu nejzajímavější sérii, Strakonice – Vimperk.

P.S. (smích) Tak tady bych nerad tipoval, ale všichni určitě doufáme, že to dopadne vítězstvím Strakonic!

Mluvil jsi o Adamu Přibylovi, který s tebou hrál v Motoru. Pojďme se tedy ještě trošku vrátit a zavzpomínat na tvé angažmá v Motoru České Budějovice, protože ať se to člověku líbí, či ne, tak pořád je to, v tuto chvíli, nejúspěšnější jihočeský klub v hokeji. Jaké to tedy je, oblékat dres Motoru, i když třeba v mládežnických kategoriích?

P.S. Já jsem do Budějovic přišel ve dvanácti letech, někdy mezi šestou a sedmou třídou. V té době jsem měl i nabídku z Plzně, či Karlových Varů, ale vzhledem k tomu, že jsem byl ještě v poměrně mladém věku, vybral jsem si Motor a to i kvůli nejbližší vzdálenosti, z těch možností, které jsem měl. V Motoru jsem strávil asi osm let, byli tam lepší chvíle, byli tam i horší chvíle, ale to už ke sportu a k životu tak nějak patří. Každopádně, na Motor budu vzpomínat vždycky v dobrém.

Motor hraje první ligu, jeho kádr prochází docela častými změnami, máš přesto nějakého spoluhráče, kterého jsi zažil v Motoru ty a který hraje buď stále za Motor, nebo hraje jinde v první lize, či extralize?

P.S. Tak pokud bych měl vypíchnout jedno jméno, tak by to byl Luboš Rob, který teď hraje za Vsetín a vyhrál kanadské bodování v první lize, takže s tím jsem se v mančaftu, v Motoru potkal, myslím, že je to velmi dobrý hráč a to, že vyhrál kanadské bodování, to jen potvrzuje.

Tak Pavle, na závěr pojďme ještě kousnout do kyselého jablíčka. V poslední době toho bylo řečeno o vaší kabině „zasvěcených“ řečí, zvláště pak od lidí, kteří do té kabiny ani nechodí… Takže zkus nám teď nastínit, jaká je atmosféra, a jak to vypadá před play off?

P.S. Tak tady bych rád řekl, že v pátek proběhla schůze, které se zúčastnili, všechny tři strany, které pracují, hrají a starají se o A team. Čili tam byli trenéři, my hráči a v neposlední řadě manažer mužstva. Každý si k nastalé situaci řekl své, myslím, že jsme si to celkově vyříkali a zároveň se tím i docela tzv. vyčistil vzduch. Takže bych řekl, že v kabině problém není a my se všichni teď soustředíme pouze na to, abychom v play off došli co nejdál a nejlépe zopakovali úspěch, který se povedl v loňském roce.

Ještě mi napadlo, když je vás v kabině převaha mladších hráčů, neděláte si občas srandu z těch starších hráčů? 🙂

P.S. Ne, to určitě ne… Naopak si myslím, že ty starší hráči si občas dělají srandu z nás mladších (smích).