První zápas v kalendářním roce 2019, přihrál našemu mužstvu do cesty hráče TJ Loko Veselí. Naši hráči, povzbuzeni dvěma vítěznými venkovními zápasy, si dokázali s Lokotkou poradit i tentokrát a natáhli tak vítěznou šňůru, na tři zápasy. Ale pěkně popořadě…

Utkání začali lépe naši hráči, když se ve třetí minutě dostal mezi kruhy ke střele Patrik Řehoř, ale hostující gólman byl připraven. O minutu později už Vertiv aréna bouřila, když se po přihrávce Martina Všetečky a Ondry Dlouhého, prosadil z otočky Lukáš Bednařík – 1:0. V šesté minutě se do zakončení hnali hosté, ale střelu, kterou vyslal jeden z hostujících hráčů, dokázal Jakub Myslivec skvěle chytit. V osmé minutě se k puku dostal Lukáš Bednařík, posunul jej na Pavla Samohejla, ten nahrál ještě lépe postavenému Ondrovi Dlouhému a bylo to o dvě branky – 2:0. Ve dvanácté minutě se do zajímavé šance hnal Martin Müller, ale brankář jeho pokus lapil. O dvě minuty později, se ocitl zcela volný puk za naší brankou, čehož využili hosté, ale Jakub Myslivec v bráně opět čaroval. V šestnácté minutě se k zajímavé střele od modré dostal Marek Hrubý, ale hostující gólman, stál na svém místě připraven. V té samé minutě se už ovšem skóre opět měnilo. Ondra Dlouhý dostal puk na modré čáře a střelou překonal brankaře hostů – 3:0. Kdyby tato střela šla více po zemi, jistě by si mnohý fanoušek vzpomněl na ostrostřelce Martina Malkuse :-). O minutu později se ještě hnal do šance hostující Arnold, ale Jakub Myslivec byl v bráně připraven. V poslední minutě první třetiny, se dostali hostující hráči do tlaku, ale Jakub zůstal stále nepřekonán a před prázdnou brankou, dokázal puk odpálit před hostujícími hráči Marek Hrubý. První třetina tedy skončila výsledkem 3:0. Třetí minuta druhé třetiny přinesla radost opět našim barvám. Opět zafungovalo duo Pavel Samohejl – Lukáš Bednařík, kdy druhý jmenovaný dokázal ještě nalézt Ondru Dlouhého, který tak zkompletoval hattrick – 4:0. Sice nepřilétla na led žádná kšiltovka, ale alespoň měla pořadatelská služba klid a nemusela nic uklízet :-). V páté minutě dostali naši hráči šanci zahrávat přesilovou hru, ale prosadit se dokázali hosté, konkrétně Vlach, který upravil skóre na 4:1. V další přesilové hře se do slibné šance dostal Martin Všetečka, ale stav zůstával stejný. Ovšem v té samé přesilové hře (přesně dvě sekundy před jejím skončením), se po krásné přihrávce Tomáše Růžičky dostal k puku David Ruda a opět navýšil stav – 5:1. Dvanáctá minuta přinesla snížení, když se ve dvojnásobné přesilové hře prosadil hostující Čáp – 5:2. O chvíli později se dostal do samostatného úniku Marek Hrubý, ale nebylo mu v tomto utkání přáno, takže se stav neměnil. Na konci patnácté minuty dostali hosté možnost zahrávat trestné střílení, kterým nepohrdl Benda a snížil stav na pouhé dvě branky – 5:3. V osmnácté minutě se opět předvedl Jakub Myslivec, když se hosté řítili do přečíslení, ale Jakub byl připraven. O minutu později se do šance dostali naši hráči. Tomáš Růžička přihrál od mantinelu Davidu Kovářovi, který protrhl svojí střeleckou smůlu a vrátil našim hráčům vedení o tři branky – 6:3. Úplně na konci třetiny se snažil prosadit svižnou střelou Martin Müller, ale stav už se nezměnil. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 6:3. Hned na začátku třetí třetiny se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu Tomáš Růžička, přejel celé hřiště a nekompromisně překonal hostujícího gólmana – 7:3. Dvanáctá minuta třetí třetiny a hosté korigují skóre, když se opět v dvojnásobné přesilovce prosadil hostující Benda. Nutno podotknout, že tato přesilovková kombinace byla opravdu pěkná. V sedmnácté minutě vypálil nejprve Patrik Řehoř, jeho střelu brankář vyrazil, ale puk si našel Jakub Jiřinec a nekompromisně jej vrátil do brány – 8:4. V posledním třech minutách už se skóre nezměnilo, a tak si naši hráči připsali další důležité body do tabulky. 

V dalším zápase nás čeká venkovní utkání na horké půdě ve Vimperku, kde bývá tradičně i velká návštěva našich fanoušků, tak nezbývá než věřit, že našim hráčům opět vytvoří skvělou atmosféru, v tomto jistě vyhecovaném utkání.

 

Tradiční hodnocení nám poskytli trenéři Stanislav Kašpar a Milan Řehoř

Máte za sebou další vítězné utkání, jak byste jej ohodnotili?

S. K. Když to řeknu na rovinu, tak Veselí má opravdu velmi kvalitní mančaft a zároveň je to jedno z mužstev, které chce hrát hokej a rozdat si to se soupeřem na přímo. Dnešní zápas poznamenalo to, že jsme si v první třetině vypracovali náskok 3:0 a oni museli neustále dotahovat, ačkoliv se k nám nedostali nikdy blíž než na rozdíl dvou branek, ale bylo vidět, že se nechtějí vzdát a budou zlobit do konce. Takže zápas pro nás vydařený hlavně tím vstupem, který jsme do utkání měli. 

Ačkoliv se první třetina povedla vyhrát 3:0, troufl bych si tvrdit, že to nebyla úplně jednoznačná záležitost, protože Veselí tam mělo dost zajímavých šancí a brejkových situací. 

S. K. Tak za prvé si myslím, že v první třetině tam Kuba (Jakub Myslivec – pozn. redakce) vychytal tak 3 až 4 góly a za druhé je Veselí známo tím, že trénuje na úzkém hřišti, takže to mají nacvičené. Protečovat ve středním pásmu a mazat směrem dopředu, což se potvrdilo i dnes, když hráli většinu akcí přes střed hřiště. 

Další utkání bude následovat ve Vimperku, jak tedy na Vimperk?

S. K. Bojovat a připravit se na ně. Chce to hrát odpovědně, vycházet z obrany, dopředu šikovné hráče máme, takže pokud nezačneme bláznit tak jako jsme začali dnes bláznit ve druhé třetině, tak si myslím, že můžeme hrát klidně vyrovnaně i s tím Vimperkem. 

M. Ř. Ještě bych rád něco dodal k této poslední větě… Bude velmi důležité, aby se právě v této chvíli chopili odpovědnosti ti zkušení hráči a nedělat nesmyslné fauly a naopak by měli být tomu mančaftu podporou a ne, aby je naopak srazili do kolen. Zkušení hráči právě v těchto chvílích, musí jít příkladem!

 

Svůj hattrick a nejen ten, pro náš web okomentoval Ondra Dlouhý. 

Hattrick v utkání proti Veselí je určitě skvělý, jak jsi viděl jednotlivé góly?

O. D. Takže první gól… To jsme měli asi druhé střídání, kdy jsme šli na led, zavezli jsme puk do pásma, dali jsme si pár přihrávek a Pavel Samohejl mi to dal perfektně před bránu, já jsem jen nastavil hokejku a gólmanovi to prošlo prošlo mezi betonama. Pro mě už to bylo jednoduché zakončení, kluci odvedli super práci! V tom druhém případě jsem dostal puk na prostředek hřiště, měl jsem před sebou jednoho obránce, zkusil jsem tedy vystřelit, gólman na to nereagoval, padlo to tam… Co víc k tomu dodat :-). Při tom třetím gólu si mě nepohlídali obránci, já jsem si najel za ně a zase, výborná přihrávka od Lukáše Bednaříka a Pavla Samohejla a já zase nastavil hokejku a do prázdné branky zakončil. 

Utkání bylo z obou stran docela otevřené, hrál se útočný hokej, takže takový hokej vám asi vyhovuje, že?

O. D. Tak určitě. Vždycky se nám hraje líp proti týmům, které chtějí hrát hokej, ne pouze nahazovat puky. To je vždycky pro nás lepší, když chce hrát ten soupeř hokej, z čehož občas vyplyne, že nechají tu obranu chvíli otevřenou a naštěstí nám to dneska vyšlo, dali jsme více gólů než oni… 

Další utkání na ledě Vimperka. Jednoduchá otázka, budeš? 🙂

O. D. No, to je dost těžká otázka… Kdybych to věděl, tak rád odpovím, ale zkusím si to zařídit. Uvidím, co mi na to řeknou ve škole. Teoreticky bych mohl, začíná mi zkouškové, žádnou školu bych tam mít neměl, takže to určitě zkusím zařídit tak, abych mohl jed a hrát. 

Při minulém rozhovoru jsi zmínil, že hraješ také univerzitní ligu v Brně. Toto téma by mohlo být zajímavé i pro ostatní fanoušky. Má otázka tedy zní, jak to v univerzitní lize probíhá, jak to vzniklo atd…

O. D. Tak jak to vzniklo… Kluci už to hráli v loňském roce a já jsem do toho týmu přišel až letos, takže nevím jak to popravdě vzniklo, ale určitě jsou to povětšinou velmi kvalitní zápasy, řekl bych úrovní druhé ligy, samozřejmě tedy záleží i na soupeři, ale to je vlastně jako v Krajské lize. Jsou zápasy které jsou jednoznačný, ale jsou také velice vyrovnaná utkání. Minimálně rychlostí je to druhá liga a myslím si, že je to výborný způsob, jak můžeme dělat hokej i při škole. 

Strakonice jsou známé svojí fanouškovskou základnou, chodí diváci i na tyto univerzitní zápasy?

O. D. To je hodně zápas od zápasu. V Brně jsou dva týmy. Je tam tým HC Masaryk University a je tam naše mužstvo Cavaliers Brno. My jsme trošku limitováni tím, že hrajeme zápasy v dopoledních hodinách, takže si na nás najde cestu méně fanoušků než na to druhé mužstvo, protože jsou většinou lidé v práci nebo ve škole, ale když jsme hráli derby, právě proti HC Masaryk University, tak si tam našlo cestu 300 až 350 fanoušků, což je myslím velice slušné číslo, a právě takový hokej lidi určitě potom baví. 

 

HC Strakonice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 8:4 (3:0, 3:3, 2:1)
Branky:4. Bednařík (Dlouhý, Všetečka), 8. Dlouhý (Samohejl,  Bednařík), 16. Dlouhý (Bednařík, M. Hrubý), 23. Dlouhý (Samohejl, Bednařík), 30. Ruda (Růžička), 39. Kovář (Růžička), 42. Růžička (Kovář), 57. Jiřinec (P. Řehoř) – 25. Vlach (Benda), 32. Čáp ( Benda, Míchal), 35. Benda – TS, 52. Benda (Čáp). 
Rozhodčí: Macák – Maxa, Macháček. 
Vyloučení: 10:5, navíc L. Hrubý, Růžička (Strakonice) oba 10 minut. 
Využití: 1:2. 
V oslabení: 0:1. 
Diváků: 520. 
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, Jan Hřebíček, Kopenec, Všetečka, Kovář, L. Hrubý – P. Řehoř, Růžička, Ruda, Samohejl, Dlouhý, Bednařík, Müller, Mikeš, Jiřinec, Švec.  
Loko Veselí: Klestil – Míchal, Nehoda, Štěcha, Benda, Malecha, Kratochvíl – Čáp, Mikeska, Vlach, Klimeš, Arnold, Dušák, Míchal, Benda, Drs. 

Foto: Jan Škrle