Ve sváteční den boje za svobodu a demokracii jsme přivítali na domácím ledě Jiskru z Humpolce. Utkání začalo ve velkém tempu a hned po několika minutách jsme si aktivní hrou vynutili vyloučení soupeře. Přesilovou hru jsme nezačali dobře a ve 4. minutě ve vlastním oslabení skóroval hostující Brychta o brankovou konstrukci Myslivcovo branky – 0:1. Inkasovaný gól náš tým nakopl a zbytek přesilovky jsme hostující tým točili stylem “Toč kolotoč”, ovšem bez úspěchu. Podobné tempo jsme si udrželi až do 10 minuty první třetiny, ovšem hostující gólman Honza Zour opět potvrdil, že ve Strakonicích se mu chytá dobře. V 16. minutě se konečně strakonickým podařilo hostujícího gólmana překonat. Z pohotové dorážky se prosadil Kuba Jiřinec a vyrovnal tak skóre na 1:1. Hra se postupem času vyrovnala a hosté začali vystrkovat růžky zejména z nebezpečných protiútoků. V 19. minutě se jim podařilo zvrátit vedení na svou stranu. Kuba Myslivec neudržel kotouč a z dorážky hostující Dolejš vsítil druhý gól Jiskry. Následně jsme se pokusili odpovědět stejnou mincí, ale hostující gólman byl po skvělém přesunu napříč brankovištěm na svém místě a lapačkou zlikvidoval 99 % šanci domácích. Na začátku druhé třetiny po zmatcích v našem obraném pásmu se do klidného zakončení dostal mezi kruhy hostující Hynek a střelou do vinglu nedal Myslivcovi šanci 1:3. Nepříznivý vývoj utkání domácí tým nikterak nezlomil. Nadále jsme podnikali nebezpečné útoky směrem k brance hostů. Ve 26. minutě po zakázaném uvolnění se vhazovalo v našem obraném pásmu. Po vyhraném buly se do úniku dostal Ondra Dlouhý, který po několikáté v této sezóně našlápl k sólu “chyť mě, když to dokážeš”. Nikdo Ondru nechytil a tak se skóre měnilo ve prospěch domácích na 2:3.  O minutu později pláchnul podél levého mantinelu Patrik Šebesta, který z rohu nahodil puk na volného Adama Mikeše, který vyrovnal skóre. V té chvíli si řada strakonických fanoušků říkala, že jsme zpět v utkání a že otočka je na cestě. Hra se po vyrovnávací brance zklidnila a šancí ubylo. Ve 30. minutě po nenápadném nahození ze středního pásma jdoucí mimo domácí branku vyjel Kuba Myslivec zkrotit neposedný kotouč. Bohužel v té chvíli prožil něco podobného jako Dušan Salfický ve 4. čtvrtfinále v roce 1998 proti Spartě Praha. Neposedný kotouč skončil v domácí brance a Kubu nahradil v brance Pepa Štrobl. V druhé třetině se již nic zajímavého nestalo a tak se šlo po druhé siréně do šaten za stavu 3:4.  Ve třetí třetině se hosté prosadili 3x, naši borci bohužel ani jednou. Do výraznějšího tlaku jsme se již nedostali. Hostům vyšla tradiční taktika hrou na brejky podpořenou výbornou formou gómana Zoura a tak si zaslouženě z našeho ledu odváží 3 body.

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 3:7 (1:2, 2:2, 0:3)
Góly a nahrávky:16. Jiřinec (Mikeš, P. Šebesta), 26. Dlouhý (L. Bednařík, M. Všetečka), 27. Mikeš (P. Šebesta, Kopenec) – 4. Brychta (Dolejš), 19. Dolejš (T. Dvořák), 22. Hynek (T. Dvořák, Prokop), 30. Mart. Jelínek, 42. Hendrych (Brychta), 54. Mart. Jelínek (T. Dvořák), 60. Hubata TS.
Rozhodčí: F. Svoboda – Karlín, Němec.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 420.
HC Strakonice: Myslivec (30. Štrobl) – M. Hrubý, D. Škoda, Jan Hřebíček, M. Všetečka, Jar. Hřebíček (41. Topinka), Kopenec – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, Samohejl (41. M. Müller), Dlouhý, P. Řehoř. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
J. Humpolec: Jan Zour – Šerák, Zadina, Zd. Jelínek, Hurda, Žůček – Mart. Jelínek, Daňhel, T. Dvořák, Prokop, Hynek, Hendrych, Brychta, Dolejš, Hubata. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík

O dnešním zápase, ale nejen o něm jsme si povídali s Ondrou Dlouhým

Co chybělo dnešnímu výkonu oproti předchozím zápasům?

O.D. Myslím si, že dnešnímu výkonu chybělo více věci, ale hlavně střelba na bránu. Když proti vám chytá výborný brankář jako Jan Zour, tak bez střelby se vyhrát prostě nedá. Možná jsme šli až příliš do kombinace, která nám bohužel dneska taky nešla

Humpolec přijel s taktikou hrát na brejky, což jim vyšlo. Myslíš, že byl problém v koncentraci, či v podcenění?

O.D. Nám se proti Humpolci nehrálo nikdy moc dobře. Hrají velice nepříjemný hokej, nahazují puky do pásma a rychle napadají a to nám dneska dělalo velké problémy.

V dalším zápase hrajeme doma s Telčí, kde se dá očekávat podobná taktika, jakou zvolil Humpolec. Jak tedy na ně, aby to dopadlo pro naše barvy vítězně?

O.D. Tak určitě dnešní zápas hodit za hlavu a musíme se poučit z chyb, které jsme dnes udělali. Přes týden potrénujeme a určitě si půjdeme pro výhru. Bohužel dnes měl Humpolec velké štěstí v koncovce, ale takové zápasy se prostě stávají

Ty jsi ve škole mimo Strakonice. Jaké máš tedy možnosti trénování a individuální přípravy?

O.D. Tak minulou sezónu to bylo komplikovanější, přes týden jsem skoro netrénoval. Naštěstí tenhle rok jsem začal hrát za Cavaliers Brno v EUHL (Evropská univerzitní hokejová liga), takže tréninky 2x na ledě v Brně a k tomu nějaké zápasy, plus jeden trénink ve Strakonicích Dá se říct, že jsem na tom stejně jako kluci ve Strakonicích.

Již tradičně nám svůj pohled na utkání poskytl i trenér Stanislav Kašpar

????????????????????????????????????

Máte za sebou první ze tří domácích zápasů, které se výsledkově nepovedlo, jak byste jej ohodnotil?

S.K. Tento zápas se strašně špatně hodnotí, protože si myslím, že my jsme z tohoto utkání měli daleko více ze hry, klukům se nedá vytknout ani to nejmenší, protože si myslím, že makali od samého začátku do konce, ale bohužel to tentokrát nevyšlo. Platí pravidlo, že ne vždy se musí vše vydařit a toto utkání bylo ukázkou toho, že občas se stane, že můžete chtít sebevíc, ale nevyjde to. Soupeř hrál velice chytře, dokázal využít brejkové situace a v neposlední řadě Zour ukázal, jak moc dobrý gólman je.

V dalším zápase, které se bude konat při příležitosti oslav 110 let, přijede Telč, u které se dá počítat s podobnou taktikou. Jak tedy na Telč, aby nám nezkazila oslavu? 🙂

S.K. Je to další z řady utkání, kde bude na nás abychom tvořili hru. U Telče očekáváme tu taktiku, že my budeme tvořit a Telč bude spoléhat na brejky a bude se snažit využít našich případných chyb. Bohužel v zápase s Humpolcem jsme těch chyb udělali moc a soupeř je opravdu všechny využil. Zápas s Telčí bude úplně nový zápas, který bude opět začínat za stavu 0:0 a my se do toho musíme od začátku opřít a ty body se snažit vybojovat poctivou hrou a body „vyválčit“.