Pokračujeme v sérii rozhovorů. Tentokrát jsem o pár slov požádal jednoho z trenérů A mužstva HC Strakonice, Stanislava Kašpara.

Nejprve bych se Vás chtěl zeptat, jak hodnotíte náš poslední zápas, který rozhodnul o celkovém vítězství HC Strakonice v základní části krajské ligy

S.K. Abych se přiznal, měl jsem z tohoto zápasu docela obavu, protože poslední krok bývá vždy nejtěžší. Jistě k tomu také přispělo i to, že neustále máme ve vzpomínkách poslední utkání v Telči, které pro nás nedopadlo úplně podle našich představ. Ovšem po první třetině, kdy jsme předváděli hezký hokej, tak to z nás všech asi spadlo a druhá a třetí třetina už byla čistě v naší režii.

Vítězství v základní části KL znamená, že tým HC Strakonice má možnost se zúčastnit kvalifikace o druhou ligu, ale zároveň nás čeká i play off. Bude se tým účastnit obou těchto soutěží?

S.K. Ano, po domluvě v kabině se rozhodlo, že přihlásíme kvalifikaci o druhou ligu a budeme hrát i play off v krajské lize

To tedy znamená, že nás bude čekat velmi náročný program, protože může dojít v tomto nabitém programu i ke čtyřem utkáním v jednom týdnu, je to tak?

S.K. Ano, může se to stát. Zatím nikdo neví, jak bude probíhat kvalifikace o druhou ligu, protože jsme se ptali a co jsme se dozvěděli, tak někdy v polovině března by se měla začít hrát kvalifikace, kdežto play off začne v dřívějším termínu, takže první kolo play off by mělo probíhat ještě v klidu, zápasy pátek – neděle a pokud by se to neuhrálo, tak v úterý ještě rozhodující třetí utkání.

Máte nějakého soupeře, kterého byste si přál do prvního kola play off?

S.K. Já si myslím, že v play off už si člověk může těžko vybírat, pokud bych měl říct na rovinu, nejvíc nám sedí soupeř, který je technický, chce hrát hokej a neupřednostňuje agresivní styl hry, plný srážek, bourání apod.

Dále bych se chtěl zeptat, jak to vypadá s návratem Tomáše Růžičky?

S.K. Tomáš by měl tento čtvrtek přiletět domů a po zapracování a několika trénincích věřím, že s námi opět začne hrát.

Mluví se také o možnosti návratu Lukáše Bednaříka na případnou kvalifikaci?

S.K. Ano, pokud v Německu skončí soutěž, tak vyřízení transferu je otázkou jednoho dne a může v klidu nastoupit za nás, pokud bude Lukáš chtít. Samozřejmě bychom to uvítali, protože hráč je to kvalitní, ale všechno záleží pouze na Lukášovi.

Na závěr bych se chtěl zeptat, zda byste chtěl vzkázat něco fanouškům strakonického hokeje?

S.K. Chtěl bych je určitě pozvat na všechny zápasy play off a následně samozřejmě i na kvalifikaci, protože ve Strakonicích fanoušci hokeji opravdu rozumí a kotel, který tady povzbuzuje neúnavně celou sezonu, tak ten můžeme jen chválit , protože co jsme za celou sezonu objeli celý kraj, tak patří k tomu nejlepšímu co krajská liga může nabídnout.

Foto: Jan Škrle