V dalším, ze série rozhovorů, jsme si povídali s Lubošem Krupkou – trenérem juniorky HC Strakonice.

Máte za sebou první část sezóny. Dala by se ohodnotit v celku, nebo bys jí rozdělil na určité kapitoly?

L.K. Tak máme za sebou polovinu sezóny. Myslím, že je znát, že jsme začali pořádně trénovat, ty kluci se zvedali. Ze začátku ty tréninky nebyly úplně kvalitní, trénovali jsme na půl s A teamem, potom jsme začali už trénovat sami, což bylo znát. Ty poslední tři zápasy, ačkoliv výsledkově nevyšly, tak na hře bylo znát, že už se kluci zvedají a i pro diváka to muselo být lepší ke koukání.

Výsledkově tedy zápasy úplně nevycházely, ačkoliv některé porážky byly těsné. Přesto, viděl jsi tedy herní progres?

L.K. (úsměv) no tak zápasy… Většinou když jsme někam přijeli, tak proti nám soupeři nastupovali v nejsilnější možné sestavě, jak Písek, tak Tábor se na nás vždy chtěli vytáhnout. Takže i když jsme s nimi prohráli první zápasy docela hrozivým skóre, tak nás v žádným případě nikdy nepodcenili, měli z nás strach a vždy proti nám postavili to nejlepší co měli k dispozici. Je potřeba vidět, že třeba v Táboře se hraje extraliga mladšího dorostu, takže tam mají perfektní základnu. U nás jsou hlavně odchovanci, kteří k tomu ovšem přistupují velice dobře a poctivě a dá se říct, že podávají výkon, který je v našich možnostech.

Ve Strakonicích působíš od začátku sezóny, jak se Ti líbí hokejové prostředí, město…?

L.K. Tak já si to tady pamatuju, protože jsem tu hrál na vojně hokej, takže tady znám i ty lidi a určitě se mi tady líbí a jsem tady spokojenej. Kdyby tomu tak nebylo, tak bych sem ani nešel, ale jak jsem říkal, znám to tady a proto jsem tady (úsměv). Jediný zádrhel byl právě v tom, že ty tréninky byly ze začátku napolovic, že jsme s kluky nemohli být na ledě sami, ale i s tím se dá poprat. Takže jsem tady opravdu spokojenej a jsem rád, že tady jsem.

Postoupit do bojů o extraligu juniorů se tedy nepovedlo, ale sezóna jede dál. Můžeš tedy nastínit, co vás čeká a kam bys chtěl hráče posunout?

L.K. Tak musíme si upřímně říct, že jsme nepočítali s tím, že bychom postoupili do extraligy, nebo hráli úplně na špici, ale na začátku sezóny jsem si myslel, že bychom mohli skončit třetí za Táborem a Pískem a mohli bychom postoupit a hrát tu horní část. To se sice nepovedlo, ale jedeme dál! Je před námi další část sezóny a doufám, že kluci po těch dvou zápasech co jsme o víkendu odehráli, (pátek prohra s DDM 4:5, v neděli výhra nad Českým Krumlovem 7:6 – pozn. redakce) tak že se zvednou a začnou si věřit. Tohle poslední vítězství, to už jsme skutečně potřebovali jako sůl… Důležité je, aby se hlavně ty hráči bavili hokejem a chodili na ty tréninky i na ty zápasy rádi, s tím, že se můžou někam dál posunout.