Před koncem roku tj. 28.12 – 30.12. , se konal mezinárodní turnaj v hokeji, kterého se zúčastnilo též mužstvo HC Strakonice. Naši hráči byli nalosováni do skupiny A, kde se střetli s týmy Slovakia Lions, HC Meteor Třemošná a HC Orli Uničov.

Zápasy ve skupině

HC Strakonice – Slovakia Lions (SVK) 7:1

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná 7:1

HC Strakonice – HC Orlice Uničov 2:1

Naši hráči tedy vyhráli skupinu A se šesti body a v semifinále se utkali s druhým mužstvem ze skupiny B, kterým se stal domácí celek z České Lípy. Ve druhém semifinále se pak utkal tým z Lotyšska TNSS/Talsi, který se utkal s týmem z Uničova.

Semifinále

Česká Lípa – HC Strakonice 0:6

TNSS/Talsi (LAT) – HC Uničov 4:3

Naši hráči se tak dostali do finále, kde se střetli s týmem z Lotyšska. Jelikož ani v tomto utkání nepoznali hořkost porážky, mohli se tak radovat z celkového vítězství v celém turnaji!

Finále

HC Strakonice – TNSS/Talsi (LAT) 2:1

 

Individuální ocenění

Metoděj Císař – nejlepší brankář turnaje

 

HC Strakonice: Císař – Skok, Drabeš, Šíma, Zralý, Kubíček, Drančák, Walter, Solař, Štěpánek, Solařová, Lukeš, Prušák, Vondrášek

 

Informoval – Martin Walter – vedoucí mužstva