Po dvou domácích zápasech, které se výsledkově nepovedly, čekal na naše hráče zápas proti Radomyšli. Toto utkání je bráno jako okresní derby, a tak bylo jasné, že utkání nebude postrádat náboj a spoustu emocí.

Samotné utkání začalo svižně a obě mužstva zkoušela přelstít, toho druhého, ovšem první velká šance přišla až ve třetí minutě, kdy se dostal do samostatného úniku Tomáš Růžička, ale hostující brankář Žilinčík, měl lapačku připravenou. O chvíli později se do šance dral Lukáš Bednařík, ale brankář hostů, si pohlídal svojí levou tyč. V sedmé minutě se nejprve tlačil do zakončení opět Lukáš Bednařík, ale ani on, ani následně Patrik Šebesta, který střílel z mezikruží, brankáře hostů neprostřelil. Změna skóre tedy přišla až v desáté minutě, kdy se po asistenci Tomáše Růžičky a Davida Rudy, dokázal prosadit Jakub Kopenec – 1:0. Zhruba o tři minuty později, se dostal ke střele z otočky Patrik Šebesta, ale brankář Žilinčík držel hostující akcie nad vodou. Krátce na to, se dostal k další zajímavé střele Tomáš Růžička, ale skóre se zatím stále neměnilo. Poté se do zakončení dral Marek Hrubý, ale stav zůstával stále pouze o jeden gól. To se změnilo v minutě osmnácté, kdy se puku ujal Pavel Samohejl, přihrál jej Davidu Rudovi, který perfektně našel Tomáše Růžičku a radostný křik fanoušků zazněl podruhé – 2:0. Tímto stavem skončila i první třetina. Druhou třetinu začali lépe opět naši hráči a již ve třetí minutě trefil Ondra Dlouhý tyčku. V sedmé minutě se dostal do šance hostující Březina, ale Pepa Štrobl ukázal v brance jistotu a pokryl tuto šanci. V osmé minutě se za brankou ujal puku Patrik Šebesta, našel před brankou Martina Müllera, ale Žilinčák v bráně byl proti. O chvíli později se do samostatného úniku hnal David Ruda, ale zakončení mu nesedlo podle představ. O chvíli později se do šance hnal Ondra Dlouhý, po přihrávce Lukáše Bednaříka, ale brankář Žilinčík, měl branku „začarovanou“. Další šance našeho týmu měl postupně Patrik Řehoř, Martin Müller, ale stav se nezměnil. Necelých šest minut před koncem druhé třetiny si vzal puk David Ruda, poslal zadovku na Tomáše Růžičku, který podobnou přihrávkou vyzval Pavla Samohejla a ten už po kličce brankářovi rozvlnil síťku potřetí – 3:0. Byla to asi nejhezčí kombinace v utkání, a jak moc důležitý gól to byl, se ukázalo později, protože, to byl gól vítězný. Ale popořádku. Nejprve se krátce po gólu snažil prosadit Lukáš Bednařík, ale střelou z mezikruží, nezaskočil hostujícího brankaře. Přišel tedy trest, v podobě snížení stavu. Nejprve se trefil hostující Bárta, po asistenci Volfa – 3:1. V poslední minutě druhé třetiny, pak zadělal na drama Vlk, který po asistenci J. Řehoře snížil stav na rozdíl jediné branky – 3:2. Před třetí třetinou, tedy nebylo nic jasné a bylo zřejmé, že třetí třetina bude ještě velice zajímavá. Ovšem, pokud někdo očekával, že hosté budou „bušit“ do našich hráčů a budou si vytvářet jednu šanci za druhou, tak toto naši hráči nepřipustili a sami si několik slibných šancí vytvořili. Velkou šanci na definitivní rozhodnutí zápasu, měli naši hráči šest minut před koncem, kdy dostali výhodu přesilové hry „pěti proti třem“, ale tato šance vyšla vniveč. Dvě minuty před koncem se do šance hnalo duo Lukáš Bednařík, Ondra Dlouhý, ale hostující gólman předvedl další, ze svých pěkných zákroků. Minutu před koncem si vzal hostující tým oddechový čas a rozhodl se, že zkusí štěstí bez brankáře. Ovšem místo aby hosté roztočili v našem obranném pásmu kolotoč, ujal se puku Tomáš Růžička, přihrál jej Pavlu Samohejlovi, který se hnal s Davidem Rudou na prázdnou branku. A v tuto chvíli se ukázal Pavel Samohejl, který před prázdnou brankou ještě posunul puk Davidu Rudovi, který tak vstřelil svou první branku v zápase a definitivně tak rozhodl o velice důležitém vítězství, a ještě důležitějších bodech, které si naše mužstvo připíše do tabulky.

V dalším kole, se naši hráči představí na ledě Českého Krumlova a dojde tak na pikantní opakování finále, z loňského ročníku Krajské ligy.

 

 

Komentář k zápasu nám poskytl jeden z trenérské dvojice, a to Stanislav Kašpar.

Máte za sebou domácí utkání proti Radomyšli, které se výsledkově povedlo, jak byste jej ohodnotil?

S.K. Dalo by se říct, že utkání bylo celkem vyrovnané, ačkoliv tedy zvláště po první třetině, jsme měli vést alespoň 5:0 a nebylo by co řešit, protože těch šancí bylo strašně moc, ale bohužel strašně moc bylo šancí, ale strašně moc jsme jich bohužel i neproměnili…

Do branky se postavil Josef Štrobl a určitě náš tým podržel, jak byste tedy ohodnotil jeho počínání?

S.K. Tak Pepa už měl chytat minulé utkání, bohužel byl na školení, čili jsme museli v minulém zápase učinit tah, který jsme učinili a jak to dopadlo viděli také všichni. Ale jsme zároveň rádi, že se gólmani dostanou do vytížení a zachytají si všichni.

Musím se zeptat i na přesilovou hru, která se nám naskytla pár minut před koncem…

S.K. (úsměv) Tak byla to bohužel klasická přesilovka, z letošní sezóny. Hráči, ví všichni co mají hrát, ale bohužel to zatím nejsou schopní realizovat. Budeme muset dále trénovat, abychom i tohle zlomili a začali přesilovky využívat.

Tímto zápasem jste přeťali šňůru dvou porážek, jste tedy spokojen?

S.K. Tak spokojenost nemůže být v žádném případě, protože v předešlých zápasech jsme ztratili šest bodů úplně zbytečně, ale na druhou stranu tyto tři body z dneška nás hodně těší, protože Radomyšl je velice kvalitní soupeř.

Tento povedený zápas pro náš web okomentoval také střelec jedné branky Pavel Samohejl

Po sérii domácích proher, jste porazili Radomyšl, myslíš, že to z vás tedy tzv. spadlo?

P.S. Určitě je to pro naše sebevědomí dobře, že jsme tenhle zápas zvládli a prolomili tak šňůru prohraných zápasu na domácím ledě.

Dal jsi vítězný gól na 3:0, jak jsi jej viděl?

P.S. Tak podílela se na tom celá lajna. David Ruda přihrál Tomášovi Růžičkovi, s kterým, jsem pak jel dva na jednoho a Růža mi přihrál přes bránícího hráče a já kličkou do protipohybu zkušeně překonal brankáře.

Při gólu do prázdné jsi předvedl perfektní gesto a ještě přihrál Davidu Rudovi, věděl jsi hned, že budeš přehrávat?

P.S. Hned od prvního momentu, kdy jsem viděl, že David jede za mnou,  tak sem věděl, že mu budu přihrávat. Známe se už strašně dlouho. Máme spolu odehraných spoustu sezón a jsme jako bráchové. A tak mi přišlo hezké, udělat takové gesto pro Davida, který si za dnešní výkon a dobré nahrávky gól zasloužil.

Příští kolo hrajete v Krumlově, co od tohoto zápasu čekáš?

P.S. Nebude to lehké utkání, ale když v Krumlově předvedeme takový výkon jako dnes, tak věřím, že tam zvítězíme.

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky:10. Kopenec (T. Růžička, Ruda), 18. T. Růžička (Ruda, Samohejl), 35. Samohejl (T. Růžička, Ruda), 60. Ruda (Samohejl, T. Růžička) – 38. Fr. Bárta (R. Volf ml.), 40. Vlk (J. Řehoř).  
Rozhodčí: Trnka – Zelenka, Mart. Šesták. 
Vyloučení: 4:5, navíc J. Řehoř (Radomyšl) 10 minut. 
Využití: 0:1. 
Diváků: 380. 
HC Strakonice: Štrobl – Jan Hřebíček, D. Škoda, D. Kovář, M. Hrubý, Kopenec, L. Hrubý – Samohejl, T. Růžička, Ruda, M. Müller, Mikeš, P. Šebesta, Dlouhý, L. Bednařík, P. Řehoř (30. – 40. J. Švec). 
S. Radomyšl: Žilinčík – Pěnička, Vejda, Hora, M. Hřebíček, R. Volf ml., F. Procházka – Stauber, Jungbauer, O. Gába, J. Řehoř, Hovora, Vlk, Fr. Bárta, Šimoník, P. Březina.

Úvodní foto: Jan Škrle