Ve středu 17.10. přivítali osmáci ve Vertiv aréně hráče českobudějovického Motoru. K zápasu nastoupili kluci s velkým odhodláním nechat na ledě  vše co v nich je a zahrát si dobrý hokej. Tak tomu také bylo, když v polovině čtvrté minuty přišla první smolná chvíle v podobě vlastního gólu (náš obránce po získání puku v předbrankovém prostoru chtěl zadovkou přihrát spoluhráči za bránou do bezpečí, bohužel kotouč skončil za zády našeho gólmana). Kluci hráli dál, ale necelé tři minuty před koncem první třetiny přišla další smolná chvíle, když po naší rozehrávce zpoza brány se puk nešťastně odrazil od brusle spoluhráče do naší branky. Ve druhé třetině jsme dokázali vyrovnat na 2:2 a tak se ve třetí třetině začínalo od začátku. 33 vteřin po zahájení poslední třetiny jsme se dokázali prosadit a ujmout se vedení 3:2. Radost vydržela do poloviny poslední třetiny, kdy soupeř dokázal srovnat na 3:3 a bohužel po necelé minutě a půl pak skóroval znovu a tento gól se ukázal jako vítězný, když naši kluci již tento stav nedokázali změnit (na některých byla vidět již velká únava a nebylo se co divit, když si uvědomíme, že měli odehrány dva těžké zápasy v sobotu a v neděli, v pondělí trénink a v úterý někteří VTM). Další ligové utkání je naplánováno na sobotu 27.10.2018, kdy na Křemelku přijedou táborští Kohouti.

HC Strakonice – HC Motor České Budějovice 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Branky: 28. Drančák (Prušák, Zralý), 34. Štěpánek (Solař, Lukeš), 41. Drančák (Prušák, Vondrášek) – 4. Váňa, 18. Kotalík, 51. Hohenberger (Sochor), 52. Bůžek (Schuppler, Sochor)

Vyloučení: 3 – 5

Rozhodčí: Vovčko – Mašek, Tuháček