V posledním přípravném utkání, nastoupili naši hráči proti soupeři z německého Vilshofeneru, jehož barvy obléká exstrakonický Milan Bláha.  Jelikož máme v tuto chvíli málo obránců, musel v této činnosti zaskočit Tomáš Křenek a Lukáš Hrubý. Naopak po zranění se do branky vrátil Jakub Myslivec. Do utkání vstoupili naši hráči opět s velkou chutí a během úvodních třech minut se dostal do šance David Ruda, Jakub Jiřinec a Lukáš Bednařík, ale hostující gólman si v bráně poradil. V osmé minutě, se po přihrávce Ondry Dlouhého dostal do šance Müller, ale jeho ránu zastavila pravá tyč branky. Ve dvanácté minutě se tlačil do zakončení Adam Mikeš, ale střelu na vyrážečku hostující brankář pokryl. Ve čtrnácté minutě hráli naši hokejisté přesilovou hru a po ukázkové nahrávce Lukáše Bednaříka se ještě lépe trefil David Ruda a hostující gólman se mohl pouze smutně otočit – 1:0. O minutu později se do další šance dostal opět Adam Mikeš, ale zakončení trefilo připraveného gólmana. V sedmnácté minutě se do zakončení dral hostující Zillinger, ale Jakub Myslivec, tuto šanci zlikvidoval. V předposlední minutě první třetiny se do zakončení dostal hostující Koma, ale na Myslivce nevyzrál. V poslední minutě první třetiny se opět tlačil do šance Mikeš, ale Hähnel měl vyrážečku opět na svém místě. Druhá třetina začala, tak jako ta první, čili naši hráči se tlačili do šancí, ale minisouboj vyzněl pro hostujícího brankaře. Ve dvacáté sedmé minutě se hostům povedl brejk a Neupert o levou tyč nedal gólmanovi šanci 1:1. Hosté v tuto chvíli převzali iniciativu a do šancí se postupně dostal Koma, Toth a Franz, ale Myslivec zamkl branku a držel vyrovnané skóre. Ve třicáté šesté minutě se povedla ukázková kombinace a po ose Martin Müller – Pavel Samohejl zakončil Ondra Dlouhý – 2:1. O minutu později se do další šance tlačil Tomáš Růžička, ale Hähnel v hostující bráně vystavil stopku. Ze třetí třetiny neuběhlo ani pět minut a spoře zaplněný stadion mohl opět tleskat perfektní kombinaci našich hokejistů, kdy puk poslal Martin Müller na Ondru Dlouhého, který předložil lahůdkové zakončení pro Lukáše Bednaříka – 3:1. O necelé dvě minuty později si vzal touš pro sebe David Kovář, nahrál Lukáši Hrubému, který v zakončení nezklamal a bylo to již o tři góly – 4:1. Čtyřicátá devátá minuta znamenala snížení, když se v přesilové hře prosadil hostující Neupert – 4:2. Ovšem už o minutu později to bylo opět o tři góly, když se po další ukázkové kombinaci po ose Ondra Dlouhý – Lukáš Bednařík prosadil David Škoda – 5:2. V padesáté šesté minutě se po chybě naší obrany dostal do úniku Franz a blafákem nedal Myslivcovi šanci – 5:3. V předposlední minutě se opět předvedla silná disciplína našich hráčů a po skvělé kombinaci Davida Rudy a Kováře se trefil i kapitán Tomáš Růžička.

Příští sobotu už začne krajská liga i pro naše hokejisty. Utkají se 29. září od 17 hod proti hráčům z Pelhřimova. Všichni diváci jsou srdečně zváni!

HC Strakonice – ESC Vilshofener Wölfe 6:3 (1:0,1:1,4:2)

Góly a nahrávky: 14. Ruda (L. Bednařík), 36. Dlouhý (Samohejl, M. Müller), 45. L. Bednařík (Dlouhý, M. Müller), 47. L. Hrubý (D. Kovář), 50. D. Škoda (L. Bednařík, Dlouhý), 59. T. Růžička (Ruda, D. Kovář) – 27. Neupert (Toth), 49. Neupert (Gomow), 56. Franz (Bugla).

Rozhodčí: Vavruška – Tuháček, Vacek

Vyloučení: 5:6

Využití 2:1

Diváků 150