V neděli 25.11. se na zimním stadionu „Vertiv aréna“ konaly oslavy sto deseti let hokeje ve Strakonicích. Při příležitosti tohoto jubilea se utkali veteráni HC Strakonice, proti výběru veteránské reprezentace České republiky. Ačkoliv se naši veteráni dostali do vedení 2:1, reprezentace, hrající s velkou chutí a hladem po hokeji, vývoj utkání ještě v první třetině otočila a následně utkání dovedlo k jasnému vítězství. Přestávkový program tohoto zápasu vyplnilo několik oficiálních akcí. Jednak došlo k předání plaket za celoživotní přínos hokeji ve Strakonicích a druhak si připravili svůj program i naši hráči nejmenších výběrů, kterým se povedlo na ledové ploše vykouzlit symbolickou stodesítku.

(Foto: Jan Petráš)

Poté přišli na řadu muži A teamu, kteří rozehráli utkání krajské ligy mužů proti Telči a chtěli odčinit minulé domácí nepovedené utkání proti Humpolci. Utkání začali naši hráči náporem, který vyústil ve čtvrté minutě brankou Patrika Šebesty, kterému asistoval Jakub Jiřinec. Ovšem tento gól paradoxně nastartoval hosty, kteří se během následujících dvou minut dostali ke dvěma gólům a zvládli tak otočit stav ve svůj prospěch na 1:2. Tímto výsledkem skončila i první třetina. Začátek druhé třetiny patřil opět hostům a opět v rozmezí pár minut se jim podařilo dvakrát skórovat a odskočili našim hráčům až na rozdíl tří branek – 1:4. Toto hrozivé skóre dokázal ještě na konci druhé třetiny korigovat Patrik Řehoř, který se trefil po asistenci Davida Škody – 2:4. Do třetí třetiny nastoupili naši hráči jako vyměnění a zásluhou spolupráce Lukáše Bednaříka a Martina Všetečky, dokázal vstřelit kontaktní gól Ondra Dlouhý. Když se o pět minut později trefil po asistenci Tomáše Růžičky podruhé v zápase Patrik Šebesta, zdálo se, že by oslavy mohly mít přece jen radostný závěr. Ovšem chyba lávky… Hostující hráči, kteří nebrali v potaz slavnostní náladu, nepodlehli našemu nastupujícímu tlaku a sami dokázali necelých pět minut před koncem udeřit zásluhou Landera – 4:5. V poslední minutě, pak již gólem do prázdné branky pečetil vítězství hostů Nohava.

V dalším kole krajské ligy se naši hráči představí opět v domácím prostředí proti celku z Radomyšle a my všichni doufáme a věříme, že se podaří zlomit tuto nepříjemnou sérii domácích porážek. Proto, v sobotu 1.12. od 17. hod. všichni na stadión.

Zápas veteránů:
HC Strakonice – Česká republika 4:13 (2:5, 1:5, 1:3)
Branky: Pitel, Malkus, Kotek (Kubíček), K. Procházka (Kotek) – Klimt (Andrašovský, Zelenka), F. Turek (Ťoupal), Král, Andrašovský (Ťoupal), Klimt (Zelenka, Krásný), Dvořák (F. Turek), Posmyk (Dvořák, Krásný), Král (Ťoupal, F. Turek), Ťoupal (Král), Kořínek (Andrašovský), Král (F. Turek), Krásný (Zelenka, Ťoupal), Ťoupal (Posmyk, Košatka)

(na snímku, při jednom ze zákroků, gólman reprezentace Marcel Kučera)

HC Strakonice – SK Telč 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Góly a nahrávky4. P. Šebesta (Jiřinec), 38. Řehoř (Škoda), 43. Dlouhý (Všetečka, Bednařík), 48. P. Šebesta (Růžička) – 5. Kret (Sokolík), 6. Mohava (Lander), 22. Bína (Smejkal), 24. Berka (Rubner), 54. Lander (Nohava), 60. Nohava (D. Šebesta). 
Rozhodčí:Šperl – P. Bělohlav, Knor. 
Vyloučení: 6:12. 
Využití: 3:0. 
Diváků: 326. 
HC Strakonice: Myslivec (35. Vastl) – Jan Hřebíček, D. Škoda, M. Všetečka, M. Hrubý, Kopenec, Kolář – L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, P. Řehoř, Mikeš, P. Šebesta, Jiřinec, Dlouhý, Samohejl. 
SK Telč: Vacek – Tušer, Lupač, D. Šebesta, Prokop, T. Havlík, Rubner – Lander, Šalanda, Nohava, Jak. Prášek, Bína, Smejkal, Berka, Kret, Sokolík, od 41. navíc Kotrba. 

Foto: Jan Petráš