V dalším zápase, povzbuzeni domácí výhrou nad Vimperkem, vyjeli naši hráči na led Milevska. Utkání mělo vskutku rychlý začátek. Ve dvacáté osmé sekundě se prosadil domácí Seidl po asistenci Müllera – 1:0. Odpověď na sebe nechala čekat pouhých čtrnáct vteřin, kdy se po asistenci Tomáše Růžičky, prosadil Lukáš Bednařík – 1:1. Neuběhla ani minuta, když si vzali domácí vedení zpět, o které se postaral Fořt – 2:1. V šesté minutě ujelo duo Lukáš Bednařík – David Ruda, prvně jmenovaný nahrál, ale David Ruda bohužel nedal. A tak se prosadili opět domácí. V sedmé minutě, při početní výhodě pět proti čtyřem, se po asistenci Suchana prosadil podruhé domácí Seidl – 3:1. Do další šance se domácí hnali ve dvanácté minutě, opět při přesilovce, ale Jakub Myslivec si na Seidla počíhal a skvělým zákrokem podržel náš tým. Útočník Seidl byl opravdu postrachem domácích řad. V sedmnácté minutě se opět hnal sám proti Jakubu Myslivcovi, ale trefil pouze tyč. Důležitý kontaktní gól vstřelili naši hráči o minutu později, kdy se po krásné nahrávce Martina Všetečky prosadil David Ruda – 2:3. V poslední minutě první třetiny opětovně ujel Seidl, ale na Jakuba opět nevyzrál. Dalo by se říct, že první třetina byla po hokejové stránce jen skvělá, bohužel. V sedmé minutě přišel opět nepotrestaný zákrok na Lukáše Hrubého, pro kterého musela přijet sanitka – Lukáš je v Budějovicích na pozorování a všichni pevně doufáme, že to bude co nejdříve vše v pořádku! Teď zpět k hokeji. Běžela dvacátá sedmá minuta a domácí se opět radovali zásluhou Bílka – 4:2. Do konce druhé třetiny chybělo necelých šest minut do konce, kdy se nám naskytla šance hrát přesilovku pět proti třem, ale Martin Všetečka netrefil v největší šanci branku. Vše podstatné si naši hráči přichystali pro diváky na třetí třetinu. První slovo měli sice domácí, ale Hamerle zazvonil pouze na konstrukci za brankou Jakuba Myslivce. O minutu později se po samostatné akci prosadil Jakub Jiřinec – 4:3. A pro domácí bylo ještě hůř. Chvilku po kontaktním gólu se chopil touše Patrik Šebesta a pod pravý vingl zavěsil – 4:4. Přestože si některé šance vytvořili i domácí – příkladně střela Bílka stála za zmínku, tak právě v těchto chvílích přebírali naši hráči otěže zápasu pěvně do svých rukou a domácí začali pociťovat zápas, který odehráli předešlý den. A tak se do naší šance dostal nejprve Jakub Kopenec a v předposlední minutě i Adam Mikeš, který se hnal sám na gólmana, ale ani jeden z hráčů neuspěl, a tak se šlo do prodloužení. Samotné prodloužení ovšem nemělo dlouhého trvání. Ve druhé minutě dostal perfektní puk do jízdy Lukáš Bednařík a krásným zakončením těsně před brankařem rozhodl o tom, že bod navíc se poveze do Strakonic.

Další zápas odehrají naši hráči v sobotu 3.11. proti Hluboké nad Vltavou od 17. hod.

Pravidelným a spolehlivým střelcem našich barev je Lukáš Bednařík. Povídali jsme si nejen o gólech…

Jako tým máte za sebou náročný víkend, uhráli jste pět bodů, jsi tedy spokojen?

L.B. Víkend byl náročný, celkově ten los vyšel tak, že poslední tři utkání byly opravdu náročné. 8 bodů z těchto tří utkání je pro nás úspěchem

Tobě se v sezóně velmi daří, pravidelně boduješ, máš na to nějaký tajný recept:-)?

L.B. Můj recept jsou moji spoluhráči Růžička, Ruda umíme si vyhovět a všichni přemýšlíme podobně na ledě a z toho ty body přijdou

Soupeři vám většinou hrajou velmi tvrdě do těla, jak je těžké si na tento styl zvyknout a nemůže se to občas zvrhnout, jako se to málem stalo v dnešním zápase?

L.B. Samozřejmě, soupeři, který na tom nebudou technicky tak jako my se nám budou hru snažit znepříjemnit, s tím asi musíme počítat. Ovšem nikdo nechce vidět ošklivé, zákeřné fauly a už vůbec ne, jak někoho odváží rychlá záchranná služba. Minule to vyřešil výborně Kuba Kopenec, kdy už jsme si to nenechali líbit a parádní, férovou bitkou zvednul i fanoušky ze sedaček  

.I v minulé sezóně ses pohyboval na vyšších patrech v bodování, máš pro tento rok zálusk na celkové vítězství v bodování?

L.B. V první řadě chceme vyhrávat, kdo ty góly dá, už není tak podstatné.
Samozřejmě věřím, že pokud to naší lajně bude fungovat, tak obsadíme nejvyšší příčky i v kanadském bodování bylo by to hezké

 

Jak hodnotí náročný víkend, marodku a některé verdikty sudích, na to jsme se zeptali manažera HC Strakonice Mgr. Romana Heimlicha

Máte za sebou náročný víkend za pět bodů, jste tedy spokojen?

R.H. Ano, určitě jsem spokojený, protože oba soupeři byli kvalitní a těžcí. My máme v poslední době hlavně velkou smůlu na zranění obránců, jsme velice rádi, že naskočil zpět do týmu Jarda Hřebíček, ovšem v předminulém kole se nám zranil David Kovář a v pátek nedohrál zápas Honza Hřebíček. Dnes se nám opětovně zranil Honza Topinka a v nemocnici na pozorování leží Lukáš Hrubý, takže nás v sobotu proti Hluboké nečeká nic jednoduchého, a proto jsou tyto body velice důležité. Oba zápasy byly enormně fyzicky náročné, proti Vimperku je vždycky zápas velmi vyhecovaný a Milevsko je také vždy velmi těžký soupeř. Musím říct, že proti Milevsku se nám moc nepovedl začátek zápasu, ale hráči to dokázali zvládnout velkou bojovností, vyhrálo se v prodloužení, takže jsme určitě všichni spokojeni.

Musím se zastavit u zranění Lukáše Hrubého, z hlediště to vypadalo zle, jak jste to vnímali na střídačce?

R.H. Určitě jsme měli o Lukáše velký strach. Smutné je, že samotný zákrok nebyl ani potrestán, což nechápu hlavně z důvodu, že tam jsou tři rozhodčí. Kdyby to neviděl hlavní, tak se to dá pochopit, ale takto (kroutí hlavou), Takový náraz na hrazení nelze jen tak přejít.

Toto nepotrestání vedlo i k tomu, že se utkání docela vyostřilo. Nepřemýšleli jste do budoucna o tzv. Vetu dnešního rozhodčího, nebo podání protestu?

R.H. Tohle je těžká věc. My samozřejmě víme, že těch rozhodčích je v kraji málo, což je samozřejmě problém, ale pokud bych si mohl dovolit apelovat, tak by si měli uvědomit, že třímají otěže zápasů a zaleží i na nich, aby se těm hráčům, ať už z jakéhokoliv mužstva, tak aby se jim nic nestalo a aby ve zdraví dohráli. Dnešní zápas provázelo vícero různých nepřesných verdiktů, což samotné hře moc neprospělo. O podání protestu jsme zatím neuvažovali, ale bylo by do budoucna dobré, aby se nebezpečné zákroky opravdu trestaly.

Sice inkasoval čtyři góly, ale opět skvěle zachytal Jakub Myslivec…

R.H. Kuba zachytal velmi dobře. Hlavně v první třetině vychytal spoustu šancí, několik samostatných úniků. Celkově se dá říct, že zachytal opět spolehlivě a my si jen můžeme gratulovat, protože je skvělé mít v týmu dva tak skvělé brankáře, na které se můžeme spolehnout. Abych tuto otázku uzavřel, jak dnes (neděle – pozn. redakce)Kuba, tak v pátek Pepa Štrobl, oba zachytali báječně.

Probrali jsme brankaře, obránce, takže nám zbývá útok. Dnes opět bodoval Lukáš Bednařík, je určitě skvělé mít v týmu hráče, který ty body zbývá pravidelně, že?

R.H. Tak určitě, ono se daří celému útoku. Bednařík, Ruda, Růžička, to je trojice které se celkově daří, dává rozhodující branky, vychází jim kombinace, hrají efektivně. Hrají prostě hezky.

V sobotu nás čeká Hluboká…

R.H. Hluboká… Loni se jim moc nedařilo, nepodařilo se jim v loňském roce chytit začátek, teď na začátku sezóny hraje zatím hodně dobře, teď naposledy vyhrála dvakrát venku, nad silnými soupeři. Bude to nesmírně těžký soupeř a nesmíme je v žádném případě podcenit!  

 

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 4:5 v prodl. (3:2, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly a nahrávky: 
1. Seidl (Müller), 2. Fořt (Sláma, Reindl), 7. Seidl (Suchan), 27. Bílek (Šimák) – 1. Bednařík (Růžička), 18. Ruda (Všetečka, Bednařík), 43. Jiřinec, 44. Šebesta, 62. Bednařík (Hrubý M.) 
Rozhodčí: Hamr – Soukup, T. Müller. 
Vyloučení: 12:9, navíc P. Řehoř (Strakonice) 10 minut. 
Využití: 1:0. 
V oslabení: 0:2. 
Diváků: 440. 
HC Milevsko: Panec – Jíška, Hamerle, A. Hájek, Tampier, Votruba, J. Havran – Seidl, J. Müller, T. Hájek, Suchan, Pouch, Fořt, T. Bílek, Šimák, Radosta, Sláma, Reindl, Petřík. Trenér Emil Švec st. 
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, D. Škoda, Topinka, M. Všetečka, Kopenec, L. Hrubý, Jar. Hřebíček – Ruda, T. Růžička, L. Bednařík, Mikeš, Pašek, P. Řehoř, Jiřinec, J. Švec, P. Šebesta, Menšík. Trenér Milan Řehoř.