V sobotní podvečer nastoupili naši hokejisté k poslednímu domácímu utkání základní části proti Medvědům z Českého Krumlova. V utkání šlo domácímu týmu o lepší postavení v tabulce po základní části, hostujícímu týmu již o nic nešlo, neboť o “parník” opanovalo základní část. I přes porážku 4:6 a zaváhání Veselské Lokomotivy 6:7 proti Vajgaru Jindřichův Hradec, tak po základní části nakonec obsadíme druhou příčku, která nám přiřkne soupeře ze 7 místa. Důvodem je, i přes stejný bodový zisk jako má Veselí, lepší vzájemné utkání s tímto soupeřem. I kdyby v dnešním hraném utkání Rytíři z Hluboké vyhráli ve Vimperku a dosáhli by stejného bodového zisku, nemohli by nás z důvodu horších vzájemných zápasů přeskočit.

Zpět k utkání. Po shlédnutí všech soupeřů musíme konstatovat, že Krumlov je opravdu to nejlepší, co v krajské lize momentálně je. Kvalita týmu je na všech postech. I přes 4 obdržené branky podal hostující gólman Spáčil vynikající výkon a v některých chvílích přiváděl naše útočníky k šílenství. Za zmínku chybí např. vychytané přečíslení dvou našich hráčů, kteří se na něj řítili, ovšem skvělým přesunem dokázal naší šanci eliminovat. Minimálně ve dvou případech, kdy už byl překonán, pomohla branková konstrukce. Obrana hostí působila kompaktně a společně s útokem dokázala rychle rozehrávat a vystavovat tak naše obránce pod neustálý tlak. V rozehrávce a přechodu středního pásma byl mezi týmy diametrální rozdíl. Právě tato lehkost a kombinace našemu týmu chybí. Poslední kapitolou je zakončení, které nás svírá, zatímco Krumlov proměňuje své šance s lehkostí.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s několika šancemi na každé straně. Brankáři v této části hry dominovali. Ke konci první třetiny se nakonec štěstí přiklonilo na hole našich hráčů a to jmenovitě Kuby Švece, který dokázal překonat hostujícího gólmana. Vše se tedy začalo odvíjet lépe pro nás, jenže v druhé třetině nás potkal v polovině zápasu tradiční “výbuch”, kdy jsme během 6 minut inkasovali 5 branek a zápas nadobro ztratili. Vždyť během 1 minuty a 42 sekund jsme inkasovali 4x!!! Na 3:1 zvyšoval nestárnoucí Jiří Vondřich, který ve svých 47 letech pláchl mezi domácími obránci (v průměru o 20 let mladší) “se slovy chyť mě když to dokážeš” a nekompromisně zavěsil. Utkání se nám sice podařilo zdramatizovat a díky to dvou brankám dobře hrajícího Patrika Řehoře a jedné brance Marka Hrubého. Ale tíženého vyrovnání se nám bohužel nepodařilo dosáhnout.

I přes prohru jdeme do play off z druhého místa, což by mnoho fanoušků s ohledem na vývoj některých zápasů naprosto nečekalo, takže ve výsledku “buďme rádi za ty dary”. Play off je jiná soutěž a doufejeme, že k tomu naši hráči přistoupí odpovědně. Soupeř bude znám v dnešních večerních hodinách.

Dvougólový střelec Patrik Řehoř s námi ohodnotil utkání.

Patriku, máte za sebou poslední utkání v základní části, které se výsledkově nepovedlo, jak bys jej ohodnotil?

P.Ř. Myslím, že začátek nebyl z naší strany nejlepší. Krumlov na nás docela vletěl, prvních deset minut nás točili až neskutečně a nebýt v bráně Kuby, mohli jsme klidně prohrávat o pět gólů… Nám se ke konci první třetiny povedlo dát gól, bohužel ten nám paradoxně asi spíše ublížil, protože už jsme si začali asi zase myslet, že to přijde samo, polevili jsme, potom jsme dostali góla při vlastní přesilovce a potom přišla ta jejich gólová smršť.

Prohrálo se, ale vylepšil sis osobní statistiky o dva góly, cítíš, alespoň trochu spokojenost?

P.Ř. No, tak já si hlavně myslím, že celá lajna  hraje skvěle. Ať už Lukáš Bednařík, nebo Venca Pašků, jsou oba výborní hokejisté, v zadní řadě máme velezkušeného Martina Všetečku, s takovými hráči to je radost hrát. Jsou to hráči kteří vám to dají před branku a kolikrát už mi stačí dobře stát a jen nastavit hokejku a doklepnout to tam…

Play off klepe na dveře, máš nějakého soupeře, kterého by sis přál? (rozhovor vznikl v sobotu po utkání pozn. redakce)

P.Ř. Tak pro nás by bylo lepší abychom hlavně dostali soupeře, který chce hrát hokej, nebojí se hrát hokej a nechtějí to jen „šmrdlat“ a hrát jen na nahazované puky, jako třeba hraje Soběslav, nebo Humpolec.

Chtěl bys ještě něco vzkázat na závěr fanouškům před play off?

P.Ř. Tak tady ve Strakonicích prostě lidi baví chodit na hokej, baví je fandit, dokážou udělat skvělou atmosféru, takže play off je úplně jiná soutěž a ačkoliv ne všechny zápasy se v základní části doma povedly, tak my uděláme vše proto, abychom došli co nejdál. Takže určitě bych je chtěl pozvat a poprosit je, aby dorazili v co nejhojnějším počtu a pomohli nám svými hlasivkami co nejvíc, my se jim to budeme snažit vrátit hrou.

Hodnocení trenéra Milana Řehoře

Pokud bych to měl vzít postupně, tak nástup nebyl úplně ideální, poté se hra docela vyrovnala, dokázali jsme vsítit i úvodní branku zápasu. Druhá třetina už nevyšla výsledkově, kdy nám hosté utekli během chvilky o dost branek, bohužel jsme nedokázali využít některé velké šance, měli jsme tam namátkou dvě břevna, byl tam zase minimálně jeden neproměněný samostatný nájezd. Bylo tam moc přihrávek a málo střelby. Hned po první třetině jsem klukům říkal, pojďme víc střílet, to kluci sice splnili, paradoxně jsme také darovali Krumlovu čtyři laciné branky. O druhé přestávce jsme si řekli, že se to ještě může otočit. Povedlo se nám dát nějaké góly, dokonce i přesilová hra nevypadala chvílema uplně zle, hlavně teda třetí lajna, si to při těch přesilovkách dávala hezky, ale bohužel Krumlov dokázal proměnit více šancí a tak si nakonec odváží zasloužené vítězství.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 4:6 (1:0, 2:5, 1:1)
Góly a nahrávky:19. J. Švec (Mikeš, Křenek), 34. P. Řehoř (L. Bednařík), 39. P. Řehoř (Pašek, L. Bednařík), 46. M. Hrubý (L. Bednařík, Pašek) – 29. D. Svoboda (M. Lukeš, Fučík), 30. Michalec, 30. Vondřich (Svěchota), 31. M. Lukeš (Fučík), 35. M..Lukeš (Fučík), 47. Andrýsek (Vondřich).
Rozhodčí: Vovčko, D. Urban – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 6:10, navíc Topinka (Strakonice) 10 minut.