Sobotní zápasem odstartoval trip, tří venkovních zápasů, které absolvují naši hokejisté před play off. Jako první se nám do cesty postavila Jiskra Humpolec, která v první polovině sezóny, dokázala vyhrát na našem ledě. 

Samotné utkání začali lépe domácí a hned ve druhé minutě se hnal do zakončení Jelínek, ale Jakub Myslivec v bráně poprvé ukázal, že bude pro domácí velkou překážkou. Ovšem domácí se přesto dočkali gólu a to v šesté minutě, kdy se po krásné kombinaci prosadil Dvořák – 1:0. Vyrovnání měl na hokejce o chvíli později David Ruda, ale domácí Šťastný, byl tentokrát šťastnější. Další minuty patřili opět našim hráčům, ale postupně se nedokázal prosadit Patrik Šebesta ani Jakub Kopenec. Ve třinácté minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, ale paradoxně, se do samostatných úniků, dostali naši hráči. Ale ani Lukáš Bednařík a poté ani Ondra Dlouhý nedokázali v samostatném úniku uspět. Zasloužené vyrovnání tedy přišlo až v sedmnácté minutě, kdy se po přihrávce Davida Rudy, dokázal individuálně prosadit Tomáš Křenek – 1:1. Tímto stavem, tedy skončila i první třetina. Druhá třetina, měla trošku pomalejší rozjezd a bylo vidět, že obě mužstva, hlavně nechtějí udělat chybu. V sedmé minutě se tedy do první zajímavé šance dostal domácí Bambula, ale ani číslo Wayne Gretzkyho, mu v zakončení nepomohlo, a tak se stav neměnil. Odpovědět se snažil Pavel Samohejl, ale ani on a poté ani Lukáš Hrubý, nedokázali překlopit vedení na naší stranu. O otočku zápasu, se tedy postaral, krátce po polovině zápasu Ondra Dlouhý, který vypustil jedovku, kterou domácí gólman i přes veškerou snahu, nedokázal zastavit – 1:2. Odpovědět se snažil domácí Prokop, ale Jakub Myslivec, byl v bráně pozorný. Náskok dvou branek, našim barvám vystřelil o chvíli později Honza Topinka, kterému asistoval Lukáš Hrubý – 1:3. Skvělou druhou třetinu, z našeho pohledu, poté dokončil Lukáš Bednařík, který využil přihrávku předešlého střelce Honzy Topinky a naši přítomní fanoušci, si mohli začít užívat pocit, že cesta byla sice dlouhá, ale body jsou na dohled. Nástup do třetí třetiny, měli opět lepší naši hráči a gólově toto dokázal využít Lukáš Bednařík, který se prosadil po individuální akci a definitivně tak zažehnal případnou domácí snahu o korigování zápasu. To sice přišlo necelých osm minut před koncem, ale to bylo z domácí strany (co se týká hokeje) vše. Samotný konec zápasu, poté poznamenalo nesportovní chování, některých domácích hráčů, a také fanoušků, kteří se sápali po rozhodčích a zkazili tak dojem, z jinak, docela pohledného zápasu. 

Další zápas, nás zavede na led Telče a jelikož se play off blíží, bude velmi důležité, ke každému zápasu přistoupit tak, jako se to povedlo v zápase v Humpolci.

Utkání pro náš web okomentovali oba trenéři – Milan Řehoř, Stanislav Kašpar

Trenére, máte za sebou výhru z venku, asi tedy uslyším pozitivní hodnocení, že?

M. Ř. No určitě! Tedy, ten začátek byl opět takovej vlažnej, poté se naštěstí povedlo srovnat, no a druhá třetina už byla super, kluci fungovali jako tým, což se projevilo a kluci to dokázali využít i v proměňování šancí.

Proměňování šancí, pojďme se u toho zastavit. Ještě za stavu 1:0, tam byly dva samostatné nájezdy a nic z toho nebylo. Ne jednomu fanouškovi se v těchto chvílích dělalo doslova mdlo… Tak co s tím? Trénovat samostatné nájezdy?

M. Ř. Já bych to řekl asi tak, jako je to v tom filmu Slunce seno… “střílej, střílej” :-).

Další venkovní zápas bude v Telči, myslíš, že to bude pro vás opět výhoda?

M. Ř. No takhle… On je velký rozdíl, mezi Telčí doma a Telčí venku. Teď co jsem četl naposledy, tak dostala Telč velký výprask v Písku od Radomyšle, ale v domácím prostředí, se jim celkem daří, většinou dají hodně gólů, čili to proti Telči nebude rozhodně jednoduché. Myslím, že to bude i těžší, než zde v Humpolci, ale my máme velkou motivaci a to, oplatit Telči domácí porážku, která zkazila oslavy 110 let hokeje ve Strakonicích.  

S. K. Já bych k tomu měl ještě dva takové poznatky… Za prvé, bychom chtěli moc poděkovat fanouškům, protože ta kulisa byla fantastická a nevím, jak by se nám utkání otáčelo, kdybychom se z toho museli babrat v té komorní scéně, která zde v Humpolci vždy je, takže určitě vyzdvihnout fanoušky a druhý poznatek je Jakub Myslivec, který dnes v brance opravdu čaroval a vše co mi jsme nedokázali proměnit, tak to on pochytal a my jsme tak mohli odskočit na 4:1. Potom už to bylo hlavně o tom, aby se kluci nezranili, protože některé domácí zákroky, byly skutečně “úchvatné”. Takže, toto jsem chtěl ještě dodat. 

Když jsme u těch zajímavostí, dnes jsem poprvé viděl v akci písknout v krajské lize nové pravidlo o vhazování, je to tak?

S. K. Ano, ano. Domácí hráč byl při buly jednou napomenut a když měl špatné postavení i po druhé, tak už byl vyloučen. Toto pravidlo, platí od ledna ve všech soutěží, od extraligy až po krajskou ligu. 

 

Hvězda utkání, brankář Jakub Myslivec. Zachytal jsi skvěle, vezou se všechny tři body domů, tak jaký je tvůj komentář, spokojenost?

 

J. M. No tak určitě paráda. Že to v Humpolci dopadne až takhle dobře, tak s tím se uplně asi nepočítalo, ale zaplaťpánbůh, kluci dneska hráli dobře dozadu a dávali i góly, takže to dopadlo dobře. 

Měl jsi spoustu velmi důležitých zákroků a dneska jsi opravdu moc podržel. Dostáváš se tedy už do loňské play off formy? 🙂

J. M. No, tak bylo by to určitě pěkný, kdyby to tak bylo, ale jak říkám, kluci dneska opravdu makali, bojovali a důležité bylo, že se chytil začátek, potom už se celý zápas chytá líp. 

Jasný, ale zrovna ten začátek, kdy se celkem brzy inkasovalo, potom se nedali nějaké šance, neměl jsi v brance černé myšlenky?

J. M. Ne, ne. Takhle nad tím člověk nemůže přemýšlet. Člověk musí vždy myslet hlavně na to, aby se vyhrálo a nepřipouštět si nějaké černé scénáře, to by asi v té bráně neměl co dělat. 

Další zápas bude v Telči. Jak se těšíš na další daleký výjezd?

J. M. No abych řekl pravdu, tak se netěším vůbec (smích). Musíme tam ale jed a budeme chtít určitě vyhrát a připsat si další body i když to v Telči nebude vůbec jednoduché. Pokud vím, tak s Krumlovem naposledy prohráli jen 2:3, takže to určitě nebude jednoduchý soupeř.

No, když jsme u těch propočtů a výpočtů, v tuto chvíli (rozhovor vznikl v sobotu večer – pozn. redakce) bychom šli v play off na Vimperk…

J. M. Tak to by bylo hezký, ale spíš až na finále, ne? (Smích) 

TJ Jiskra Humpolec – HC Strakonice 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky: 6. Dvořák (Hubata), 52. Jelínek ( Dvořák) – 17. Křenek (Ruda), 32. Dlouhý (Mikeš), 36. Topinka (M. Hrubý), 39. Bednařík (Topinka), 44. Bednařík. 
Rozhodčí:.Matoušek – Němec, Bělohlav ml.
Vyloučení: 11:6, navíc Hurda, Kočí (Humpolec) oba 5 minut + do konce. 
Využití: 1:2. 
Diváků: 120. 
J. Humpolec: Šťastný – Kočí, Hurda, Šerák, Jelínek – Prokop, Bambula, Hendrych, Hubata, Mart. Jelínek, Dvořák, Dolejš, Brychta. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík. 
HC Strakonice: Myslivec – Papež, Kopenec, Kovář, L. Hrubý, Topinka, M. Hrubý – Jiřinec, Mikeš, Šebesta (50. – 52. Menšík), Samohejl, Křenek, Ruda, Švec, Dlouhý, Bednařík. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.