VÍTĚZNÁ ŠŇŮRA SKONČILA V SEDMÉM UTKÁNÍ

Vítězné tažení strakonických hokejistů skončilo v neděli na hokejkách soběslavského Spartaku, který se dokázal vzchopit, i když v polovině utkání prohrával již 3:0 a díky dvěma gólům, které padly v posledních třech minutách, odváží od Otavy všechny tři body.

Soběslavští nezačali špatně a ve druhé minutě musel strakonický gólman předvést rychlost své lapačky proti svižné střele z úrovně kruhů volného soběslavského hráče. O minutu později řešil Jakub zmatky ve strakonické obraně zalehnutím kotouče. V páté minutě dostali domácí možnost první přesilové hry, kterou v jejím závěru dokázal využít strakonický kapitán Tomáš Růžička, jehož sražená střela skončila za zády brankáře Křiklána. Poté zkoušeli soběslavského gólmana nachytat opět Růžička a Dlouhý, ale jejich střely skončili vždy v jeho připravené rukavici. Možnost srovnat krok měl na začátku patnácté minuty soběslavský Hák, který neproměnil trestné střílení, které rozhodčí nařídil po faulu Müllera, který po ztrátě puku nedovoleně zastavil v šanci soběslavského forwarda. O devatenáct vteřin později měli výhodu trestného střílení i domácí po faulu na unikajícího Bednaříka. Lukáš si v zakončení počínal jako zkušený mazák, když dokázal odlákat Křiklána na pravou stranu jeho svatyně a „zapadáčkem“ k levé tyči přehodil jeho beton. Strakoničtí byli stále při chuti, ale do konce první třetiny už si na soběslavského fantoma nepřišli.

Domácí vstoupili aktivněji i do druhé části, když na jejím počátku nedokázal usměrnit kotouč do odkryté klece Martin Müller. Na druhé straně se zatím rozehříval soběslavský Hraňo, pozdější hrdina hostí, který vyzkoušel pozornost Myslivce, který jeho ránu zkrotil v náručí. Domácí měli další šance na navýšení skóre, ale Křiklán si dokázal poradit i s rychlým protiútokem, při kterém jeli Samohejl, Dlouhý a Bednařík na jediného soběslavského obránce, ale soběslavský gólman si dokázal poradit nejen s Bednaříkovo střelou, ale i s jeho dorážkou. V pětadvacáté minutě upláchl soběslavské obraně Křenek, ale v zakončení neměl potřebný klid. Potřetí dokázali domácí rozvlnit síťku o minutu později v přesilové hře, kterou využil opět kapitán Růžička střelou mezi betony. Za okamžik se prezentoval nádherným obranným zákrokem Martin Všetečka, který dokázal v pádu vložit hůl do střely Háka, který upláchl strakonické obraně. Strakoničtí si další šance připravovali zejména v přesilových hrách a další gól visel ve vzduchu. Po jednom ze závarů v brankovišti hostí se kotouč odrazil příznivě pro dvojici Žákovský, Punčochář, kteřísi v oslabení při brejku dva na jednoho vědí rady a druhý jmenovaný posílá kotouč nad padajícího Jakuba Myslivce. O jednu minutu a jednu vteřinu bylo strakonickým ještě hůř. Soběslavský Píha nahazuje kotouč ze středního pásma po mantinelu, na který číhá připravený Jakub Myslivec za brankovou čárou. Naneštěstí pro domácí se kotouč odráží od nerovnosti v hrazení před opuštěnou klec přímo na hůl Martina Kučery, pro kterého není problém dovézt kotouč do branky. Soběslavští se tak opět dostávají do hry. V posledních minutách druhého dějství se hraje hokej „nahoru dolu“, ale gólmani na obou stranách byli bezchybní.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí hráči a ve čtvrté minutě vedou opět o dvě branky, když Martin Müller vystihl nedůraznou rozehrávku hostující obrany, vyměnil si kotouč s Tomášem Růžičkou a bekhendem překonal soběslavského Křiklána. Soběslavští ale neházejí flintu do žita. V deváté minutě třetí třetiny začíná své galapředstavení soběslavský Hraňo, který ve skrumáži po objetí branky posílá kotouč do klece pod padajícím Myslivcem. Domácí se snaží hostům opět odskočit, ale Ondra Dlouhý, který se dokáže několikrát pěkně uvolnit, vždy vyzkouší jen lapačku gólmana Křiklána. S blížícím se koncem utkání soběslavštídostávají strakonické pod tlak a tři minuty před koncem po nedůrazném vyhození domácích nachází Žákovský volného Hraňa na kruzích, který posílá kotouč mezi betony Jakuba Myslivce a vyrovnává skóre. O minutu a pár vteřin později nastává obdobná situace. Domácí, ač mají kotouč ve své moci, nedokáží efektivně vyhodit a soběslavský hrdina večera Hraňo kompletuje svůj hattrick, když po několika odrazech kotouče ve skrumáži posílá kotouč za Myslivcova záda a posílá hosty do vedení. Strakoničtí trenéři reagují na nepříznivý stav oddechovým časem, po jehož vypršení posílá Milan Řehoř do hry šest bruslařů. Strakoničtí si sice dokáží vytvořit tlak a kotouč projíždí volným brankovištěm, ale nenachází se hůl, která by jej usměrnila za brankovou čáru.

HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 4:5 (2:0,1:2,1:3)

6. Růžička (Hrubý, Ruda), 15. Bednařík TS, 27. Růžička (Müller, Hrubý), 44. Müller (Růžička) – 34. Punčochář (Žákovský), 35. Kučera (Píha), 49. Hraňo, 57. Hraňo (Žákovský, Hák) 59.Hraňo (Žákovský, Hák)

Vyloučení: 5:7 (Dlouhý 10 OT – Hák 10 OT)

Využití: 1:1

V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čáp, Šesták, Němec

Diváků: 520

HC Strakonice: Myslivec, Štrobl- Jan Srb, Hrubý, Škoda, Všetečka, Topinka, Kordík, Kovář – Srb Pavel, Dlouhý, Křenek, Růžička, Samohejl, Müller, Menšík, Ruda, Bednařík.

OLH Spartak Soběslav: Křiklán, Baloun- Smíšek, Karpíšek Michal, Skalický, Sládek, Karpíšek Lukáš, Punčochář- Pánek, Žákovský, Hák, Máca, Šafář, Kučera, Píha, Zajíc, Hraňo.

Ostatní zápasy 7. kola KL

SK Telč – TJ Sokol Radomyšl 3:5

HC Milevsko 2010 – HC Vajgar Jindřichův Hradec 8:3

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:7

HC Slavoj Český Krumlov – HC Tábor B 4:3 prodl.

TJ Jiskra Humpolec – HC Vimperk 1:4