Rozhovor vznikl ve čtvrtek večer při tréninku A mužstva. V rozhovoru se řeší několik zajímavých témat ať už se to týká složení mužstva HC Strakonice, tak samotného play off.

Pozorným fanouškům jistě neuniklo že od začátku sezony se proměnil kádr. Jaké jsou tedy novinky ohledně kádru?

R. H. V průběhu sezony náš kádr poznamenala některá zranění, ale i odchody hráčů, takže se nám rozpadl kompletně první útok. David Ruda utrpěl zranění na tréninku a bude muset podstoupit operaci. Tomáš Růžička odjel pracovně do Mexika, vrátí se na konci února, ale uvidíme jak ho poznamená dvouměsíční absence na ledě. Lukáš Bednařík dostal nabídku a my jsme mu nechtěli bránit aby si mohl vyzkoušet zahraniční angažmá. Čili tuto situaci jsme museli operativně řešit za pochodu. Bohužel nevyšla domluva s Vencou Paškem který měl k nám namířeno, ale nakonec putoval stejně jako Lukáš Bednařík do německého Germeringu.

Ovšem někteří hráči i dorazili, že?

R. H. Ano, povedlo se nám domluvit se s Lukášem a Davidem Papežů, kteří u nás hráli i druhou ligu a v letošní sezoně táhli Horažďovice. Je vidět, že jsou to zkušení hráči, kterým stačilo pár tréninků aby se skvěle zapojili do mužstva. Z Horažďovic také dorazil Lukáš Hrubý, bratr Marka a v posledních dnech se nám povedlo administrativně dotáhnout i hostování Jakuba Jiřince který je náš odchovanec a letos hájil barvy IHC Písek ve druhé lize. Určitě bych nechtěl zapomenout ani na naše mladé hráče, kteří ač věkově ještě dorostenci, tak už sbírají zkušenosti s A mužstvem – př. Mikeš, Švec, Šebesta, Řehoř ml. atd.

Jaké jsou tedy cíle pro sezonu, blíží se play off, k tomu boj v základní části o kvalifikaci o 2. ligu?

R. H. Samozřejmě chceme vše vyhrát! Ale stále platí, že máme nejmladší mužstvo v kraji. Z toho vyplývá, že můžeme soupeře přebruslit rychlostně, bohužel občas se i stane, že někdy utkání nezvládneme psychicky, z čehož vyplynuly některé zbytečně ztracené body.

Naťukli jsme téma play off a kvalifikace, stále platí pravidla jako v loňském roce?

R. H. Vítěz základní části bude hrát zároveň kvalifikaci o druhou ligu a zároveň play off, ale kádr se nám podařilo rozšířit, takže ani této výzvy bychom se nebáli. Play off se hraje tradičním stylem, čili křížem – 1 x 8, 2 x 7, atd… Lépe postavené mužstvo bude začínat doma, takže tady je oproti loňské sezoně změna.

Nakonec bych se chtěl zeptat, koho by jste si přáli do play off?

R. H. Zajímavá otázka (úsměv), nerad bych si někoho vybíral, ale rádi bychom se vyhnuli Humpolci. Je to daleký výjezd, a brankář Zour patří asi k tomu nejlepšímu co v krajské lize brání tři tyče… V závěru bych rád pozval všechny fanoušky na sobotní zápas proti Radomyšli, budeme potřebovat vaší podporu. Přijďte prosím co v nejhojnějším počtu, ať se derby odehraje co v nejbouřlivější atmosféře.