Ještě předtím, než bude čekat naše hokejisty domácí trojboj (Humpolec, Telč, Radomyšl), tak si odskočili v rámci 9. kola  Krajské ligy, na led Jindřichova Hradce. Dal se očekávat velmi vyrovnaný duel, ačkoliv domácím zatím patří místo v horší části tabulky.

Do samotného utkání měli lepší vstup naši hokejisté a v prvních pěti minutách se dostali do několika slibných šancí, ale domácí gólman Jágr byl proti. To nakoplo domácí a v šesté minutě se poprvé předvedla dvojice Peter Pucher st. – Zdeněk Ondřej. Prvně jmenovaný asistoval a domácí Ondřej poté předvedl pěknou akci, kdy si vybruslil od mantinelu a zavěsil za bezmocným Myslivcem – 1:0. Tato branka vlila domácím elán do žil a postupně se snažil prosadit Pucher ml., Pucher st., Jindra, ale všechny pokusy šly buď mimo, nebo je pochytal brankář Myslivec. Ve čtrnácté minutě dostali domácí šanci zahrávat přesilovou hru, která ale paradoxně přinesla radost naším barvám. V samotném závěru přesilové hry vybojoval puk Jan Hřebíček a předložil jej Patriku Šebestovi, který už věděl co s ním udělat, aby se mohl zbytek mančaftu radovat – 1:1. Ovšem radost naším hráčům nevydržela dlouho a v té samé minutě domácí opět odskočili, když se podruhé v utkání prosadil Ondřej – 2:1. V osmnácté minutě dostali naši hráči možnost zahrávat přesilovou hru a po nahrávce Davida Rudy se prosadil Lukáš Bednařík 2:2. Tímto výsledkem skončila i první třetina. Začátek druhé třetiny v lecčem připomínal první třetinu zápasu proti Hluboké – byly to brankové hody… Nejprve se ve dvacáté druhé minutě předvedl Martin Všetečka, který parádně vystřelil od modré čáry a nedal domácímu Jágrovi šanci 2:3. Ihned po rozehrávce se puku ujal Jakub Kopenec, předložil jej Patriku Šebestovi a ten dal našim barvám dvougólové vedení – 2:4. To už si ovšem domácí nenechali líbit a za dalších devatenáct sekund snížil domácí Pucher st., po asistenci Tržila – 3:4. Poté dostali naši hráči výhodu přesilové hry 5 proti 3, ale i přes zajímavé kombinace se nedokázali prosadit a tak přišel trest. Poté, kdy se domácí dostali do kompletního počtu, získali přesně tu samou možnost, tedy zahrávat přesilovku s výhodou dvou hokejistů, kterou nepohrdli. Po kombinaci Tržila a Puchera st. se na modré čáře ujal puku Popelka a tvrdou ranou překonal Jakuba Myslivce – 4:4. A domácí neměli dost. O minutu později si vzal puk Pucher st., naservíroval jej Ondřejovi, který tak završil hattrick – 5:4. To už bylo moc i na našeho gólmana Myslivce, a tak se dostal do branky Josef Štrobl. V této fázi se hrál velmi ostrý zápas, kdy hráči obou týmu nešli pro tvrdší zákrok daleko. Jak se blížil závěr druhé třetiny, tak postupně ochabl i tlak domácích, a tak se naši hráči dočkali zaslouženého vyrovnání. Po chybě domácího hráče, se puku ujal Martin Všetečka, předložil jej Ondrovi Dlouhému, který vyrovnal na 5:5. I druhá třetina tedy skončila vyrovnaným výsledkem. Třetí třetina byla opět hodně bojovná a pro ostřejší zákroky se ani na jedné straně nešlo tzv. daleko, ale o to více trpěla hra samotná. Ani jedno mužstvo se nedokázalo natlačit do stoprocentní šance, a tak to vypadalo, na další „přídavek“ ve venkovním zápase. S tím se ale nehodlal smířit Patrik Řehoř, který minutu a půl před koncem, neskutečnou petelicí propálil domácího gólmana Jágra – 5:6. Domácí si ještě zkusili vzít oddechový čas a následně i odvolali gólmana, ale nebylo jim to již nic platné. Naopak, v poslední minutě se uprostřed hřiště ujal puku Martin Všetečka, který zamířil touš do prázdné branky, čímž definitivně rozhodl o tom, že všechny tři body si dnes odvezou domů naši hokejisté.

Co napsat závěrem? Viděli jsme opět velice zajímavý hokej, čímž se mimo jiné potvrzuje velká kvalita Jihočeské Krajské ligy. Jak jsem již zmínil na začátku reportu, nyní nás čekají tři utkání doma a je tak i na fanoušcích, aby vytvořili hráčům co nejlepší kulisu a dohnali je svými hlasivkami k dalším vítězstvím.

Veleúspěšný střelecký víkend má za sebou Patrik Šebesta.

Máš za sebou úspěšný střelecký víkend – když započtu sobotu i neděli tak máš na kontě 8 gólů, cítíš, že máš střeleckou formu?

P.Š. Jsem rád, že se mi povedlo nastřílet tolik gólů, ale myslím, že spíš to bylo štěstí, že mi tam spadlo všechno na co jsem sáhnul.

Nemine víkend, kdy bys neodehrál alespoň dva zápasy. Baví tě tedy být hodně vytížen a hrát hokej “prakticky pořád”?

P.Š. Celkem ano. Jsem rád, že sem víc na ledě a baví mě to.

Musím se zastavit u tvého dnešního (psáno v neděli – pozn. redakce) prvního gólu v Jindřichově Hradci. To skoro vypadalo na tzv. mrtvej úhel, jak jsi tedy viděl tento gól?

P.Š. Ano, bylo to skoro z brankové čáry. Obránce mi zablokoval hokejku a ujel mi puk ze střelecké pozice, tak jsem do toho plácnul a spadlo to tam.

Mohlo být za víkend i 9 gólů, ale dnes ti rozhodčí jeden neuznal, mohl bys pro náš web popsat, jak jsi to viděl ty?

P.Š. Podle mě to byl gól, ale těžko říct jestli to byla tyč nebo polstrování branky.

Jako útočníka se tě také musím zeptat na jindřichohradeckého Petera Puchera, překvapil tě osobně něčím?

P.Š. Určitě má neskutečný přehled a držení puku a obrovské zkušenosti.

 

Hodnocení z trenérského štábu nám poskytl trenér Stanislav Kašpar

????????????????????????????????????

Máte za sebou další venkovní vítězné utkání, poprosil bych tedy o krátké hodnocení.

S.K. Toto byly hodně důležité body a dá se říct, že byly i hodně vydřené, protože Jindřichův Hradec hraje velice dobrý hokej, vzhledem k tomu jaký má hráčský kádr, takže dnešní tři body jsou velice cenné.

Utkání bylo plné zvratů. Naši hráči prohrávali, poté vedli, načež opět prohrávali. Jak jste to prožíval na střídačce?

S.K. Tak já byl lehce nervózní až za stavu 5:5, když bylo cca deset minut do konce. Jinak jsem byl furt přesvědčenej, že kluci na to mají a věřil jsem jim.

Jak jste již říkal u složení kádru soupeře, měli tam několik zajímavých hráčů. Jak moc tedy „zlobil“ Peter Pucher, Zdeněk Ondřej a spol.?

S.K. Vzhledem k tomu, že oni dva hráli spolu, tak to nebylo jednoduché. Jsou to velezkušení hráči, kteří za sebou mají řadu zápasu v extralize, takže není divu, že když hráli spolu a byla celá ta jejich lajna pohromadě, tak to vždy zavánělo nebezpečím.

Následující program se skládá ze tří domácích zápasů. Jsou tedy tyto tři body správné „nakopnutí“, k této sérii?

S.K. Tak my jdeme zápas od zápasu. Každý ten zápas je úplně jiný a uvidíme, co nám teď přinesou tyto tři utkání které nás čekají.

 

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 5:7 (2:2, 3:3, 0:2)
Branky: 
6. Ondřej (Pucher st.), 16. Ondřej (Chmel), 23. Pucher st. (V. Tržil, Chmel), 31. Popelka (T. Tržil, Pucher st.), 32. Ondřej (Pucher st.) – 16. P. Šebesta (Jan Hřebíček), 19. L. Bednařík (Ruda), 22. M. Všetečka (Dlouhý, Samohejl), 22. P. Šebesta (Kopenec), 39. Dlouhý (M. Všetečka), 59. P. Řehoř (Jar. Hřebíček, Myslivec), 60. M. Všetečka. 
Rozhodčí: Šperl – Mil. Jindra, J. Beránek. 
Vyloučení: 10:7, navíc Jon (Vajgar) 5 minut + do konce, Chmel (Vajgar) do konce, Jan Hřebíček (Strakonice) 10 minut.  
Využití: 2:4. 
V oslabení: 0:2. 
Diváků: 295.
HC Vajgar: Jágr – Chmel, T. Tržil, Popelka, Ištvánik, Jon, Pucher ml. – D. Mihulka ml., Pucher st., Ondřej, Janeček, Mat. Jindra, Gurka, V. Tržil, R. Procházka, Kubín. Trenéři Zdeněk Ledvinka a David Mihulka st. 
HC Strakonice: Myslivec (36. Štrobl) – Kopenec, M. Hrubý, Topinka, Jar. Hřebíček, M. Všetečka, Jan Hřebíček, Franta – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, P. Řehoř, Dlouhý, Samohejl, Menšík, D. Vlček. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.