Na posledním tréninku před pátečním finále jsme vyzpovídali trenéra HC Strakonice, Milana Řehoře.

Na úvod bych se rád vrátil k úternímu utkání proti Milevsku, měli hodně rychlý úvod?

M.Ř. No ten první jejich gol… Tam byla nešťastná přihrávka, tečovaná na brusle, kterou vystihnul Suchan, který hrával II. ligu za Písek, ten nám ujel a dal z toho první gol. Hned jsem říkal hráčům, že se nic neděje, máme před sebou nějakých 59 minut, takže to ještě otočíme.

Takže ani mezi hráči nevládla nějaká panika z tohoto rychlého golu?

M.Ř. Ne né (kroutí hlavou), říkali jsme si, že budeme hrát to co v Milevsku, čili budeme hodně na rychlé přihrávky, střílet a být připravený na rychlé dorážky, protože brankář hodně střely vyrážel, takže jsme počítali s tím, že se něco ujme a něco mu tam napadá.

V těchto momentech, třeba jako po tom jejich rychlém golu, určitě fungují i emoce. Je rozdíl mezi vnímáním různých situací když člověk stojí na střídačce, nebo když hraje přímo na ledě?

M.Ř. Určitě je to jiný, na ledě se člověk může určitě nějak odreagovat, dá si nějaký ten souboj, střelu… Na té střídačce člověk musí hned hodnotit celou pětku hráčů, nebo jednotlivě. Když byl člověk hráč, bylo to rychlejší, mohli jsme si to říct rovnou na ledě, když se něco povedlo a hned se šlo dál.

Ve finále nás čeká soupeř z Českého Krumlova, je to překvapení?

M.Ř. Asi ani ne… Ono v té první čtyřce už se těžko vybírá, jestli Krumlov nebo Veselí. Tak ono spíše bylo překvapení, když tam Humpolec první zápas v semifinále vyhrál, ale nevíme jak to tam vypadalo. Já si původně moc nepřál Milevsko, protože jsou tam takový hodně zkušený hráči, my máme spíš mladší tým, ale myslím, že nakonec taková ta dravost a hlavně rychlost rozhodla, že se nám povedlo i přes Milevsko přejít.

Jak to vypadá se sestavou na zítřejší zápas? Budeme kompletní, nebo si hráči přinesli nějaké šrámy?

M.Ř. Tak bude nám chybět Martin Všetečka, který odjel s mladými hráči na hokejový turnaj, takže místo něho bude David Škoda, chodí poctivě na tréninky, takže proč mu nedat příležitost. Samozřejmě nějaký to naražení a nějaká ta rána, to má asi každý, ale při finále už se na tohle moc nekouká a musíme to urvat!

Je v mužstvu cítit nervozita před finále?

M.Ř. No tak, my postupujeme trénink od tréninku, snažíme se furt o stejný režim. Možná zítra před zápasem budou někteří hráči trochu nervozní, třeba ty mladší hráči, kteří budou hrát finále Krajské ligy poprvé. Každý se s tím musí poprat, někdo se vyhecuje třeba nějakým soubojem, aby to z něho spadlo, někdo je třeba pověrčivej, má nějaký rituál, ale je to hráč od hráče. Musíme to vyhecovat a ono to půjde.

Závěrem bych se chtěl zeptat, zda by jsi chtěl vzkázat něco fanouškům?

M.Ř. Chtěl bych je určitě pozvat, tady ve Strakonicích chodí lidí nejvíc na hokej, takže bych jim chtěl vzkázat, aby nezůstali na gauč i(smích) a přišli kluky povzbudit. Možná to bude poslední zápas v této sezoně, tak aby si to přišli užít, my proto uděláme vše.

Foto: Jan Škrle