V hokejovém klubu HC Strakonice, z. s. se akce Týden hokeje uskutečnila dne 18. 9. 2018 od 16.00 hodin. V našem klubu jsme této akci věnovali pečlivou přípravu, navštívili jsme všechny mateřské školy a 1. až 3. třídy škol základních, nejen ve Strakonicích, ale i v okolních obcích do vzdálenosti 15 – 20 km a předali zde letáčky, plakáty a propagační materiály a rovněž vysvětlili účel akce. Byli jsme všude přátelsky přijati. Dále jsme zajistili uveřejnění článku ve dvou internetových regionálních novinách, vylepení plakátů s uvedením data a místa konání akce na podstatné části plakátovacích ploch ve městě a v okolí zimního stadionu, informaci na webových stránkách klubu a na facebooku.

Byli jsme příjemně překvapeni tím, že se dostavilo 38 dětí často s více než jedním rodinným příslušníkem. Bylo zaregistrováno 31 z nich. Kromě programu předepsaného v manuálu byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byla možnost zapůjčení hokejek a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými míčky. S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i členové družstva dorostu a juniorů a všichni si užili hodně legrace. Vybraní dorostenci a junioři měli na starosti i další část programu, ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí, s vysvětlením k čemu která součást výstroje slouží a zdůrazněním bezpečnostních prvků. Tito mladí hokejisté rovněž některé hosty provedli po stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 12 členů mládežnických družstev ještě 10 trenérů a 8 dalších členů klubu. Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky, plyšáky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků trval až do 18. hodiny, přičemž některým účastníkům se ani tehdy nechtělo odejít.

Máme radost z toho, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře a že asi polovina účastníků vyjádřila přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít docházet na tréninky.

Článek sestavil: Mgr. Miloslav Tuháček

Foto: František Burda

Kompletní fotogalerii z akce Pojď hrát hokej najdete zde