Náročný program absolvovali strakoničtí páťáci v minulém týdnu, kdy sehráli tři soutěžní utkání v šesti dnech. Ve středu remizovali na domácím ledě s Plzní 5:5, v sobotu zvítězili v Jindřichově Hradci 8:6 a o den později porazili Rokycany v dramatickém utkání 4:3.

Sobota 18. 2.

HC Střelci J. Hradec – HC Strakonice 6:8

Branky: 3x Walter, 2x Ešler, Solař, Solařová, Skok

Sestava: Svoboda, Němec, Šebesta, Skok, Kolář, Živnůstka, Walter, Kouba, Ešler, Solař, Poklop, SMrž, Solařová, Kodýdek

Neděle 19. 2.

HC Strakonice – TJ DDM Rokycany 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 2x Kouba, Skok, Vondrák Asistence: 2x Živnůstka, Skok, Kouba, Mrůzek, Smrž, Kodýdek

Sestava: Koryťák, Bilík, Vondrák, Kolář, Šebesta, Smrž, Kodýdek, Mrůzek, Skok, Hanzlík, Matyska, Němec, Živnůstka, Poklop, Kouba

V neděli na domácím ledě hostili strakoničtí hokejisté TJ DDM Rokycany a hned v první minutě prohrávali 0:1. Vyrovnat se domácím podařilo až ve druhé části, povedenou kombinací v oslabení se prosadil Jan Skok. Na dva jedna poté otáčel skóre Tomáš Kouba. Hosté dokázali před koncem druhé části ještě odpovědět na 2:2. Brzy po začátku třetí části si domácí vzali vedení na svou stranu zásluhou Živnůstky. Na tuto branku hosté rychle zareagovali a dlouho to vypadalo, že se oba celky rozejdou s dělbou bodů. Čtrnáct vteřin před koncem vytěžili domácí ze svého tlaku čtvrtou branku. Za brankovou čáru dorážel kotouč Tomáš Kouba, pro kterého to byla druhá trefa v utkání.