Pojďme zhodnotit poslední domácí utkání proti celku z Chotěboře. Výsledek vypadá jednoznačně (výhra 10:3 pozn. redakce), vypadala takto jednoznačně i hra?

P.H. Tak hra se mi pořád úplně nelíbí. Dokud plní kluci pokyny, nahrávají si a chtějí hrát hokej, tak se nám daří vytěžit z této hry vedení, ale jakmile začnou hrát na sebe, sólovat, nepřihrají si, tak to nás potom třeba v těch jiných zápasech stojí body. My jsme přesně takto ztratili dva body v Písku, které nám teď chybí na to první místo, protože tam přesně hráli hráčem stylem „a já sám“ a to prostě nejde. Musíme hrát kombinovanej hokej, protože ten nám svědčí a díky němu vyhráváme.

Podle tabulky máte nejméně obdržených gólů, v nadstavbové skupině, zaměřujete se na obranu více?

P.H. Tak obrana… Obrana nám šlape, střídavě oblačno, myslím si, že nám teď velmi dobře chytají gólmani. Kuba, který dělá momentálně jedničku má výbornou formu, ale i klucí, kteří chytají občas místo něj, tak ho zastoupí velmi dobře. Ať už je to Ondra Koryťák, nebo z osmé třídy Metoděj Císař, tak myslím, že vždycky podají stoprocentní výkon. Ta obrana, někdy funguje kompletně, někdy brání pouze obránci a útok nepomáhá, ale myslím si, že teď si to docela sedlo a ta tým začíná zjišťovat, že když útok pomůže obraně, tak to může fungovat velmi dobře.

Co se týká vstřelených branek, jste druzí za Vlašimí, ovšem ta má zápas k dobru.

P.H. Co se týká vstřelených gólů, jsem rád, že to tam tzv. padá. Máme tady šikovné hráče, kteří umí zakončit. Tři zápasy jsme dokázali vyhrát na samostatné nájezdy, což také o něčem svědčí.

V loňském roce, jste hráli s dorostem vyšší nadstavbovou skupinu, máte tedy jistě možnost srovnání. Je velký rozdíl mezi oběma skupinami?

P.H. Já si myslím, že žádný velký rozdíl mezi oběma skupinami není. Možná, by to byly spíše vyrovnanější zápasy, nebyly by to zápasy, kdy člověk vyhrává o pět, šest gólů, ale i v této skupině jsou vyrovnané zápasy, které rozhodne třeba jedna chyba. Myslím, že těch pár mužstev, které hrají tu vyšší skupinu, jsou srovnatelné s naším mužstvem. Bohužel, my jsme si postup zkazili na začátku sezóny, kdy jsme zbytečně prohráli tři zápasy venku, ve kterých jsme i vedli, ale prohráli jsme je na konci zápasu v posledních pěti minutách a těch šest bodů, nám nakonec chybělo k tomu, abychom postoupili do té lepší skupiny. Teď tedy hráče motivujeme hlavně tím, aby zkusili tuto skupinu vyhrát a zatím se s Vlašimí taháme o první místo.

Pojďme se přesunout k mladším výběrům. Trénujete mimo dorost, také sedmou a pátou třídu. Začneme tedy u sedmé třídy, kde jsou občas také vidět zajímavé výsledky…

P.H. Sedmá třída, to je výběr ročníku 2006. Z tohoto výběru hraje šest hráčů stabilně za osmou třídu ve výběru pana Školy, a když nehraje zrovna osmá třída, tak nám tito hráči chodí pomáhat, právě do sedmičky, za což jsem velice rád. To jsou právě většinou ty zápasy, kde vyhráváme, tak tam ty kluci jsou a určitě patří mezi tahouny toho mančaftu. Z toho i plyne, že ty výsledky jsou hodně na houpačce. Když máme navíc tyto kluky, tak pravidelně vyhráváme, když je nemáme, tak občas prohrajeme, nebo jsou ty zápasy hodně vyrovnané. Ty kluci, kteří kmenově patří pod tu sedmou třídu, jsou spíše bojovníci, poctivě odmakají trénink, a když dostanou tu nadstavbu, v podobě těch kluků z osmé třídy, tak se potom vyhrává.

Na závěr bych poprosil o pár slov k výběru páté třídy.

P.H. Pátou třídu jsem přebral po loňském roce po panu Všetečkovi. Hráči se učí vidět hru, nahrát si a musím říct, že těch osmnáct až dvacet hráčů, kteří hrají stabilně za pátou i za šestou třídu, tak se začínají sehrávat a dost jim také pomáhá množství odehraných zápasů, protože ty kluky pravidelně točíme v páté i šesté třídě a tím, že odehrají hodně zápasů, tak se začínají pomalu zvedat. Zrovna dneska (sobota – pozn. redakce), odehrála šestá třída, pod vedením trenéra Marka Hrubého zápas v Plzni, kde prohráli 7:3, po vyrovnaném boji. Takže čím více zápasů, tito hráči odehrají, tak tím lépe pro ně a myslím, že takto půjdou pomalu nahoru a budou svůj talent nadále rozvíjet.