K dalšímu zápasu krajské ligy zajížděli naši hráči na led Českého Krumlova. Zápas byl pikantní v tom, že to bylo opakování loňského finále, takže o motivaci bylo z obou stran postaráno. Zápas začali lépe domácí, když se do úniku hnal domácí Hakl, ale Pepa Štrobl jeho šanci vychytal. Na tuto šanci reagovali naši hráči, konkrétně pak Martin Müller, který se dostal do zakončení, ale domácího brankáře nepřekonal. Osmá minuta přinesla dvojnásobnou radost našim barvám. Nejprve se v přesilové hře po kombinaci Davida Kováře a Davida Rudy, dokázal prosadit Pavel Samohejl – 0:1. Tato branka domácí zaskočila a krátce po rozehrání se puku ujal Martin Müller, našel Lukáše Bednaříka a ten navýšil vedení našich barev – 0:2. Poté měli naši hráči další šance, ale postupně Lukáš Bednařík, poté ani Martin Müller nedokázali potrestat domácí chyby, a tak přišel zákonitý trest. Nejprve se v patnácté minutě po kombinaci Svobody a Krcha prosadil Kadlec – 1:2. Poté se naši hráči dostali do oslabení, čehož využil domácí Vondřich a srovnal skóre – 2:2. Přesně o minutu později našel domácí Svěchota Michalce, a ten dokonal domácí obrat – 3:2. V poslední minutě mohl ještě vyrovnat Lukáš Bednařík, který se hnal sám na domácího gólmana, ale ten jeho pokus chytil. Tak se tedy šlo do kabin při skóre 3:2 pro domácí. Druhou třetinu začali lépe domácí, kdy paradoxně mohl udeřit v oslabení Kadlec, ale stav zůstával stejný. Navýšení stavu pro domácí barvy zajistil Krcho, který využil přihrávky od Andrýska a propálil Pepu Štrobla – 4:2. Krátce na to, mohl korigovat skóre Lukáš Hrubý, ale domácí brankař byl připraven. Snížit stav na rozdíl jediné branky se našim hráčům povedlo v přesilové hře, kdy po kombinaci Patriků (Šebesty a Řehoře), se dokázal prosadit Jakub Švec – 4:3. Chvíli na to, měli šanci domácí, ale Pepa máchl lapačkou a zkazil tak domácím radost. V poslední minutě druhé třetiny měl ještě velkou šanci Marek Hrubý, ale domácí gólman byl v pohotovosti. Do třetí třetiny nastoupili lépe naši hráči a po kombinaci Davida Rudy, měl šanci Pavel Samohejl, ale domácí brankař držel stále domácí ve vedení. Poté měli šanci srovnat skóre Jakub Švec a Lukáš Bednařík, ale domácí branka byla stále zakletá. Chvíli na to, se do šance dostal domácí Šťastny, ale ani nadvakrát nedokázal procpat puk do branky.  I ve třetí třetině se hrál hokej který musel diváky bavit a šance střídala šanci. Nejprve se do zakončení tlačil Martin Müller, aby krátce na to vyzkoušel Pepovu pozornost domácí Krcho. Pátý gól se domácím podařilo vstřelit v padesáte čtvrté minutě, kdy Andrýsek vyhrál buly a Hakl dal domácím dvougólové vedení – 5:3. Poté se sám na gólmana hnal domácí Krcho, ale definitivní pojistku nepřidal. Dvě minuty před koncem, se trenér odhodlal k odvolání brankaře, a při výhodě o jednoho muže navíc, nastřelil David Kovář puk před bránu, ten se odrazil od domácího hráče a David Ruda dal našim barvám naději – 5:4. Krátce po rozehrání, šel Pepa opět z branky, ale tentokrát to již branku nepřineslo. Naopak udeřili domácí a Svoboda definitivně rozhodl o tom, že naši hráči poprvé v sezóně neodvezou z venkovního hřiště ani bod. Co říci závěrem? Každá série jednou skončí a není hanba padnout po pěkném a bojovném výkonu. Další utkání odehrají naši hráči tentokrát v neděli, kdy na domácím ledě přivítají od 17hod. rezervní mužstvo Tábora.

Komentář k utkání nám poskytl obránce a dlouhodobá stálice David Kovář

Letošní první porážka z venkovního kolbiště, kde vidíš největší příčinu?

????????????????????????????????????

D.K. První prohra z venku nás mrzí a myslím si, že jsme byli vyrovnaným, ne-li chvílemi lepším týmem. Jeli jsme do Krumlova v oslabené sestavě, ale to není příčina neúspěchu. Příčinou byly chyby v obranném pásmu, po kterých jsme inkasovali čtyři góly a tomu se musíme vyvarovat.

Ty sám jsi kromě spolehlivého výkonu přispěl také dvěma asistencemi, mohl bys popsat tyto dva gólové momenty – tedy přihrávky?

D.K. Snažím se hrát, co umím a pomáhat týmu k úspěchu :-). První nahrávku si nevybavuji. Druhá nahrávka vyplynula z toho, že jsem vystřelil od modré na bránu a od nějakého hráče před brankou, se odrazil puk k osamocenému ňuňasovi 🙂 (David Ruda) a ten se z velkého úhlu nemýlil.

Jak bylo těžké se vyrovnat s velmi tvrdou hrou domácích?

D.K. Je to hokej a k tomu tvrdá hra patří, ale pak záleží na tom, jestli chci člověka který jde ráno do práce zmrzačit, a nebo jen narazit… Některé zákroky byli likvidační a rozhodčí by to měli posuzovat jinak.

Laboroval jsi nějakou dobu se zraněním – od zápasu ve Veselí nad Lužnicí. Je to již tedy v pořádku a kotník drží?

D.K. kotník jsem měl naštípnutej a ze začátku jsem šel do hry přes lehčí bolest, ale teď už se to zda být úplně v pořádku.

Utkání pro nás také  okomentoval Milan Řehoř – trenér mužstva

????????????????????????????????????

Letošní první porážka na venkovním kluzišti, kde bys viděl největší příčiny?

M.Ř. Úvod zápasu nám vyšel dobře, dostali jsme se do dvoubrankového vedení, jenže potom přišla zbytečná oslabení, vyloučení. Místo toho, abychom hráli zezadu, jako proti Radomyšli, tak jsme se zbytečně chtěli tlačit dopředu a přidat další góly… Bohužel nás soupeř potrestal, dal nám nějaké góly, ale největší příčinu bych viděl v tom, že jsme neproměňovali šance, kterých jsme měli na několik zápasů.

Jak to tak v Krumlově bývá, hrálo se velice tvrdě, někdy až za hranou. Otázka je tedy jasná, jsou naši hráči v pořádku?

M.Ř. Dá se říct, že asi jo… Je tam nějaká naraženina, nějaký ten menší otřes, ale jinak by to mělo být snad v pořádku. Už před třetí třetinou jsem nabádal hráče, aby je nechali být, abychom se snažili spíš hrát, snažili se bruslit a oni by se tou tvrdou hrou utloukli sami. Taky se nám povedlo dvě minuty před koncem, při power play vsítit gól, potom tam měl Marek Hrubý tutovku, ale jak se říká, nedáš, dostaneš, takže jsme dostali na 6:4, ale rozhodně bych neřekl, že by to byl nějaký špatný výkon. Jak jsem říkal v úvodu, měli jsme využít šance.

Další domácí utkání se hraje v neděli proti Táboru, jak tedy na ně?

M.Ř. Uvidíme, koho k nám pošlou a jak na tom budou. V sobotu hrajou s Radomyšlí, a protože chtěli předehrát ten sváteční zápas, tak jsme jim vyšli vstříc a odehrajeme ten zápas v neděli. Mohli bychom možná využít jejich únavy, když budou mít dva zápasy ve dvou dnech, ale uvidíme i jestli pošlou někoho z A teamu i když těm se taky ve druhé lize moc nedaří, takže uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne. Určitě budeme chtít vyhrát, tak jako každý zápas. 

 

Podrobnosti z utkání se připravují a budou na webu v odpoledních hodinách…

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Strakonice 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Kadlec (Krcho, Svoboda), 17. Vondřich (Svoboda), 18. Michalec (Svěchota), 25. Krcho (Andrýsek), 54. Hakl (Andrýsek), 60. Svoboda (Lukeš) – 8. Samohejl (Ruda), 8. Bednařík (Müller), 27. Švec (Kovář), 59. Ruda (Kovář). 
Rozhodčí: Slavík – Bělohlav ml., Zelenka. 
Vyloučení: 10:8, navíc Krcho, Šťastný (Č. Krumlov) oba 10 minut. 
Využití: 1:3 
Diváků: 150
Č. Krumlov: Pícha – Čížek, Malovec, Andrýsek, Svoboda, Břečka, Řepa – Lukeš, Šťastný, Gallistl, Kadlec, Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Svěchota. 
HC Strakonice: Štrobl – Jan Hřebíček, Hrubý M., Kovář, Kordík, Kopenec, Hrubý L. – Samohejl, Ruda, Křenek, Jiřinec, Müller, Švec, Šebesta, Řehoř P., Bednařík.