Do předehrávaného utkání (16. kolo – pozn. redakce), vstoupili lépe naši hráči a hned ve druhé minutě se ocitl chvíli osamocen před hostující brankou David Ruda, ale gól z toho nebyl. O dvě minuty později se do zakončení dral Patrik Řehoř, ale i po této šanci svítilo na ukazateli skóre 0:0. V desáté minutě už se skóre měnilo. Po souhře Lukáše Hrubého a Patrika Řehoře se prosadil David Ruda – 1:0. V patnácté minutě jsme měli možnosti zahrávat přesilovou hru a po kombinaci Davidů (Kováře a Rudy), se prosadil Tomáš Růžička – 2:0. Tímto skórem skončila i první třetina. Vedení o dva góly je hezká věc, ovšem jak říká renomovaný fotbalový trenér Josef Csaplár, je to past… A tak se hned v první minutě druhé třetiny dokázal prosadit hostující Duben, kterému asistoval Syrovátka s Růžkem – 2:1. Aby toho nebylo málo, o pár minut později se po kombinaci Kratochvíla a Jelínka, prosadil Jankovský – 2:2. Ihned po obdrženém gólu, měli naši borci šanci vzít si vedení zpět, ale David Ruda, se v samostatném úniku neprosadil. Pět minut před koncem druhé třetiny, se na nás usmálo štěstí a po nedohodě v hostující obraně, mohl pohodlně skórovat Patrik Řehoř – 3:2. Poté se hnali na hostující branku Švec s Bednaříkem, ale prvně jmenovaný při zakončení nepřelstil hostujícího brankaře. O chvíli později pomohla hostujícímu gólmanovi branková konstrukce, kterou trefil po závaru Lukáš Bednařík. Jednogólové vedení jsme již ve druhé třetině nepustili (bohužel ani nenavýšili), čili podruhé se do kabin odcházelo za stavu 3:2. V sedmé minutě třetí třetiny, měli opět šanci naši hráči, ale v úniku dva na jednoho, přišla jedna přihrávka navíc a tak stav zůstával stejný. O chvíli později se tlačil před branku Martin Müller, ale hostující obrana, za cenu nedovoleného zákroku (který nebyl potrestán), nedovolili našemu hráči skórovat. Chvilku na to, se opět sám před brankou ocitl Jakub Švec, ale smůla se nám v zakončení lepila na hokejky. Že nám v zakončení není přáno, se o chvíli později přesvědčil i Adam Mikeš, který měl během jednoho střídání dvě čisté šance, ale bohužel ani jedna neskončila gólem. Necelé tři minuty před koncem, dostali hosté výhodu zahrávat přesilovou hru, kterou zásluhou Nováka, dokázali využít a bylo tedy vyrovnáno – 3:3. Šlo se tedy do prodloužení. Největší šanci si v prodloužení připsal Lukáš Bednařík, který mohl ve čtvrté minutě rozhodnout, ale hostující gólman byl proti. O osudu utkání tedy rozhodla dovednostní soutěž, zvaná trestné střílení. Po první sérii byl stav 1:1, protože na hostující gól, dokázal perfektně odpovědět Lukáš Bednařík. Druhou sérii si pro sebe vzali gólmani, a tak se skóre neměnilo. Ve třetí sérii nejprve nezaváhal hostující hráč, který proměnil, ale pokus našeho Pavla Samohejla, bohužel zastavila tyčka. Ve čtvrté sérii se nejprve prosadil hostující hráč, a jelikož David Ruda, svůj druhý gól nepřidal, bylo rozhodnuto, že bod navíc si odvezou hosté. V dalším zápase čeká naše hráče daleká cesta do Pelhřimova, kde se utkají s domácími medvědy 23.12 od 17. hod.

HC Strakonice – HC Tábor B 3:4 sn (2:0, 1:2, 0:1 – 0:0)
Branky:
10. Ruda (Řehoř, Hrubý), 15. Růžička (Ruda, Kovář), 35. Řehoř – 21. Duben (Syrovátka, Růžek), 28. Jankovský (Jelínek, Kratochvíl), 58. Novák (Syrovátka), rozh. nájezd Bouška. 
Rozhodčí: F. Svoboda – M. Matoušek, Němec. 
Vyloučení: 7:7, navíc L. Hrubý (Strakonice), Hastrman (Tábor) oba 5 minut + do konce za vzájemnou bitku. 
Využití: 1:0. 
V oslabení: 1:0. 
Diváků: 220. 
HC Strakonice: Štrobl – M. Hrubý, Škoda, Kovář, Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý –Řehoř, Růžička, Ruda, Müller, Mikeš, Šebesta, Bednařík, Švec, Jiřinec, Samohejl

Tábor B:  Novák – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Košař, P. Hošek, Dudák – Pípal, Syrovátka, Duben, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, Hastrman.

Komentář k zápasu nám poskytl Stanislav Kašpar – trenér HC Strakonice

Máte za sebou další utkání, porážka doma na nájezdy s Táborem. Jak jste toto utkání viděl?

????????????????????????????????????

S.K. Je to těžké hodnotit, protože mně se toto utkání ve své podstatě líbilo, protože na krajský přebor to bylo velice rychlé utkání. Bohužel pro nás s horším koncem, ale opět to bylo kvůli tomu, že se nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Měli jsme si vypracovat větší náskok, v průběhu druhé třetiny, jsme měli vést alespoň 6:2 a bylo by to jiné. Bohužel, nedáš, dostaneš, je staré sportovní pořekadlo, které stále platí. 

Do utkání od začátku nezasáhl ani Pavel Samohejl, který nastoupil až ve třetí třetině. To byl taktický tah, či záměr?

S.K. No, Sam nebyl v týdnu na tréninku, pokud vím dobře, protože já sám jsem také v týdnu chyběl z důvodu nemoci, ale jelikož tedy v týdnu nebyl na tréninku, začínal na tzv. náhradnické lavici a do hry šel až ve třetí třetině, kdy jsme chtěli oživit hru. 

Další utkání, se hraje v Pelhřimově netradičně 23.12., nebude se tedy tento termín ještě měnit a zápas se překládat?

S.K. Ne, ne… Bude se hrát v tomto nalosovaném termínu, od 17. hod, protože domácí nemají šanci přeložit zápas.

Úvodní foto: Jan Škrle