V úterý dne 25. září se tým hráčů ročníků 2007 a 2008, pod vedením trenéra Marka Hrubého, utkal s týmem klubu IHC Písek v zápase žákovské ligy 6. tříd.  Od úvodního vhazování se zápas vyznačoval dynamikou a hrou po celém hřišti. Skóre zápasu otevřeli hosté střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči domácí branky. Radost hostů ale netrvala dlouho a domácí odpověděli vyrovnávací brankou.

V druhé polovině I. třetiny se strakonickým nepovedlo zabránit úniku soupeře a hosté šli opět do vedení. Obětavý, ale nedovolený zákrok na unikajícího soupeře byl potrestán vyloučením.  Po chybě hostů se povedlo domácím v tomto oslabení dvěma rychle po sobě jdoucími brankami otočit skóre a první třetina končila lépe pro domácí tým.

Druhá i třetí třetina byla bohatá na dramatické chvíle, jak v našem obranném, tak i útočném pásmu. Strakoničtí již do konce zápasu nepustili soupeře do vedení a rozdíl skóre trpělivě zvyšovali na konečný stav 7:4 ve svůj prospěch.

Trenér Marek Hrubý hodnotil hru slovy „Kluci hráli s velkým nasazením, důrazem na kotouč a disciplínou. Zároveň musím vyzdvihnout práci gólmanky Báry Kotrbové, která byla opravdovou překážkou pro písecké hráče.“

HC Strakonice – IHC Písek 7:4

Branky: 3x Michal Živnůstka, 1x Václav Čapek, Jakub Vondrášek, Lukáš Bilík, Jan Šmíd

Informoval: František Hammerbauer