Utkání pro naše webové stránky okomentoval Radek Vaněček – vedoucí mužstva.

Utkání jsme začali dobře. Již ve  4. min.  po brejku zakončeném Andrlem vedeme 0:1. Dále hrajeme aktivně a v 19. min. rozebíráme soupeře v jeho obranném pásmu. Branku střílí Vokoun po asistencích Andrleho a Rendla. Domácí ještě v poslední minutě první třetiny po dorážce snižují na 1:2. Do druhé třetiny jdeme do hry opět bojovně. Ve 26. min. se trefuje Andrle po přihrávkách od Rendla a Kouby – 1:3. V této fázi zápasu začínají domácí více bruslit a jsou aktivnější. Běží 32. min. a domácí snižují na 2:3. Ve 36. min. dáváme branku po závaru před brankou domácích. Autorem je Valdman a asistence si připsali Vokoun a Kolařík – 2:4. Domácí zvyšují tlak v naší třetině a ve 38.min snižují na 3:4.  V poslední třetině zápas gradoval. Domácí v 53. min. srovnávají stav zápasu na 4:4 a je jich plné hřiště . V poslední třetině hraje naše družina v počtu 10 borců a jednoho brankáře v oslabení pro zranění jednoho našeho hráče (hrajeme na 3 beky), oproti domácím 15 hráčům. Domácí cítí šanci a neskutečně do nás tlučou. Hrajeme jedno oslabení za druhým , ale dnes všichni do jednoho makají a chtějí vyhrát. Naší odměnou je branka, kterou v 58. min. zápasu vsítil Vokoun po přihrávce od Valdmana – 4:5. Domácí ještě samozřejmě zkouší hru bez brankáře, ale další naší branku přidává v čase 59:58 Vokoun po asistenci Andrleho na konečných 4:6.
                Za dnešní předvedený výkon musíme všechny hráče našeho týmu pochválit, ale rozdílovým hráčem dnešního zápasu byl náš brankář Roman Špiler (ročník 2002), kterého jsme do našeho týmu získali na hostování z IHC Písek. Byl to jeho první start  v dresu HC Strakonice, ve kterém všem ukázal, že se potatil.
 
HC Hlinsko – HC Strakonice 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: 4. Andrle, 19. Vokoun (Andrle, Valdman), 26. Andrle (Rendl, Kouba), 36. Valdman (Vokoun, Kolařík), 58. Vokoun (Valdman), 60. Vokoun (Andrle)
Vylouční: 5 – 9
HC Strakonice: Špiler – Kolařík, Koryťák, Vaněček, Babor, Kouba, Rendl, Andrle, Valdman, Vokoun, Hradský