Poslední zápas v letošním kalendářním roce, zavedl naše hokejisty na led Soběslavi. Naši hráči měli soupeři co vracet, protože to byla právě Soběslav, která nás připravila jako první o neporazitelnost. Dnešní zápas byl také specifický v tom, že si své úlohy vyměnil trenér Milan Řehoř s hráčem Martinem Všetečkou. Ano, tušíte správně, trenér Řehoř vystužil naše zadní řady, naopak Martin Všetečka si střihnul roli trenéra. 

Zápas začal bojovně a hned ve třetí minutě se do dobré šance tlačil Pavel Samohejl, ale domácí brankař byl připraven. V páté minutě se snažil v přesilové hře prosadit domácí Zajíc, ale Jakub Myslivec byl připraven. Ve dvanácté minutě opět zahrozili domácí, a to konkrétně Kubešem, který předvedl zajímavou individuální akci, ale Jakub byl v bráně pozorný. Šestnáctá minuta přinesla první změnu skóre a radovat se mohli naši hráči. Po ose Samohejl – Bednařík, se dostal k puku Ondra Dlouhý a mohl se radovat – 0:1. O rychlé vyrovnání se snažil domácí Píha, objel bránu, ale Jakub se dokázal včas přesunout a zkazil tak domácím radost. Domácí radost tedy přišla až v předposlední minutě první třetiny, kdy se v přesilové hře dokázal prosadit Škoda – 1:1. Přesto do kabin odcházeli po první třetině s úsměvem na rtech naši borci. Zbývalo 7,2 sekundy do konce, když se dokázal gólově prosadit Marek Hrubý, který využil práce Lukáše Bednaříka a Milana Řehoře – 1:2. Do druhé třetiny měli lepší nástup naši hráči, a hned ve druhé minutě se hnal sám na gólmana Patrik Řehoř, ale nedokázal domácího brankaře prostřelit. Krátce na to, se opět naši hráči dostali před domácí branku, vytvořili zajímavou skrumáž, ale postupně se nedokázal prosadit Ondra Dlouhý, Pavel Samohejl, ani Lukáš Bednařík, takže se skóre neměnilo. Poté dostali naši hráči výhodu přesilové hry na pět minut, ale jak se ukázalo, byla to spíše nevýhoda. Nejprve se do brejku dostal domácí Škoda, který se ocitl sám před brankou, ovšem o minutu později domácí již další šancí nepohrdli a tak se ve vlastním oslabení dokázal prosadit Kubeš a vyrovnal tak skóre – 2:2. V této fázi zápasu, byli domácí lepším mančaftem, vytvářeli si i šance, ale Jakub Myslivec prokázal, že se opět dostává do formy. Tuto část utkání také poznamenaly některé tvrdší zákroky z obou stran, což nelibě neslo zvláště domácí publikum. Ale pojďme raději zpět k hokeji… Krátce po vyrovnání se do šance snažil proháčkovat Ondra Dlouhý, ale domácí gólman byl pozorný. O dvě minuty později štěstí nepřálo ani Lukáši Bednaříkovi, který se snažil prosadit střelou z otočky. Závěr třetiny patřil domácím, kteří nejprve trefili tyčku, aby se krátce na to, nedokázal sám prosadit před naší brankou Přibyl. Po dvou třetinách, tak svítilo na ukazateli skóre 2:2. Čtyřicátá šestá minuta a individuální akce kapitána Tomáše Růžičky, který dokázal rozhodnout zápas – 2:3. To nesli špatně někteří domácí hráči, a tak přišlo vyloučení do konce utkání pro domácího Přibyla. V polovině poslední třetiny, se do dobré šance hnal Lukáš Bednařík, ale domácí gólman byl připraven. V padesáté druhé minutě se po přihrávce Patrika Šebesty, podruhé v zápase prosadil Tomáš Růžička, a dal našim barvám dvougólové vedení – 2:4. V poslední minutě se po návratu z trestné lavice ještě sám na gólmana hnal Patrik Šebesta, ale domácí gólman “bůra” nepřipustil. 

Máme tedy za sebou další velmi náročné utkání, ze kterého se povedlo vytěžit maximum. Nikdo se naštěstí nezranil a všechny body jsme autobusem přivezli do Strakonic :-).

Tradiční komentář nám k utkání poskytl trenér Stanislav Kašpar

Povedlo se Soběslavi oplatit domácí porážku, jak byste zápas ohodnotil?

S. K. Hodně nervózní, hodně vyhecovaný zápas, se šťastným koncem pro nás. 

Byla to taková sonáta – první třetina rychlá, druhá pomalá, třetí opět rychlá, jak jste to viděl z trenérské lavice?

S. K. První třetina vypadala, že kluci mají opravdu hlad po hokeji, snažili se hrát to, co se jim řeklo. Druhá třetina, ta neměla s hokejem prakticky nic společného a ve třetí třetině vše vygradovalo. Jak spoustou vyloučení, tak i tou hrou. Dnes se mi těžko hledají slova a nerad bych mluvil o tomto zápase jako o hokeji. Z mého pohledu to chvílema nemělo společného s hokejem vůbec nic. 

Musím se zastavit u takového nešvaru, přesilová hra…

S. K. Jestliže hrajeme přesilovku pět minut a nejsme schopný ani jednou vystřelit na branku a dostaneme ještě k tomu góla, tak se nemáme vůbec o čem bavit. To nebyla přesilovka, to byla tragédie. Škoda, že celý trénink před zápasem byl věnován přesilovým hrám, jak se mají zahrávat, nácviky apod. Dokud to ty kluci nebudou mít srovnaný v palicích a neuvědomí si, že jim neříkáme něco, co by bylo špatně, ale bohužel pořád mají svojí pravdu, hrají si to po svém, tak to je potom těžké…  

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly a nahrávky:
19. J. Škoda (A. Čížek, V. Pánek), 30. Jiří Kubeš (Hák) – 16. Dlouhý (L. Bednařík, Samohejl), 20. M. Hrubý (M Řehoř, L. Bednařík), 47. T. Růžička, 52. T. Růžička (P. Šebesta). 
Rozhodčí:
 Trnka – Karlín, Mart. Šesták. 
Vyloučení:
 7:7, navíc Chalupský (Soběslav) 5 minut + do konce, A. Přibyl, J. Dvořák, Žákovský (Soběslav) všichni do konce. 
Využití:
 1:1. 
V oslabení:
 1:0. 
Diváků:
 210. 
Sp. Soběslav:
 J. Dvořák (55. Baloun) – Máca st. (45. L. Kapíšek), Sládek, Chalupský, Jiří Kubeš, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Žákovský, A. Přibyl, M. Kučera, Píha, Zajíc, O. Pánek (41. Slabý), J. Škoda, Smrž. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, M. Řehoř, Kopenec, Jan Hřebíček, L. Hrubý, D. Kovář – Ruda, T. Růžička, P. Řehoř, Samohejl, Dlouhý, L. Bednařík, Jiřinec, Mikeš, J. Švec (41. P. Šebesta).  Trenéři Stanislav Kašpar a Martin Všetečka.