V dohrávce žákovské ligy pátých tříd dorazila do Strakonic silná Plzeň. Druhý celek tabulky využil chyb strakonické obrany a brzy se v utkání ujal vedení. Na začátku 6. minuty bylo skóre už 0:2. Ke vstřelení dvou branek stačila hostům necelá minuta. Ve 14. Minutě snížil na 1:2 Samuel Drančák.

Na začátku druhé třetiny dokázali domácí páťáci vyrovnat na 2:2 zásluhou Rudolfa Prušáka. Vedení 3:2 na svou stranu si hosté vzali ve 27. minutě. O bleskové vyrovnání strakonických se postaral svou druhou brankou Drančák – 3:3.

Do třetí části nastupovaly oba celky za nerozhodného stavu 3:3. Tento stav vydržel pouze minutu hry, kdy poprvé do vedení dostal svůj tým domácí Tomáš Kouba – 4:3. Plzeňským páťákům se podařilo vyrovnat na 4:4 v 55. minutě. O dvě minuty později hráli strakoničtí přesilovou hru, kterou dokázal využít Martin Walter – 5:4. V závěru hosté zatlačili domácí páťáky v jejich obranném pásmu a při hře bez brankáře dokázali pouhé tři vteřiny před koncem vyrovnat na 5:5.

HC STRAKONICE – HC PLZEŇ 1929 5:5 (1:2, 2:1, 3:3)

Branky: Drančák 2x, Walter, Kouba, Prušák

Asistence: Poklop, Walter 2x , Skok, Drančák 2x , Prušák 2x, Kouba

Sestava: Koryťák, Svoboda, Bilík, Drančák, Mrkvička, Walter, Šebesta, Smrž, Zralý, Skok, Němec, Živnůstka, Poklop, Kouba, Drabeš, Prušák, Kubíček