Dalším kolem pokračovala Regionální liga mladšího dorostu. O vyjádření jsme poprosili vedoucího mužstva p. Miloslava Tuháčka.

M. T. S tímto soupeřem jsme se setkali v soutěžním utkání poprvé a zápas se nám vydařil. Budějovické hokejisty jsme předčili kombinačními schopnostmi, rychlostí i vytrvalostí. Nějaké chyby se na naší hře ale také našly, trenéři poukazovali hlavně na těžkopádné zakládání útoku a nepřesné přihrávky. Z předvedené hry a z výrazného výsledku ale můžeme mít dobrý pocit.

HC STRAKONICE – HC DDM České Budějovice 12 : 1  (3:0, 4:0, 5:1)

Branky: Kouba 3x, Andrle 3x, Šimák 2x, Matašovský 2x, Valdman, Vaněček st.

Asistence: Andrle 6x, Koryťák 4x, Kouba 2x, Tuháček 2x, Valdman, Rendl, Matašovský, Šimák, Kabele, Široký

Vyloučení: 5:5 (využití 1:1)

Sestava HC Strakonice: Kováč (41. Bezpalec) – Koryťák, Tuháček, Vaněček F. st., Kabele, Vaněček F. ml., Časta – Andrle, Kouba, Šimák, Valdman, Rendl, Fabšicová, Široký, Novák, Matašovský

Domácím se zápas povedl, od úvodního vhazování bylo vidět, že je lepší po všech stránkách (vedení kotouče, kombinace, bruslení, atd.). Bylo vidět, že soupeř byl z té skupiny slabších soupeřů a tak bylo možné vyzkoušet i nějaké varianty pro založení útoků a rychlý přechod středního pásma. Menším nedostatkem je stále hůře pracující obrana v našem obraném pásmu. Někteří hráči mají s touto dovedností stále problémy, ale tvrdou prací snad tento problém brzy eliminujeme. Na druhou stranu pozitivem je, že se tým prosadil střelecky, což potřeboval. Prostor dostali i někteří hráči 8. třídy, kteří svým výkonem nezklamali.

Další zápas nás čeká venku na horké půdě ve Veselí nad Lužnicí a to v sobotu 14. 10. 2017. Zápas bude velmi důležitý, neboť je nutné vozit body také z venkovních zápasů, věřím, že to zvládneme, sdělil trenér Pavel Hejl.