Přesně týden poté, kdy se obě mužstva představila v naší aréně, byla na programu odveta v českobudějovické Pouzar aréně. Naši hokejisté, kteří ani tentokrát nebyli v nejsilnější sestavě, drželi se soupeřem z vyšší ligy minimálně polovinu zápasu krok a ačkoliv výsledek vypadá minimálně krutě, tak i takovéto zápasy mohou do budoucna přinést jen užitek.

                Utkání začalo velice zostra a v jako minulém utkání se Servismani dostali hned v první minutě do šance, ale Tomáš Vastl v bráně předvedl skvělý zákrok. V osmé minutě se do šance dostali naši hokejisté. Jakub Kopenec našel Marka Hrubého a ten nedal domácímu brankaři šanci – 0:1. O minutu později se v oslabení dostal do brejku Tomáš Růžička, ale domácí brankař byl pozorný. Hra měla spád a obě mužstva se střídala v šancích. V gólové vyústění ale přišla až šance domácích v devatenácté minutě, kdy po chybě na naší modré čáře se dostal k puku domácí Šuhaj a „uloupil“ Tomáši Vastlíkovi čisté konto. Obě mužstva se tedy po první třetině rozešla za stavu 1:1. Na začátku druhé třetině měli naši hráči přesilovou hru, v jejímž závěru se po nahrávce Jana Hřebíčka prosadil Adam Mikeš, který se z otočky nemýlil 1:2. Pět minut na to se nejprve do šance řítil náš hráč, ale neproměnil, a tak vzápětí přišel od domácích trest, kdy se po kombinaci Rolinka a Kříže dostal do zakončení Kronus a vyrovnal stav na 2:2. Pak dostali naši hráči výhodu přesilové hry, ale nepodařilo se jí využít a tak začali domácí hráči trestat. Postupně se trefil Škopek, Bárta, opět Škopek a Ferebauer a po této pětiminutovce hrůzy byl stav po dvou třetinách 6:2. Třetí třetina začala tak jak skončila druhá a chvíli po jejím začátku přidal domácí Šuhaj již sedmou branku. Poté měli domácí řadu dalších šancí, které buď neproměnili, nebo je vychytal i přes obdržené branky dobře chytající Vastl. O úpravu skóre se postaral v 53. minutě Lukáš Bednařík, který po nahrávce Davida Kováře nedal prudkou střelou domácímu brankaři šanci 7:3. O minutu později vychytal Vastl semaforem domácího kapitána Šulčíka. V 56. minutě se prosadil extraligou ostřílený domácí Vak, který nedal od modré čáry petelicí našemu gólmanovi šanci – 8:3. V předposlední minutě měli domácí výhodu trestného střílení, kterou nevyužili, ale náladu si zvedli pár sekund poté, kdy v přesilové hře tečoval Trummer nahození od Vaka, čímž stanovil konečné skóre na 9:3.

                Po dvou zápasech se soupeřem z vyšší ligy, nás v sobotu čeká duel proti soupeři z Příbrami, kterému budou jistě naši hráči chtít oplatit výsledek z prvního zápasu. Budeme rádi, když přijdete v sobotu 1.9. od 18h naše hráče podpořit.   

 

HC David Servis – HC Strakonice 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Šuhaj, 29. Kronus (Rolínek, Kříž), 35. Škopek, 37. Bárta (Ferebauer, Vak), 40. Škopek (Bárta), 40. Ferebauer (Rolínek), 42. Šuhaj (Trummer), 56. Vak, 59. Trummer (Vak) – 8. M. Hrubý (Kopenec), 24. Mikeš (Jan Hřebíček), 53. Bednařík (Kovář). 
Vyloučení:
 6:6, navíc Michal (D. Servis) 10 minut, Kopenec (Strakonice) 5 minut + do konce. 
Využití: 2:1. 
V oslabení: 0:1. 
Diváků: 100. 
D. Servis:  Němec – Škopek, Kříž, Dudáček, Radoš, Kubeš, Grauer –Šulčík, Trummer, Šuhaj, Bárta, Vak, Ferebauer, Kronus, Rolínek, Bárta. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur. 
HC Strakonice: Vastl – Jan Hřebíček, Hrubý, Škoda, Franta, Kopenec, Kovář –Řehoř, Mikeš, Šebesta, Samohejl, Růžička, Bednařík, Křenek, Srb, Jiřinec. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.