Mladší dorost prohrál po boji s hokejisty z Českých Budějovic

Hodnocení utkání vedoucího družstva p. Miloslava Tuháčka

Se soupeřem značně posíleným o hokejisty z extraligy mladšího dorostu jsme až do 50. minuty drželi krok. Pak jsme otevřeli hru ve snaze vyrovnat a byli jsme za to potrestáni dvěma brankami v rozmezí pěti minut. Mrzet nás může nevyužívání příležitostí, ale proti nejsilnějšímu celku naší skupiny jsme ostudu neudělali.

HC Strakonice – HC Motor České Budějovice   0 : 3  (0:1, 0:0, 0:2)

Vyloučení: 2:3 (využití 0:1)

Sestava: Kováč (58. Bezpalec) – Koryťák, Tuháček, Vaněček st., Kabele, Krejčí, Balvín – Andrle, Kouba, Kříž, Valdman, Rendl, Koška, Široký, Časta, Matašovský

Mladší dorost odehrál v neděli zápas proti největšímu favoritu skupiny tím je B Českých Budějovic.

Zápas začal ve velkém tempu, útok se přeléval z jedné strany na druhou, oba brankáři ale byli včas na svých místech a držely svá mužstva. Po jedné z hrubých chyb v našem obraném pásmu ve 14 minutě šel soupeř do vedení, do konce první třetiny jsme byli tímto gólem opaření.

Do druhé třetiny jsme šli s odhodláním zápas otočit a přetáhnout vedení na svojí stranu, ale brankář soupeře byl proti, neboť na něm všechny šance. Druhá třetina tak utekla a gól nepřinesla.

Od půlky zápasu byl hodně vidět hráč Českých Budějovic Radek Dub, který si chvílemi dělal s naší obranou, co chtěl. Naši hráči byli místy jako figurky. Ve třetí třetině jsme se vrhli do útoku. Chtěli jsme vyrovnat, ale chyběl nám hráč typu Radka Duby, který by to vzal na sebe a strhnul celé mužstvo. Budějovice vyrážely do rychlých brejků a to se jim vyplatilo. V 50 minutě a 54 minutě zvýšily skóre na konečných 3:0 a odvezly si tři body.

Musíme říct, že na sobě musíme hodně pracovat, máme velké problémy v obranném pásmu a v přechodu středního pásmu.

Další zápas odehrajeme v sobotu 28. 10. 2017 v Českým Krumlově, bude to těžký zápas, ale potřebovaly bychom ho zvládnout. Kluci musí zabojovat.

Osmáci se nám postupně uzdravují a tento týden budeme zkoušet hráče sedmé třídy. Osmá třída zajíždí k zápasu také v sobotu 28. 10. 2017 do Tábora.

Od minulého týdne jsem přebral taky jako hlavní trenér šestou třídu, kterou jsem vedl už v sobotu 21. 10. 2017 proti největšímu favoritu této skupiny a to je Slavie Praha.

Proti tomuto soupeři se toho moc hodnotit nedá, ale kluci to odmakali a prohra 8:1 není tak špatná. U této třídy se musíme zaměřit na zápasy jako je Tábor, Jindřichův Hradec a další. Kluci se musí uklidnit a začít si věřit že i v deseti hráčích se dá vyhrávat. Tenhle týden to můžeme prolomit, neboť hrajeme v sobotu v Táboře jako osmá třída.

Starší dorost podruhé v sezoně porazil Český Krumlov

V dalším kole regionální ligy staršího dorostu dokázali přivést hokejisté Strakonic vítězství z Českého Krumlova.

HC Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 5:9 (2:5 2:2 1:2)

Branky: 3x Šebesta, 2x Řehoř, 2x Švec,Babor,  Mikeš

Asistence: 2x Šebesta, 2x Chval, Mikeš, Řehoř, Pála

Vyloučení: 5:6