Krátce po vyřazení strakonického celku z play off, oznámil Jiří Beneš svůj konec na pozici hlavního trenéra A-týmu. Jiří Beneš strávil ve strakonickém klubu celkem pět let. Před tím, než převzal A-tým vedl tři sezóny Juniory, se kterými mohl slavit historický postup do 1. ligy Juniorů. Po úspěšném období u juniorského celku, se na začátku sezóny 2015/2016 posunul na pozici hlavního trenéra prvního mužstva, kde vystřídal ve funkci Pavla Hejla.

Hned od začátku měl před sebou nelehký úkol. Protože družstvo, od kterého se vždy očekávaly výsledky, právě procházelo generační obměnou. Od letní přípravy tak skládal nový tým, do kterého mohl zařadit své svěřence z juniorského týmu. Loňská sezóna pro strakonické diváky nedopadla podle jejich představ, kdy se tým poprvé neprobojoval do vyřazovacích bojů a skončil na předposledním místě. Ale mladé mužstvo, které začal budovat Jiří Beneš, mělo rok na to, aby se sehrálo a připravilo na hokej v krajské lize. Výsledky se ukázaly v této sezóně, kdy mladý a ambiciozní tým po základní části obsadil čtvrté místo.

„Jedná se čistě o osobní důvody. Už v průběhu sezony jsem se cítil unavený, protože jsem do Strakonic dojížděl pět let. Potřebuji si odpočinout, cítím na sobě, že jedu na doraz a nejsem přesvědčený, že bych se dokázal hokeji věnovat na sto procent”

• Vysvětlil své rozhodnutí pro Týdeník Strakonicko

Vedení klubu už o novém muži, který převezme strakonickou střídačku,  vyjednává.