Dne 30.12. se ve Strakonicích, konkrétně pak ve Vertiv aréně uskutečnilo velice zajímavé přátelské utkání, mezi výběrem HC Strakonice (ročníky 2004, 2005, 2006) a týmem z Kanady konkrétně pak týmem Kingston C.A.L. Lourdes (ročníky 2004 – 2005). Jak celá akce vznikla nám v rozhovoru pro náš web okomentoval člen výboru Miloslav Tuháček

Na zimním stadionu bylo tedy živo i před koncem roku, mohl byste nám popsat, co to bylo za akci?

M. T. Jednalo se o přípravný zápas, konkrétně pak o tým z Kanady a konkrétně tým Kingston C.A.L. Lourdes. Byli to hráči ročníku 2004 až 2005 a podle vyjádření jejich vedoucího mužstva, je to výběr z nižší kanadské soutěže v této věkové kategorii. Ovšem ty kluci hráli velice nadšeně, strávili ve středních a jižních Čechách asi dva týdny. Hráli postupně i s jinými týmy ze středních a jižních Čech. My jsme proti nim nastoupili v sestavě, která se skládala podle pětek. Jedna pětka byl ročník 2004, druhá 2005 a třetí 2006, to proto, aby dostali příležitost i ti menší hráči, kteří se opravdu hodně snažili. Utkání to bylo velice zajímavé, protože hlavně na začátku byli naši hráči o hodně lepší, bylo to asi tím, že hrají vyšší úroveň v těch našich soutěží, nicméně my jsme se snažili zapojit do utkání všechny hráče aby to utkání bylo více vyrovnanější, což se nakonec dá se říct i povedlo. Je pravda, že postupem času se naši kluci čím dál víc bavili hokejem a nakonec zápas skončil výsledkem 11:4, ale myslím, že daleko důležitější než výsledek bylo to, že se ty kluci poznali, vyměnili si některé zkušenosti. Na závěr byl velice povedený ceremoniál, kde jsme si se soupeři navzájem dali nějaké dárky, což jen vyplynulo z té hezké atmosféry, která kolem tohoto utkání byla.  

Když slyším kanadský hokej, musím se zeptat. Předvedli hostující hráči něco, z typického kanadského hokeje?

M. T. Ne, právě že ne… Já sám jsem tím byl překvapen, ale my už jsme byli dopředu upozorněni od jejich vedení, že oni v této kategorii vůbec nehrají tělem a hrají takový ten hokej, který se u nás hraje o ty dva až tři roky ještě níž. Ty kluci byli zdatní v bruslení, v technice, ale nejsou právě ještě učeni hrát do těla, takže v tom ty naši hráči byli zdatnější a lepší, právě v tom hokeji jak my jsme na něj zde zvyklí. Ovšem ve chvíli, kdy se i naši hráči přizpůsobili a nehráli do těla, tak se to utkání celkem vyrovnalo a i ti hostující hráči dostali příležitost vyniknout. Bylo to tedy velice poklidné utkání a myslím že to splnilo opravdu svůj účel a seděl tomu i ten název přátelský. 

HC StrakoniceKingston C.A.L. Lourdes 11:4 (5:0, 2:2, 4:2)

Branky: 1. Kučera (Koška), 7. Kučera (Šimák, Koška), 11. Kovárna (Koška, Kabele), 11. Šimák (Koška), 15. Kučera (Šimák), 27. Kučera (Kabele), 32. Hanzlík, 45. Kouba (Vaník), 55. Šimák, 57. Sládek (Císař), 60. Hanzlík – 33. Cardinal, 40. Cardinal (Levac, Prescott), 49. Hulton (Prescott, Best), 58. Levac (Tait, Prescott) 

Rozhodčí: Vovčko – Tuháček

Vyloučení: 3 – 3

Diváků: 90