Po více než deseti měsících poznali naši hokejisté jak chutná domácí porážka v základní části soutěže. O tom, že se bude jednat o bojovné utkání, že hráči Spartaku Soběslav jsou skvěle sehraní, nebylo třeba pochybovat. I tak se bohužel urodila první porážka v letošním ročníku Krajské ligy. Naši hráči začali lépe a ujali se i vedení, když se v desáté minutě prosadil Václav Pašek po asistenci Adama Mikeše – 1:0. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a zjevila se v podobě trojice „HŽH“, která byla pro vývoj zápasu zcela určující. Ano, fanoušci Krajské ligy určitě rébus rozluštili a pojem „HŽH“ si správně vysvětlili jako trojici Hák, Žákovský, Hraňo. Tato trojice poprvé zaúřadovala necelou minutu po naší úvodní brance, když si puk vyměnil Hák a Žákovský, který předložil přihrávku Hraňovi a bylo to 1:1. Ve třinácté minutě se puku ujal opět Žákovský, který našel Zajíce a hosté dokonali obrat – 1:2. S tím se naši hráči nehodlali smířit a o dvě minuty později vyrovnal po individuální situaci Tomáš Růžička – 2:2. Ovšem hosté si vzali vedení rychle zpět a po další kombinaci Háka s Hraňem, se střelecky prosadil Žákovský – 2:3. Tímto výsledkem skončila i první třetina. První polovina druhé třetiny se nesla v rozháraném stylu a k vidění moc pohledných kombinací nebylo. Pak přišla třicátá druhá minuta…. Nejprve si zopakoval kombinaci Žákovský se Zajícem a druhý jmenovaný neměl problém s navýšením skóre – 2:4. V té samé minutě se dokázal po Mácově asistenci podruhé prosadit Zajíc a stav byl již 2:5. Ve třicáté šesté minutě padly dvě branky. Nejprve se o snížení stavu postaral David Ruda, kterému asistoval Tomáš Růžička 3:5. Ovšem, přesně po dvaceti sekundách se puku ujal Hraňo a Hák neměl problém vrátit třígólové vedení na hokejky hostům – 3:6. Poslední třetina patřila opět spíše našim hráčům, ale první kdo gólově udeřil, byli opět hosté. Branku vstřelil Hraňo, po asistenci Háka a Žákovského – 3:7. O tři minuty později už pouze korigoval skóre Ondra Dlouhý, který překonal střelou hostujícího gólmana a uzavřel stav zápasu na 4:7. Co říct závěrem? Hosté hráli opravdu zajímavý hokej a zvláště v přesilovkách ukázali, jak perfektně je mají nacvičené. Bohužel naším hráčům se příliš nedařilo v produktivitě a nevyužité šance, to byla příčina, která nakonec rozhodla ve prospěch hostů. Máme před sebou nyní velice přetěžký los a bude třeba neustále bojovat. Jedna porážka krizi nedělá, a proto za 14 dní na ZS na svých místech a pojďme dotlačit naše hráče k vítězství nad Vimperkem.

 

HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
Góly a nahrávky: 
10. Pašek (Mikeš), 15. T. Růžička, 36. Ruda (T. Růžička), 52. Dlouhý – 10. Hraňo (Žákovský, Hák), 13. Zajíc (Žákovský), 16. Žákovský (Hraňo, Hák), 32. Zajíc (Žákovský), 32. Zajíc (Máca), 36. Hák (Hraňo), 49. Hraňo (Žákovský, Hák). 
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Knor. 
Vyloučení: 10:9, navíc L. Bednařík (Strakonice) 10 minut. 
Využití: 1:3. 
V oslabení: 1:0. 
Diváků: 260. 
HC Strakonice: Myslivec (41. Štrobl) – M. Hrubý, D. Škoda, L. Hrubý, D. Kovář, Křenek, Kopenec, od 41. navíc Jan Hřebíček – Mikeš, P. Šebesta, Jiřinec (21. P. Řehoř), Samohejl, T. Růžička, Ruda, Dlouhý, L. Bednařík (48. J. Švec), Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, J. Matoušek, Sládek, D. Hlaveš, V. Pánek, A. Čížek, Vild – Hák, Žákovský, Hraňo, Himpan, Máca, Zajíc, O. Pánek, Píha, Pauš. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.  
Hrálo se 13. října.

Foto: Jan Škrle