V posledním zápase základní části krajské ligy (v posledním kole KL mají naši hráči volný los) přivítali naši hokejisté soupeře z města Telč. Byl to zápas takříkajíc o všechno. Vítězství za tři body znamenalo jistotu vítězství v KL a tím i možnosti zahrát si kvalifikaci o druhou ligu. Jakákoliv ztráta, pak znamenala, že situaci nebudeme mít v posledním kole ve svých rukou.

Naši hráči nenechali nic náhodě a po kanonádě za kterou by se nemusela stydět ani armáda maršála Radeckého, mohli společně oslavit s fanoušky skvělý úspěch a vítězství v základní části krajské ligy. Utkání se hrálo hned od začátku v obrovském tempu, kterému neskutečně pomohl první gol, který padl již po necelých dvou minutách a jeho autorem byl Samohejl – 1:0. O další necelé dvě minuty se dokázal prosadit z skrumáže před brankou Řehoř ml. a stav byl tak již o dva goly – 2:0. V sedmé minutě dokázal rozvlnit síťku Všetečka a domácí fanoušci se tak mohli tetelit, jak je ten hokej krásný sport. Čtvrtý gol pak přidal domácí Topinka který využil skvělé přihrávky Dlouhého a s hosty to začalo vypadat špatně už v první třetině. Ovšem hosté se nevzdali a mezi šestnáctou a osmnáctou minutou se dokázal prosadit dvakrát hostující Šebesta D. a snížil stav utkání na 4:2. A to mohlo být před závěrečnou sirénou ještě hůř, ale domácí brankář Kovář vychytal nařízené trestné střílení. Čili, se hráči rozcházeli do kabin za stavu 4:2. Druhá třetina začala sérií tvrdších zákroků a hokejový um vrátil na led až domácí Dlouhý, který po individuální akci navýšil skore – 5:2. A to byla výzva pro další hráče domácích. Postupně se dokázal za domácí trefit Mikeš, Šebesta, Samohejl, Všetečka a Major, takže pokřik domácích fanoušků „deset, deset“ byl ukojen, již během druhé třetiny. Za zmínku také jistě stojí, že krátce po polovině zápasu neproměnili hosté již druhé trestné střílení, když hostující Havlík, minul Myslivcovu bránu. Po druhé třetině tak již nikdo nepochyboval, že se dnes bude na ZS oslavovat vítězství v základní části KL. Třetí třetina se hrála již v pohodovém tempu a za domácí se ještě dokázal prosadit Hrubý L., Dlouhý, Mikeš, Papež L. Domácí hráče ani fanoušky už nemohla vyvést z míry ani korekce hostujícího týmu o kterou se postaral Kotrba a podruhé v zápase Šebesta D. Poslední domácí gol pak vsítil domácí Samohejl, který si tak připsal hattrick. Hráči si tak připsali nejvyšší výhru v sezoně a upevnili si vedení v tabulce, o které už do konce sezony jisto jistě nepřijdou! Hráče tak nyní čeká volnější program, ale bude to pověstný klid před bouří, jelikož již za čtrnáct dní, nás bude čekat play off a zároveň i kvalifikace o druhou ligu.

V nejbližších dnech pak přineseme informace ohledně rozlosování kvalifikace.

HC Strakonice – SK Telč 15:4 (4:2, 6:0, 5:2)
Góly a nahrávky: 
2. Samohejl (Dlouhý), 4. P. Řehoř (Šebesta, Jar. Hřebíček), 7. Všetečka (Dlouhý), 13. Topinka (Dlouhý), 28. Dlouhý, 29. Mikeš (Šebesta), 31. Šebesta, 35. Samohejl (Major), 38. Všetečka (Samohejl), 40. Major (Samohejl, Křenek), 42. L. Hrubý (Švec), 43. Dlouhý (Všetečka, Samohejl), 45. Mikeš (P. Řehoř, Šebesta), 51. L. Papež (Šebesta), 60. Samohejl (L. Papež) – 16. D. Šebesta, 18. D. Šebesta (Smejkal), 44. Kotrba, 48. D. Šebesta. 
Rozhodčí: Poskočil – Deim, Maxa. 
Vyloučení: 5:7, navíc Křenek (Strakonice) 5 minut + do konce, Berka (Telč) 10 minut. 
Využití: 3:2. 
V oslabení: 2:1. 
Diváků: 580. 
HC Strakonice: Myslivec – D. Kovář, Jar. Hřebíček, Topinka, M. Všetečka, D. Papež, M. Hrubý – P. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, L. Papež, Dlouhý, Samohejl, Jiřinec (41. L. Hrubý), Major, Křenek, od 41. navíc D. Škoda, J. Švec.
SK Telč: A. Havlík (31. M. Švec) – T. Havlík, D. Šebesta, P. Prokop, J. Šťastný – Bína, Smejkal, Berka, Kret, Sokolík, Kotrba, Hejl, Jak. Prášek, J. Havlík.