V dalším ze série rozhovorů, jsme si povídali s trenérem 8. třídy p. Jiřím Školou.

Máte za sebou 6 utkání, ve kterých máte bilanci jedné výhry a pěti porážek, jak jste zatím spokojen s probíhající sezónou a jaké si v ní kladete cíle?

J.Š. S probíhající sezónou jsem spokojen zatím jen částečně. Byly zápasy odehrané s velkým nasazením a bojovností, ale byly i zápasy ve kterých se klukům tolik nedařilo. Máme totiž nejmladší tým v soutěži (za 8. třídu nastupuje 10 hráčů r.2006), který hraje i proti týmům, co mají v kádru čistý ročník 2005, jejichž někteří hráči již nastupují v extralize dorostu. Cílem této sezóny je odehrát co nejvíce kvalitních utkání a připravit kluky na dorostenecký hokej.

Hráči pod Vaším vedením vypomáhají nejen výběru sedmé třídy, ale i mladšímu dorostu, kde nehrají pouze do počtu, ale dostávají velkou příležitost, kterou následně dokáží i využít. To Vás musí velmi těšit, že?

J.Š. Mě to samozřejmě velice těší, a jsem na své svěřence hrdý, že hokejově rostou a jsou platnými hráči v dorostu, kde i pravidelně bodují. Zároveň také chodí vypomáhat 7. třídě, kde svou hrou rozhodují zápasy. 5 hráčů ročníku 2006 pravidelně nastupuje ve výběru Jihočeského kraje a 2 hráči jsou ve výběru ročníku 2005. Mám v týmu také jedno děvče, které se pravidelně zúčastňuje kempů dívčí reprezentace a hraje zápasy 2. ligy žen za klub HC Kobra Praha.

Ve Strakonicích už trénujete několikátou sezónu. Změnil se za tu dobu pohled na hokej, či tréninkové metody?

J.Š. Pravidelně se zúčastňuji hokejových seminářů, kde se snažím vzdělávat a získané poznatky přenáším do tréninkových jednotek a zápasů.

Váš syn, který je také odchovancem HC Strakonice hraje v Motoru České Budějovice, kde byl součástí výběru který vyhrál Extraligu staršího dorostu, dělá Vám tedy určitě radost. Jelikož informovanost není o mládežnickém hokeji velká, chtěl bych se tedy optat, jak to s ním momentálně vypadá, jak se mu v Motoru líbí?

J.Š. Patrik mi dělá určitě velkou radost. Po loňské velice úspěšné sezóně, kde se svým týmem HC Motor ČB vyhrál mistroství ČR staršího dorostu, pravidelně nastupuje v extralize juniorů, který má i letos nejvyšší cíle. V Českých Budějovicích je už 4. sezónu a dá se říct, že je spokojen.

Co myslíte, že by měli mladí hokejisté udělat pro to, aby se také mohli dostat z menšího klubu, jako je ten náš, až do vrcholového hokeje?

J.Š. Hlavně musí poctivě přistupovat k tréninkům i zápasům, dělat „něco navíc“. Zároveň to chce ale i kapku štěstí a musí se jim vyhýbat zranění.