Tento víkend se uskutečnil na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě tradiční kemp hokejové reprezentace hráčů do patnácti let. Výběr mladíků z celé České republiky rozdělený do dvou týmů změřil své síly proti reprezentaci Slovenska a výběru z regionu Skånes ze Švédska.

Na jihlavském kempu se už několik let na sklonku sezony tvoří základ budoucí reprezentace do 16 let, která bude v sezoně nadcházející obrážet oficiální mezinárodní akce. Od pátku do neděle bylo na hlavní i malé hale Horáckého zimního stadionu sehráno šest zápasů.

Mezi nejlepšími hráči této věkové kategorie nechyběli strakoničtí odchovanci Tomáš Hollar a Václav Svach. Oba hráči byli součástí loňské osmé třídy se kterou ovládli s přehledem svou skupinu ligy starších žáků a postoupili na závěrečné mistrovství České republiky. Od této sezóny oba hokejisté už působí v barvách Motoru České Budějovice. Na reprezentačním kempu se dokázali oba prosadit. Václav Svach zaznamenal jednu branku a asistenci. Tomáš Hollar  si připsal o jednu asistenci více.

Václav Svach a Tomáš Hollar v reprezentačním dresu

Vedle reprezentačních trenérů se na lavičku české reprezentace postavili v roli “pozorovatelů” olympijští vítězové Libor Procházka a David Moravec, nebo jihlavský trenér mladšího dorostu a juniorský mistr světa Petr Svoboda.

Výsledky zápasů:

Česko U15 White – Skånes Ishockeyförbund (SWE) 2:4
Branky a nahrávky: 3. Chytil (Korčmaroš), 54. Geidl (Lašák, Holemý) – 2. Jönsson (Lindahl), 46. Stjernborg (Jonsson), 50. Von Barnekow (Plato, Magnusson), 54. Svensson (Von Barnekow).
Rozhodčí: Suchý – Mareček, Ryšavý V. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Česko U15 Red – Slovensko U15 8:2
Branky a nahrávky: 10. Strnad (Zajíček, Holoubek), 13. Urban (Rouha), 25. Novák (Hampl, Myšák), 27. Holoubek (Zajíček), 43. Myšák (Novák), 49. Gut (Hollar, Myšák), 57. Gut (Krutil), 60. Urban (Klimo) – 19. Šimko (Wachal, Kašlík), 44. Stacha (Chromiak).
Rozhodčí: Kotlík – Čurilla, Havelka G. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:0, 4:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Česko U15 Red – Skånes Ishockeyförbund (SWE) 6:4
Branky a nahrávky: 13. Myšák, 21. Svach (Rouha), 38. Gut (Krutil), 52. Rouha, 54. Myšák (Cikhart), 60. Novák (Myšák, Cikhart) – 4. Svensson (Stjernborg), 10. Magnusson, 34. Olsson (Bartholdsson), 45. Plato (Von Barnekow).
Rozhodčí: Kotlík – Guth, Kouba. Vyloučení: 4:2, navíc Holoubek (CZE) 5+0K za HRUB. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4.

Česko U15 White – Slovensko U15 5:1
Branky a nahrávky: 8. Adámek (Holemý, Chlubna), 11. Adámek (Kerber), 17. Lašák (Handl T., Geidl), 48. Handl D. (Geidl), 50. Čermák (Janda, Vacík) – 48. Šmidžár (Kolenič, Šimko).
Rozhodčí: Suchý – Čurrila, Havelka O. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Slovensko U15 – Skånes Ishockeyförbund (SWE) 3:5
Branky a nahrávky: 5. Chromiak (Stacha, Tvrdoň), 26. Putala (Šmidžár), 55. Šimko (Šmidžár) – 10. Jonsson (Johnsson, Hassel), 15. Bartholdsson (Von Barnekow, Olsson), 16. Scherman (Plato, Magnusson), 32. Bartholdsson (Magnusson, Svensson), 58. Olsson (Plato).
Rozhodčí: Kotlík – Mareček, Mejzlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Česko U15 Red – Česko U15 White 4:8
Branky a nahrávky: 38. Hollar (Simon), 53. Krutil (Hollar), 53. Rouha (Jonák, Svach), 57. Roouha (Jonák, Klimo) – 1. Chlubna, 15. Handl D., 24. Korčmaroš (Talafa), 30. Chlubna (Čermák, Vacík), 32. Korčmaroš (Handl T., Svozil), 32. Matěj (Handl D., Holemý), 47. Chlubna (Čermák, Perička), 60. Chlubna.
Rozhodčí: Suchý – Rittich, Šťastná. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 1:4, 3:2. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 4:7, 4:8.