V dalším utkání okresního přeboru nastoupil “B” tým jako domácí proti výběru Sokol Katovice.

Hodnocení utkání pro náš web obstaral Václav Menšík – vedoucí mužstva

Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný a náročný . Vzhledem k tomu že Katovice mají velice dobré a zkušené hráče mezi kterými je hodně odchovanců Strakonického hokeje. My máme velice mladý tým doplněný o čtyři dorostence. A to se projevilo právě na začátku, kdy jsme během čtyř minut inkasovali dvě branky. Ale pak začali kluci hrát svůj hokej založený na rychlém bruslení a kombinaci. Rozhodující moment přišel také ještě v první třetině a to paradoxně v našem oslabení, kdy jsme během jedné minuty dali dva góly, srovnali skóre a uklidnili se.  Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon celého týmu. Přestože jsou tam mezi nimi už ve věku devatenácti dvaceti let výrazné individuality, tak celý tým a táh za jeden provaz a jeden druhého podpořil i za stavu 0:2 pro soupeře.

V dresu Sokola Katovice nastoupil v bráně Roman Špiler – legenda HC Strakonice. Jak vzpomíná na působení ve Strakonicích?

(Snímek HC Sokol Katovice, jehož barvy hájí Roman Špiler – foto: facebook HC Sokol Katovice)

Legenda HC Strakonice, dnes jako soupeř. Jaké to je hrát, dá se říct proti svým?

R.Š. Já to takhle vůbec neberu. Je to pro nás zápas jako každej jinej, akorát je tady ta motivace pro nás starší, protože hrajeme proti mladším a musíme se víc snažit a už nám to tolik nejde (úsměv).

Tady bych si dovolil lehce nesouhlasit, protože některé zákroky byly jak za „starých časů“. Chytá se Vám tedy stále dobře?

R.Š. Ale jo… Začíná to být zase zajímavé, protože jsem v letošní sezóně teprve podruhé na ledě, takže časem se to ještě určitě zlepší a furt mě to baví, takže prostě jdu a hraju (úsměv).

Probíhá před takovýmto utkáním nějaké hecování se staršími hráči?

R.Š. Jo, to občas jo. Třeba dneska i po zápase jsme na sebe s Milanem pokřikovali a funguje to úplně normálně a perfektně (smích). To musí být a patří to k tomu.

O působení v HC Strakonice byste mohl napsat knihu. Jak vlastně na toto angažmá zpětně vzpomínáte?

R.Š. Byla to úžasná doba. My jsme tady měli opravdu výbornou partu, táhli jsme za jeden provaz a dá se říct, že se nám prakticky všechno dařilo. Bylo to skvělý tady ve Strakonicích za HC hrát. Ty roky byly opravdu perfektní. Dokázali jsme moc a měli jsme takové období, že nás nemohl pomalu nikdo porazit a nám všechno vycházelo. To byla opravdu paráda… Asi nejvíc vzpomínám na ty kvalifikace a na play off, protože ty byly úžasný a člověk si to opravdu moc užil.

Ještě bych se chtěl zeptat, zda stále sledujete strakonický hokej?

R.Š. Samozřejmě, pořád. Jsem stále v kontaktu s Romanem Heimlichem. Bohužel jsem se ještě nedostal z pracovních důvodů na žádný zápas, ale jak jen to bude možný, tak určitě přijdu. Stále si s Romanem voláme, bavíme se o tom, takže určitě zájem o hokejové dění ve Strakonicích jsem opravdu neztratil.

HC Strakonice – Sokol Katovice 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Branky: 10. Jiřinec, 11. Švec (Řehoř M.), 27. Menšík (Hozman), 34. Vlček (Švec), 37. Šebesta (Křenek), 43. Řehoř P. (Vlček)

Vyloučení: 4 – 3

Rozhodčí: Vavruška – Hájek, Beneš