Další zápas, v pořadí již druhý venkovní, přisoudil našemu mužstvu, tým z Telče. Samotné utkání začali lépe domácí a hned ve čtvrté minutě, se dostali do šance, po dorážce Landera. . V jedenácté minutě se dostal do šance Jakub Jiřinec, který obkroužil branku, ale domácí gólman Vacek, byl včas u své tyčky. Ve čtrnácté minutě, se dostali domácí do zajímavé pozice v přesilové hře, když se k dorážce dostal Nohava, ale Jakub Myslivec, byl v bráně připraven. Poté se dostal do šance opět Lander, ale skóre zůstávalo bezgólové. Domácím oplatil šancí Lukáš Bednařík, ale gólmani, zůstávali nepřekonáni. Poslední větší šanci v první třetině, měl Marek Hrubý, ale střela si nenašla cestu do branky. První třetina tedy zůstala bez branek. Ovšem druhá třetina začala domácím uragánem. Nejprve se trefil domácí Prášek – 1:0, aby o necelé tři minuty později navýšil skóre v přesilové hře Lander, kterému asistovali Šebesta s Nohavou – 2:0. Snížení stavu na rozdíl jediné branky, přinesla přesilová hra, kdy se po přihrávce Jakuba Kopence, trefil v úniku Patrik Šebesta – 2:1. Ihned po rozehrávce, se do další šance hnal Adam Mikeš, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Ve třicáté třetí minutě, přišla ztráta puku na útočné modré čáře, z toho vznikl domácí brejk, který dokázal zakončit Kotrba a domácí tak vedli opět o dva góly – 3:1. O chvíli později se do další šance hnal domácí Prokop, ale nedokázal sám před brankou překonat Jakuba Myslivce. Další šanci domácích si připsal Hejl a v tuto chvíli to s naším mužstvem nevypadalo nejlépe. Ještě v poslední minutě druhé třetiny, měli domácí velkou šanci, ale nedokázali trefit zařízení, a tak přišla třetí třetina… Od začátku třetí třetiny bylo vidět rapidní zlepšení snad ve všech činnostech. Šance střídala šanci a domácí si chvílemi museli připadat jako na kolotoči. Bohužel s proměňováním šancí, to stále trošku drhne, a tak se povedlo skóre alespoň vyrovnat a to zásluhou branek Marka Hrubého a Pavla Samohejla. U obou těchto branek asistoval David Kovář, u jedné z branek také Ondra Dlouhý. Základní hrací doba tedy skončila remízou a šlo se do prodloužení. To, snad s vidinou toho, že nás čeká dlouhá cestu domu, rychle využil Ondra Dlouhý a naši hráči si tak mohli užít společnou děkovačku s fanoušky. Dva body tedy putují do Strakonic a jelikož dnes (neděle – pozn. redakce) prohrával Hluboká doma se Soběslaví, usadili se naši hráči na stříbrnou pozici, s náskokem dvou bodů, právě na Hlubokou a Veselí. 

Zde je náhled tabulky, před závěrečnými dvěma koly

1 HC Slavoj Český Krumlov 23 17 2 1 3 112:68 56
2 HC Strakonice 22 12 2 2 6 109:84 42
3 TJ Lokomotiva Veselí n. L 22 12 2 0 8 115:83 40
4 TJ Hluboká nad Vltavou 22 12 1 2 7 104:78 40
5 HC Milevsko 2010 23 11 2 2 8 107:88 39
6 HC Vimperk 21 11 2 0 8 80:65 37
 

 

Utkání pro náš web okomentoval Marek Hrubý – obránce mužstva

Marku, máte za sebou vítězné utkání, přesto, ten začátek byl opět takový mdlý… Pojďme to tedy vzít od první třetiny…

M.H.  Tak první třetina byla vyrovnaná. My jsme se postupně dostávali do tempa, ale domácí hráli opravdu rychlý hokej, přesto šance byly na obou stranách…

První třetina byla vyrovnaná i na skóre, ovšem ta druhá třetina už byla horší.

M.H. Ve druhé třetině jsme byli hodně zakřiknutý, dostali jsme i docela zbytečné góly, ovšem v té třetí třetině, se nám to povedlo zlomit a snad jsme i ukázali co v nás je a bojovností jsme dokázali urvat dva body. 

Můžeš nám lehce nastínit, co se dělo mezi druhou a třetí třetinou v kabině, protože ta změna tam byla obrovská.

M.H. Tak v kabině jsme si určité věci vyříkali a domluvili jsme se, jak bychom měli hrát, což nakonec vedlo k tomu, že se nám povedlo výsledek vyrovnat a nakonec ten tlak přetavit ve výhru a dva body. 

V dalším zápase nás čeká Radomyšl.

M.H. Radomyšl ještě stále bojuje o play off, takže to utkání nebude vůbec jednoduché, ale když budeme hrát jako dnes ve třetí třetině, tak myslím, že si určitě nějaké body přivezeme. 

Zápasové hodnocení v podání Stanislava Kašpara – trenéra HC Strakonice

Vítězné utkání, které se ovšem vyvíjelo těžce, že?

S.K. (úsměv) No první dvě třetiny, to bylo opravdu tzv. “o ničem”, z naší strany, protože my jsme první dvě třetiny spíše hokej nehráli, než hráli. Za stavu 3:1 pro domácí už to bylo opravdu na pováženou a nevypadalo to vůbec dobře. Třetí třetina, kdy jsme stáhli sestavu na dvě lajny, se kluci dostali do tempa a začalo to vypadat už lépe. 

Zkusím se zeptat, jak moc velké zle, bylo v kabině mezi druhou a třetí třetinou?

S.K. Ne, nebylo. My jsme hráčům s Milanem už před zápasem říkali, že Telči už o nic nejde, že bude hrát uvolněný hokej, což se také ukázalo a že je Telč určitě velmi nepříjemný soupeř a my na tyhle mužstva ze spodní části tabulky, moc neumíme hrát. 

V Telči je i takové specifické hřiště, mohlo to s tím také souviset?

S.K. No, tak tady je to hřiště docela podobné, jako na Hluboké, i když je to zastřešené, ale asi tam bylo u hráčů i takové to podvědomí, že hrajeme s předposledním týmem, nemůže se nic stát… 

Zůstaneme u ne úplně radostného tématu a to jsou absence. Pojďme to vzít od Tomáše Růžičky, který dělal v sezóně kapitána.

S.K. S Tomášem jsem mluvil včera (pátek – pozn. redakce) a říkal, že třísla jsou na tom hodně špatně, že je připravený na operaci, takže pro něho bohužel skončila sezóna. David Rudů má zraněný loket, zatím se uplně neví, na jak dlouho to bude. 

A co Václav Pašek, který už byl opět v tréninkovém procesu, přesto dnes nehrál.

S.K. Venca Pašků, jak rychle začal, tak bohužel dostal antibiotika, teď by se z toho měl nějak dostat, takže uvidíme, jak to vše dopadne.

No teď nám bude vrcholit sezóna, poslední dva zápasy v základní části, nejbližší utkání v Písku s Radomyšlí.

S.K. No, on ani jeden z těch zápasů nebude snadný. Jak Radomyšl, tak Krumlov, to nebude vůbec jednoduché. Jenom tak pro zajímavost, loňskou sezónu se nám v téhle době vykristalizovala sestava před play off a letos se nám to bohužel spíše rozpadá…

SK Telč – HC Strakonice 3:4 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 – 0:1)
Branky: 
22. Jak. Prášek, 25. Lander (D. Šebesta, Nohava), 33. Kotrba – 27. P. Šebesta (Kopenec), 49. M. Hrubý (Dlouhý, D. Kovář), 51. Samohejl (D. Kovář), 61. Dlouhý. 
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Mart. Šesták. 
Vyloučení: 8:6. 
Využití: 1:2. 
Diváků: 245. 
SK Telč: Vacek – P. Prokop, D. Šebesta, Tušer, T. Havlík, Theimer – Jan Bína, Lander, Nohava, Taras, Kotrba, Hejl, Jak. Prášek, Smejkal, Šalanda. Trenéři Lukáš Hauzar a Jaroslav Bína. 
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, Topinka (41. Jan Hřebíček), M. Hrubý – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, D. Škoda (42. Menšík), Křenek, Samohejl, J. Švec, Dlouhý, L. Bednařík. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.