Utkání s Pasovem rozhodovaly až samostatné nájezdy

V dalším ze sérii přípravných zápasů přivítali hokejisté HC Strakonice soupeře z bavorské ligy Black hawks Passau. Utkání mělo náboj i kvalitu, kterou do náročné sezony hokejisté určitě využijí. V první šanci se ocitli hosté, když se střelou pokoušel prosadit Geiger, ovšem Myslivce v bráně nepřekonal. V 6. minutě se o slovo přihlásili domácí, kdy se po ukázkové přihrávce od Růžičky prosadil Major – 1:0. Poté měli domácí další šance, ale nadvakrát nedokázal uspět Růžička a tak přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávacího golu. V 11. minutě se při přesilové hře trefil hostující Müller po asistenci Hubera – 1:1. V další přesilové hře se po krásné kombinaci prosadili opět hosté, tentokrát zamířil přesně Schindlbeck – 1:2. V 16 minutě, při přesilové hře domácích se opět měnilo skore, kdy po přihrávce od Hrubého trefil přesně Ruda – 2:2. Do druhé části nastoupili hosté skvělým způsobem. Po necelé minutě po samostatném úniku skoroval Friedl – 2:3. Poté si hosté v další přesilové hře vypracovali několik šancí, ale Myslivec podržel a dokázal vše vychytat. V 32. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího golmana Všetečka, ale brankař jeho střelu lapil. Poté došlo ve strakonických barvách k výměně golmanů, kdy Myslivce nahradil Kuncl. Do třetí třetiny měli hosté opět lepší vstup a po tečované střele zvýšil na dvoubrankový rozdíl Schindlbeck – 2:4. O necelé dvě minuty později dokázali domácí snížit, když se po Všetečkově asistenci prosadil Šebesta, pro něhož to byl první gol v dresu A teamu – 3:4. Jedenáct minut před koncem dostali domácí možnost hrát klasickou přesilovou hru, která byla o několik desítek sekund později vylepšena, a hosté šli do tří, čehož domácí hokejisté dokázali v 51. minutě využít, když se po Růžičkově krásné křížné přihrávce dokázal prosadit podruhé v zápase Ruda – 4:4. V poslední minutě řádné hrací doby se stačil zaskvět strakonický golman Kuncl, jenž předvedl zákrok lapačkou, který by se jistě mohl umístit i ve známé anketě o zlatou helmu. V poslední minutě ještě strakonickým unikl jeden z Černých jestřábů, ale na výborně chytajícího Kuncla si nepřišel. Po vyrovnané základní hrací době přišli na řadu samostatné nájezdy, ve kterých se lépe dařilo hostům, a tak si ze strakonické Knürr arény odvezli vítězství. Za domácí se v nájezdové loterii prosadil pouze Lukáš Bednařík, což oproti třem úspěšným trefám hostů nestačilo.

Zápas nabídl zajímavé setkání dvou týmů, ze kterého si mohou vzít oba manšafty do nadcházející sezony mnoho ponaučení.

Více podobných utkání se zahraničními soupeři by fanoušci jistě uvítali. Doufejme jen proto, že v dalším programovém období EU bude v operačním programu přeshraniční spolupráce dotace na mezistátní přátelská utkání v různých sportech.

Strakonice – EHF Passau Black Hawks 4:5 sn (2:2, 0:1, 2:1)

Branky:  6.Major (Růžička), 16.Ruda (Hrubý), 50. Šebesta (Všetečka), 51. Ruda (Růžička) – 11.Müller (Huber), 14. Schindlbeck (Huber), 21. Friedl (Geiger), 42. Schindlbeck (Detterer), roz. nájezd Schindlbeck

Rozhodčí: Čáp – Jílek, Vavruška

Vyloučení: 8:6, navíc Bednařík – 10 min