K dalšímu zápasu zamířili naši hokejisté do města Soběslav v oslabené sestavě, ale svojí bojovností dokázalo přivést cenné dva body. Utkání začalo šancí Mikeše, který tečoval střelu která ovšem šla těsně vedle. Ve třetí minutě se prosadili domácí a Hák se uvolnil za brankou a skoroval – 1:0. V šesté minutě se dostal do šance Papež, ale branku těsně minul. V patnácté minutě se po naší chybě v útočném pásmu ujal puku Žákovský a po brejku navýšil skore – 2:0. O dvě minuty později se domácí dokázali prosadit potřetí, když využili přesilovou hru a s naším mužstvem to nevypadalo dobře – 3:0. Druhá třetina začala velkým tlakem našich barev, ale v přesilové hře se postupně nedokázal prosadit Mikeš a Topinka. a Tak to byli opět domácí kteří skorovali po skrumáži před Myslivcem se dokázal prosadit Mácha – 4:0. O necelé dvě minuty později se hostující Samohejl prezentoval petelicí, která ovšem zazvonila jen o brankářovu masku. O minutu později se dostal do úniku Hrubý, ale brankař domácích tuto šanci lapil. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, ale paradoxně z toho vytěžili domácí, kteří po brejku skorovali – 5:0. V poslední minutě vzplanula jiskřička naděje poté, kdy se při přesilové hře „pět na tři“ dokázal prosadit Samohejl, který tečoval střelu Hrubého – 5:1. Třetí třetina byla ukázkovu toho, že když se bojuje, je možný i zázrak. Čtyřicátá čtvrtá minuta a nejprve krásný oblouček Papeže po pěkné přihrávce od Hrubého – 5:2. V té samé minutě se ještě dokázal prosadit Samohejl a po necelých sedmnácti sekundách už stav nevypadal tak hrozivě – 5:3. O tři minuty později se po skrumáži dokázal prosadit Šebesta a naši hráči se tak dostali na dostřel jediné branky – 5:4. Najednou to byli domácí, kterým se nedařilo, naopak hráči Strakonic po ledě doslova létali. Chvíli po polovině třetí třetiny dokázal ve vzduchu tečoval Samohejl Müllerův projektil a stav byl vyrovnán – 5:5! O dvě minuty později se dokázal do šance dostat opět Mikeš, ale tentokrát tento minisouboj vyhrál domácí brankař. V poslední minutě přišlo naše přísné vyloučení, takže jsme do prodloužení vstoupili pouze ve třech hráčích, proti čtyřem domácím. Ovšem tuto situaci hráči zvládli a naopak se povedlo Kovářovi vyvézt puk do útočného pásma a po přihrávce se dokázal již počtvrté prosadit Samohejl, který tak rozhodl o tom, že si hráči odvezli dva body. Je třeba smeknou za to, jak hráči zabojovali a dokázali smazat pětigolové manko. Jistě si tedy zaslouží aby v následujícím zápase dorazilo co nejvíce fanoušků a aby podpořili naše hráče v utkání proti Sokolu Radomyšl, který se koná v sobotu v 18:30h.

 

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 5:6 v prodl. (3:0, 2:1, 0:4 – 0:1)
Góly a nahrávky: 
3. Hák (Žákovský), 15. Žákovský (L. Karpíšek), 17. Smrž (Hák, Punčochář), 26. Máca (L. Karpíšek), 36. Vild (M. Kučera, L. Karpíšek) – 39. Samohejl (Hrubý M.), 44.  L. Papež (Hrubý), 44. Samohejl (Křenek), 47. P. Šebesta (Křenek), 51. Samohejl (M. Müller), 62. Samohejl (P. Řehoř).
Rozhodčí: Kraval – T. Müller, Bušta.
Vyloučení: 10:7, navíc P. Šebesta (Strakonice) 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváků: 225.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, Sládek, M. Karpíšek, L. Karpíšek, Smíšek – Hák, Žákovský, Smrž, Vild, Píha, M. Kučera, Pauš, Máca, D. Hlaveš.
HC Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, Topinka, D. Škoda, D. Kovář, D. Papež – P. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, Samohejl, Křenek, M. Müller, L. Hrubý, L. Papež.