V pátek 28.9. odehráli mladší dorostenci utkání na domácím ledě proti DDM Rokycany, které se výsledkově bohužel nepovedlo.

HC Strakonice – TJ DDM Rokycany 3:5 

V dalším kole regionální ligy dorostu, porazili na domácím kluzišti naši dorostenci hosty z Berouna. O hodnocení zápasu jsme poprosili trenéra Pavla Hejla

Trenére, máte za sebou další utkání, jak byste jej ohodnotil?

P. H. Už jsme to vítězství hodně potřebovali, třikrát jsme za sebou smolně prohráli v zápasech, které jsme měli vyhrát. Jsem rád, že to kluci zlomili. Hodně důležitý byl přínos hráčů z 8. třídy, kteří hráli skutečně dobře a podpořili naší hru a je to zároveň i přínos do budoucna pro dorost. Je vidět, že ten potenciál tady ty kluci mají a musíme to potvrzovat i v dalších zápasech. 

Vítězství s čistým kontem, dá se tedy říct, že obrana zafungovala na jedničku?

P. H. Myslím, že dneska podal hlavně skvělý výkon Kuba Kováč, který zachytal skvěle v bráně, protože v obraně jsme měli několik propadů, které by se neměly stávat a právě v těchto chvílích nás gólman podržel, takže se dá říct, že dnešní výsledek je i velká zásluha právě Kuby v bráně.

Kromě gólmana byste chtěl ještě někoho vyzdvihnout, nebo to byl skutečně jak se říká hlavně týmový výkon?

P. H. Tak určitě to byl kolektivní výkon, ale chtěl bych za výkon pochválit Samuela Drančáka, Ríšu Kubíčků, což jsou právě hráči z výběru 8. třídy. Co se týká našich dorostenců, tak stabilní výkony podávají Míra Šimák s Jirkou Beníškem, ale hráli dneska jen skvěle jednu třetinu, zatímco já bych potřeboval, aby takhle hráli celej zápas. Ale jinak se dá říct, že opravdu dnes to byl dobrý výkon a všechny tři lajny šlapaly a takhle nějak by to mělo pokračovat i dál. 

HC Strakonice – HC Berounští Medvědi 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 10. Šimák, 12. Šimák (Beníšek, Kubíček), 20. Beníšek (Šimák, Drančák), 21. Šimák, 42. Drančák (Krejčí), 50. Sládek (Císař)

Vyloučení: 8 – 8

Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Tuháček

HC Strakonice: Kováč, Koryťák – Kabele, Balvín, Krejčí, Eybl, Častoral, Šíma, Kubíček – Beníšek, Šimák, Vondrášek, Císař, Sládek, Drančák, Novák, Široký, Kovárna, Slavík

HC Berounští Medvědi: Chudáček, Yildirim – Bartoš, Brotánek, Kratochvíl, Valeš – Červený, Dragoun, Horejš, Hošek, Chudoba, Let, Rynda, Scafan, Zábranský