Do odvetného utkání čtrtfinálové série nastupovali strakoničtí hokejisté se skórem 2:3. Jednobrankové manko si přivezli po páteční porážce z hlubockého ledu, kde se podařilo domácím rytířům otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.

Na první branku čekala naplněná Knurr aréna až do třetí části. V posledních devíti minutách rozhodli třemi brankami o svém postupu Rytíři z Hluboké. Za domácí se trefil v poslední minutě Ondřej Dlouhý.

Domácí celek tak po vydařené základní části, kde skončil na krásném čtvrtém místě, skončil v play off už v první části. Strakonický přemožitel Hluboká nad Vltavou dokráčel až do finále, kde se utká proti Českému Krumlovu.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 1:3 (0:0, 0:0, 1:3).

Branky: 60. Dlouhý (Major) – 51. Miler (Bělohlav, Šimek), 56. Moudrý (Šimek), 59. Moudrý. Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Karlín, Šesták. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Přihlíželo 1050 diváků.

HC Strakonice: Myslivec (Havelec) – J. Srb, Hrubý, Jaroslav Hřebíček, Všetečka, Kovář, Gross, Jan Hřebíček – Andrle, Růžička, Křenek, Ruda, Dlouhý, Šimoník, Kurečka, Major, Řehoř, P. Srb, Vráblík.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights Dašek (D. Černý) – Král, Formánek, Rákosník, Žlůva, Dušek, Hejda, Bělohlav, Brus – Mavrenz, Štěpán, Oulík, Sedlák, Šimek, Miler, Heřmánek, Dvořák, Moudrý.