K dalšímu zápasu krajské ligy mužů zajížděli naši hráči na led veselské Lokomotivy. Po minulé domácí porážce byla nálada odhodlaná a chuť přivést 3 body domů byla znát.

Samotný zápas (na nedávno nově vybaveném stadionu) se odehrával v rychlém tempu. Lépe začali naši hráči a již v druhé minutě se pokoušel prosadit střelou Lukáš Bednařík. S rychlou odpovědí přispěchali domácí a Benda se ocitl sám před prázdnou brankou, ale minul. Domácí se ovšem dočkali o minutu později, kdy se k ráně odhodlal Michal, kterou si smolně náš obránce tečoval přímo za záda gólmana – 1:0. O minutu později se domácí radovali podruhé, kdy se sám před naší brankou objevil Nehoda a zvýšil skóre – 2:0. Ovšem ani tento šokující úvod naše hráče nezlomil. V šesté minutě se puku ujal Ondra Dlouhý, nabídl puk Patriku Šebestovi a ten už věděl co udělat, aby se za domácí brankou „rozsvítilo červené světlo“ 2:1. V té samé minutě dostali domácí výhodu zahrát trestné střílení, ale Josef Štrobl v naší bráně právě načal svojí exhibici a domácí pokus „vyčapal“. V sedmé minutě vyhrál Ondra Dlouhý buly, puk se odrazil k Jakubu Kopencovi a ten petelicí pod víko srovnal – 2:2. V osmé minutě musel po nepotrestaném faulu odstoupit David Kovář, kvůli naštípnutému kotníku, a tak dostaly naše defensivní řady další políček. Ve dvanácté minutě se dostal do samostatného úniku domácí Vlach, ale Josef Štrobl byl opět na svém místě, a tak se skóre neměnilo. V patnácté minutě tečoval Nehoda těsně před naším gólmanem střelu, která zamířila do brány 3:2. O minutu později se do dalšího samostatného úniku hnal Novák, ale na samostatné úniky měl tento zápas Pepa Štrobl patent. Do druhé třetiny měli lepší nástup naši hráči. Nejprve se ve dvacáté druhé minutě chopil touše Lukáš Bednařík a z kruhů o horní tyč nekompromisně zavěsil – 3:3. O dvě minuty později si vzal kotouč pro sebe Ondra Dlouhý a pod gólmanem zasunul puk a dokončil obrat – 3:4. V té samé minutě se opět předvedl skvěle chytající Štrobl, když vychytal v samostatném úniku Vlacha. Poté hráli domácí dvě přesilovky 5 na 3, ale náš obranný val fungoval skvěle. A tak měli poslední slovo v druhé periodě opět naši hráči. Přesně dvě sekundy před koncem třetiny se puku ujal Lukáš Bednařík, předal jej Davidu Rudovi a ten nekompromisně zavěsil – 3:5. Tento gól domácími evidentně otřásl, a tak si první šanci ve třetí třetině připsal Václav Pašek, který při naší přesilovce trefil horní tyč. Ve čtyřicáté deváté minutě naši hráči zakombinovali při přesilové hře a Tomáš Růžička dal šestý gól našeho týmu – 3:6. Čtyři minuty před koncem se domácím přece jen podařilo snížit, když se prosadil Vlach, po asistenci Arnolda a Klimeše – 4:6. O dvě minuty později opět zakombinovali naši hráči. Tomáš Růžička předal puk Lukáši Bednaříkovi a ten naservíroval před prázdnou bránu Davidu Rudovi – 4:7. Domácí ještě zkusili hrát power play, ale výsledek se již nezměnil.

Následující víkend bude plný hokeje. Nejprve se netradičně v pátek, 26.10., od 19:30 představí naši hráči na domácím ledě proti rozjetému Vimperku, aby se v neděli přesunuli do Milevska, kde je čeká domácí tým a loňský soupeř ze semifinále play off.   

Tradiční hodnocení nám poskytl trenér Stanislav Kašpar

????????????????????????????????????

Máte za sebou další utkání a vezete body z Veselí, tak jak byste toto utkání ohodnotil?

S. K. Tradovalo se, že než se ve Veselí vystoupí z autobusu, tak se prohrává 2:0. Ono se to dneska i potvrdilo (úsměv), protože už ve 4. minutě jsme takhle prohrávali. Naštěstí ten mančaft ukázal, že je bojovnej a že když je pod tlakem tak dokáže zahrát. Takže jsme to do první třetiny stačili nějak srovnat, teda takhle, dostali jsme na konci ještě gól, takže jsme prohrávali 3:2, ale bojovností, ale i takovým dá se říct naštváním proti rozhodčímu, protože ten proti nám hlavně ve druhé třetině pískal neskutečně… Když nás pošle dvakrát za sebou do tří a potom některé fauly na naše hráče přehlídne, tak to už bylo opravdu hodně na naší nervovou soustavu. 

Na rozdíl od minulého zápasu nám vycházeli i přesilovky…

S. K. I když jsme proti Soběslavi moc přesilovek neměli, zatímco Soběslav je dokázala perfektně proměnit, tak dnes se to otočilo a přesilovky se pro změnu nám podařilo skvěle využít. Myslím, že jsme využili tři přesilovky z osmi, což je opravdu solidní…

Dnes opět podržel gólman, dá se tedy říct, že máme vyrovnanou gólmanskou dvojici?

S. K. Určitě, určitě (pokyvuje hlavou). Pro nás skvělá zpráva a milé překvapení. Pepa úplně s ledovým klidem odchytal zápas a odchytal ho velice dobře.

Máte před sebou náročný program, v pátek doma rozjetý Vimperk, v neděli poté výjezd do Milevska. Tak jak na to, aby z toho bylo šest bodů? 🙂

S. K. Dejte mi ještě další dva obránce a bude to za šest bodů (smích). Teď vážně… Dnes nám vypadl další obránce – David Kovář, takže uvidíme jak to vůbec bude a jak to poskládáme. Už teď hraje Lukáš Hrubý, který je útočník a my jsme ho předělali na beka, tak uvidíme jak to nakonec dopadne.  

Jak si užil v této sezóně první zápas jsme se zeptali Josefa Štrobla.

Odchytal si první utkání v letošní sezóně krajské ligy, vyhrálo se, chytil si trestné střílení, jak se Ti tedy chytalo?

J.Š. Tak já jsem se už opravdu těšil na svůj první letošní zápas v kraji. No, ve čtvrté minutě když jsme prohrávali 2:0, tak to nebylo nic moc (smích), ale pak jsem se chytil na tom chyceném trestném střílení a zlepšila se i naše hra, takže potom už to šlo jenom nahoru. Nakonec jsem si to tedy skutečně užil.

Měl si několik těžkých zákroků, byl mezi tím nějaký, u kterého jsi si říkal „tohle fakt smrdí“?

J.Š. Veselí to na tom svém malém hřišti všechno tlačí do branky, hráli jednoduše, takže tam byl velkej tlak na brankovišti. Těch složitých situacích bylo docela dost, ale pomohli mi i obránci, kteří mi dokázali pomoc i s blokováním dorážek.

Máte teď před sebou těžký víkend – v pátek doma Vimperk, v neděli potom venku Milevsko. Myslíš, že si dnešním výkonem vytvořil tlak na Kubu Myslivce, brankářskou jedničku?

J.Š. Tak to si uplně nemyslím (úsměv). Kuba je jasná jednička, to všichni ví. No ten program je opravdu teď docela složitý, a asi se i ukáže, jak na tom opravdu jsme. Všichni ovšem věříme, že z toho bude šest bodů.

 

TJ Loko – HC Strakonice 4:7 (3:2, 0:3, 1:2)
Branky: 4. Míchal (Arnold), 5. Nehoda (Dušák), 15. Nehoda (Dušák), 56. Vlach (Arnold, Klimeš) – 6. Šebesta (Dlouhý), 7. Kopenec (Dlouhý), 22. Bednařík, 24. Dlouhý, 40. Ruda (Bednařík), 49. Růžička (Ruda, Bednařík), 58. Ruda ( Bednařík, Růžička).
Rozhodčí: Stach – Zelenka, Jan Kubeš. 
Vyloučení: 9:8. 
Využití: 0:3. 
Diváků: 200. 
Loko Veselí: Dvořák (50. Vokurka) – Nehoda, Chlaň, Míchal, Benda, Drs (41. Krampl), Malecha – Benda, Mikeska, Dušák, Klimeš, Arnold, Novák, Míchal, Egert, Vlach. Trenéři Josef Vachulka a Stanislav Bůžek. 
HC Strakonice: Štrobl – Kovář, Hrubý, Kopenec, Hrubý, Jan Hřebíček, Škoda – Šebesta (41. – 45. Menšík), Dlouhý, Řehoř P., Bednařík, Růžička, Ruda, Samohejl, Mikeš, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.